kwietnia 01, 2015

Zapowiedzi Kwiecień!

Kwiecień to czas poświęcony przede wszystkim Świętom i wiośnie. W tym miesiącu dostrzec można powiew cieplejszego wiatru, pączki na drzewach, a także wzrost temperatury. Nic więc dziwnego, że w tym miesiącu towarzyszyć nam będą wspaniałe premiery. Czy jest coś bardziej wspanialszego od przesiadywania na świeżym powietrzu i czytania? Myślę, że każdy z nas w tym miesiącu odkryje w sobie prawdziwa manię czytania! Oto przedstawiam Wam propozycje, jakie powinny pojawić się w Waszym domu w kwietniowym programie!


Tytuł: Męża poproszę
Wydawca: Prószyński i S-ka
Autor: Matylda Man
Data premiery: 02.04. 2015 r.

Jak zdobyć mężczyznę? Sposobów jest wiele…

Kobieta bez mężczyzny dziczeje fizycznie oraz umysłowo, a do tego we dwie pensje będzie łatwiej – powtarzają najbliżsi Tosi. Na nic groźby i prośby całej rodziny. Tosia powoli dobiega czterdziestki, nadal mieszka z matką, a na horyzoncie nadal nie widać żadnego kawalera. Stara panna, i już! Czy popełniła gdzieś błąd? W końcu ma za sobą wiele doświadczeń z różnymi mężczyznami A może tkwi w niej jakiś defekt? To by wreszcie coś wyjaśniało. Poznaj historię Tosi.

„Męża poproszę” to kipiąca humorem opowieść o mitach na temat miłości i małżeństwa, którymi nasze życie lukrowane jest od dzieciństwa. O szczęściu, którego definicję znają wszyscy wokół nas, oraz życiowym partnerze, którego nie warto szukać dla rodziny ani najbliższych ludzi. Ale dla siebie.
Tytuł: Biorąc oddech
Wydawca: Feeria
Autor: Rebecca Donovan
Data premiery: 08. 04. 2015 r.

 Po trudnych przeżyciach najpierw z dręczącą ją ciotką, a następnie z uzależnioną od alkoholu matką, Emma zupełnie odcięła się od tego, co było. Ale tylko pozornie. Ma nowe życie i nowych znajomych w Kalifornii, a mimo to każdego dnia ścigają ją te same wspomnienia. Broni się przed natrętnymi głosami z przeszłości, również za pomocą tego, czego tak się brzydzi – alkoholu. Tak rozpaczliwie próbuje zapomnieć i ochronić bliskich przed sobą samą…
Co jeszcze ją czeka? Czy nauczy się kochać siebie? Czy wybierze miłość i nadzieję zamiast rozpaczy i mroku? Czy Evanowi uda się ją ocalić? A może zrobi to ktoś inny?
Oto trzeci tom serii Oddechy – ostatnie spotkanie z Emmą i Evanem, ostatnia szansa na to, by wsiąść do kolejki górskiej i wstrzymać oddech aż do ostatniej strony… 
Tytuł: Barwy Miłości
Wydawca: Akurat/ MUZA
Autor: Kathryn Taylor
Data premiery: 08. 04. 2015 r.

Jonathan Huntington jest nieprzyzwoicie bogaty, szaleńczo przystojny i zupełnie pozbawiony skrupułów. Jest także szefem firmy, w której Grace Lawson odbywa praktyki studenckie. Jego magnetyczny urok sprawia, że dziewczyna ufnie podąża za nim w świat zmysłowych rozkoszy, w którym obowiązują tylko trzy zasady: żadnych emocji, żadnych uczuć, żadnego zaangażowania.
Początkowo oszołomiona intensywnością erotycznych doznań Grace nie przeczuwa, jak niebezpieczny może być świat mrocznych żądz i seksualnych fantazji kochanka... 

 
Tytuł: Najpiękniejsza na niebie
Wydawca: Blackpublishing
Autor: Małgorzata Warda
Data premiery: 08. 04. 2015 r.

Sylwia jako małe dziecko została porzucona. Zachowała tylko kilka wspomnień związanych z biologiczną rodziną, jest przekonana, że miała siostrę bliźniaczkę. Po latach próbuje odnaleźć bliskich, którzy mogą uratować jej życie, a w rozwikłaniu tajemnicy rodzinnej pomaga jej dziennikarka Pola. Poza niewyraźnymi wspomnieniami Sylwii nie ma żadnych dowodów na istnienie siostry. Zaczyna się walka z czasem... Sprawę utrudnia surowe prawo adopcyjne, które pilnie strzeże informacji. Nowego znaczenia nabierają słowa: macierzyństwo, odpowiedzialność, miłość. 

  
Tytuł: DUFF. Ta brzydka i gruba.
Wydawca: Mira
Autor: Kody Keplinger
Data premiery: 08. 04. 2015 r.
 
Siedemnastoletnia Bianca ma lojalne grono przyjaciół, dosadne poczucie humoru i niezawodny wykrywacz głupoty i pozerstwa. Wesley, bezczelny licealny podrywacz, szczególnie działa jej na nerwy. Tym bardziej, że uważa ją za DUFF – dziewczynę z drugiej ligi, tło dla ładniejszych koleżanek.
Mimo że Wes ją wkurza, jest nim zaintrygowana. Zaczynają się spotykać. Jego męski punkt widzenia pozwala Biance zrozumieć, że nie musi się wstydzić swoich uczuć i wyglądu. Okazuje się, że Wes, największe szkolne ciacho, ukrywa kłopoty z poczuciem własnej wartości, a atrakcyjne przyjaciółki Bianki też mają kompleksy. Bianca nabiera pewności siebie, ma coraz większe powodzenie, ale czy dzięki temu rozwiąże wszystkie swoje problemy?
Książka jest bestsellerem „New York Timesa”, a na jej kanwie powstał film z Mae Whitman w roli Bianki. 

Tytuł: Po zmierzchu
Wydawca: Otwarte
Autor: Alexandra Bracken
Data premiery: 08. 04. 2015 r.

Ostatnia część bestsellerowej trylogii „Mroczne umysły”
Mam na imię Ruby. Nie mogę oglądać się za siebie.
Wraz z tymi, którzy przetrwali, kieruję się na północ, aby uwolnić tysiące więzionych dzieci. Gdy jest się odpowiedzialnym za los całego pokolenia, nie ma miejsca na błędy. Jeden fałszywy ruch może wzniecić iskrę, która podpali świat. 


Tytuł: Akademia miłościWydawca: WAB
Autor: Belinda Jones
Data premiery: 08. 04. 2015 r.

Czy w swoim życiu masz szansę przeżyć romantyczną miłość? Dziennikarka Kirsty Bailey musiałaby odpowiedzieć, że nie; choć ma całkiem niezły pakiet startowy: chłopaka. Jednak Joe nie wydaje się zainteresowany tym całym „na dobre i na złe”. Gdy redaktor naczelny wysyła Kirsty na kurs słynnej Akademii Miłości, dziewczyna ma udowodnić, że takie szkoły oferują jedynie parę banalnych trików. A jeśli jakimś cudem obietnica znalezienia wielkiej miłości jest prawdziwa? Czy Kirsty będzie w stanie oprzeć się pokusie poszukiwania głębokiego uczucia i podejmie ryzyko narażenia się na rozczarowanie? 


Tytuł: Ostatnie pięć dni
Wydawca: Prószyński i S-ka
Autor: Julie Lawson Timmer
Data premiery: 16. 04. 2015 r.

Mara, oddana żona i mama adopcyjna, kiedyś odnosiła sukcesy jako wzięta prawniczka, a obecnie zmaga się z coraz bardziej dotkliwymi objawami ciężkiej, nieuleczalnej choroby. Mimo wsparcia bliskich nie może się pogodzić z utratą niezależności i przystosować do nowych warunków, co skłania ją do podjęcia dramatycznej decyzji o odejściu na zawsze. Daje sobie pięć dni na pożegnanie wszystkich, których kocha. 

Scott, nauczyciel gimnazjum i trener koszykówki, od roku wraz żoną sprawuje opiekę zastępczą nad ośmiolatkiem z trudnego środowiska. Za pięć dni chłopiec, którego Scott zdążył pokochać jak własnego syna, ma wrócić do biologicznej matki. 

Mara i Scott mieszkają tysiące kilometrów od siebie, ale łączy ich przyjaźń nawiązana na internetowym forum, gdzie wymieniają się opiniami i dodają sobie nawzajem otuchy w najtrudniejszych chwilach. 


Tytuł: Potomek Tudorów
Wydawca: Między słowami
Autor: C.W. Gortner
Data premiery: 22. 04. 2015 r.

NAJGŁĘBIEJ SKRYWANA TAJEMNICA TUDORÓW
SEKRET, KTÓRY MÓGŁ ODMIENIĆ BIEG HISTORII
Młodziutka Elżbieta Tudor zdobywa upragniony tron, ale nie wolno jej jeszcze odetchnąć z ulgą. Protestancka królowa ma wielu wrogów. Za każdym filarem może kryć się skrytobójca, a każdy łyk wina może zawierać truciznę. Na dodatek w niewyjaśnionych okolicznościach znika najwierniejsza dama dworu Elżbiety, lady Parry.
Brendan Prescott, zaufany szpieg w służbie królowej, otrzymuje od władczyni sekretną misję: musi za wszelką cenę odnaleźć lady Parry. Jednak podczas poszukiwań uświadamia sobie, że oto trafił na trop tajemnicy tak niewiarygodnej, że gdyby wyszła na jaw, z pewnością przyniosłaby zgubę potężnej królewskiej dynastii..

Tytuł: Ród
Wydawca: Feeria
Autor: J.D. Horn
Data premiery: 22. 04. 2015 r.

Czary, zagubione dusze, hoodoo - to codzienność Savannah, pięknego miasteczka kryjącego upiorne sekrety. Cienkiej granicy pomiędzy rzeczywistością ludzi a światem demonów strzeże ród Taylorów, najpotężniejszych czarownic na południu USA. Gdy głowa rodziny umiera w tajemniczych okolicznościach, ktoś musi zająć miejsce lidera i powstrzymać zło, które zaczyna przenikać do miasta…
Mercy Taylor jako jedyna z rodu nigdy nie dysponowała magicznymi mocami. To ona jednak wyciąga czerwony los, który naznacza ją jako wybrankę. Co się za tym kryje? Jak zareaguje jej siostra, Maisie, która dotychczas wydawała się faworytką? I dlaczego narzeczony Maisie nagle nie może oderwać wzroku od Mercy?

Fascynująca, pełna grozy opowieść w stylu southern gothic o miłości, zdradzie, magii i mroku.

 Upatrzyliście coś  dla siebie? Jak jak najbardziej tak! Wszystkie pozycje znajdują się na liście tych, które chce mieć! Mam nadzieję, że już niedługo będę mogła cieszyć oczy właśnie nimi! A Wy, co sobie upatrzyliście?? :)

12 komentarzy:

 1. Wszystko kusi, ale najbardziej to "Biorąc oddech" :D Musze szybko przeczytać tom drugi, by móc jak najszybciej przeczytać trzeci, najlepiej gdy tylko trafi do księgarni :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja poproszę "Męża poproszę" :P

  OdpowiedzUsuń
 3. "Barwy miłości" już przeczytałam. Jestem ciekawa również innych nowości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba pomyliły Ci się daty, wszystko wychodzi w kwietniu a nie marcu :) na Duff pewnie pójdę do kina, ale do książki mnie nie ciągnie i z chęcią zapoznam się z Barwami Miłości :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Najpiękniejsza na niebie" kusi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejny miesiąc, który może doprowadzić do bankructwa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak zwykle wiele ciekawych premier w nowym miesiącu :) "Ostatnie pięć dni" wydaje się być bardzo interesujące i może skuszę się na tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Biorąc oddech i Najpiękniejsza na niebie to książki dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ze wszystkich pozycji "Ród" wydaje mi się najbardziej interesującą :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę przyznać, że w tym zestawieniu nie ma tych książek, na które czekam, ale i tak ładna lista. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 11. Na kilka tytułów bym się skusiła ;)

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)