maja 27, 2015

"Przez burze ognia" Veronica Rossi

Gdyby cały świat opierał się na takim krętactwie, jak w przedstawionej książce, to myślę, że ludzkość by się pozabijała.  Powieść autorki jest mieszanką zarówno science-fiction, jak i fantastyki, co mnie osobiście nie przypada do gustu. Sam schemat książki jest dość dobrze przemyślany, aczkolwiek mnie utopia interesuje tylko w nielicznych pozycjach. Czy to jedna z nich?

 Aria jest nastolatką żyjącą w dwóch różnych światach. Jej ciało tkwi w szarości zaś umysł, niesie jej myśli tam, gdzie tylko sobie zamarzy. Niespodziewanie jednak Aria odcina się od świata dobrze jej znanego i przenosi się za bramy bezpiecznej przystani. Zamierza bowiem szukać swej matki, która nie daje znaku życia od dłuższego czasu. Nic jednak nie idzie po jej myśli. Dziewczyna nie zaufała bowiem godnej osobie, za co musi ponieść konsekwencje. Czy uda jej się uciec przed widmem śmierci? Kogo spotka na drodze by przetrwać? Jak potoczą się jej losy?

 Gdy zaczęłam czytać tę pozycję, od razu skojarzyła mi się z gorszą wersją Igrzysk śmierci. O ile Igrzyska śmierci interesują mnie swoją prostotą i doskonale odzwierciedloną wizją świata, o tyle ta pozycja zanudza mnie na całej linii. Nie wiem nawet jak wyrazić swój zawód który czuję po przeczytaniu tej lektury. Nie wiem czemu, aczkolwiek nie czułam przy niej ani trochę zaciekawienia. Owszem, akcja zaczęła się rozkręcać w chwili gdy mamy do czynienia z nowym bohaterem Perrym. Wtedy bowiem losy Arii zaczynają bardziej interesować czytelnika.

 Choć język autorki nie jest zbyt skomplikowany, to jednak do książki nie jestem przekonana. O ile pierwszą część przeczytałam, o tyle po dalsze części nie sięgnę. To nic dla mnie. Osobiście uważam, że to strata czasu, a ja mam zbyt wiele cennych pozycji do przeczytania, by marnować cenne godziny!

 Nawet nie wiem co mogę powiedzieć więcej o tej pozycji. Mnie do siebie nie przekonała, choć daję jej ocenę zgodną ze swoim sumieniem. Wiem jednak, że inne osoby na pewno tę lekturę polubią, ale są gusty i guściki! Polecam tę lekturę tym osobom, które lubią takie klimaty, aczkolwiek ja do tych osób nie należę. Oczekuję bowiem od książki czegoś więcej...


Moja ocena:
4/10 !!!

Wytyczne książki:
Wydawca: Otwarte
Autor: Veronica Rossi
Tytuł oryginalny: Under the Never Sky
Seria/ tom: Przez burze ognia/ I
Data premiery: 2013 r.
Ilość stron: 368
Kategoria: fantastyka, science-fiction
ISBN: 9788375152548
Cena detaliczna:34,99 zł

6 komentarzy:

 1. Naprawdę?! Mnie się ta pozycja bardzo, ale to bardzo podobała! Były momenty zabawne, ale też pełne grozy. Tak, jak napisałaś to w zakończeniu... może po prostu to są moje klimaty, a Twoje niekoniecznie ;)
  Pozdrawiam, Shelf of Books

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę zapamiętać, żeby nie sięgać po tę książkę. Po pierwsze to nie jest mój ulubiony gatunek, po drugie, Twoja ocena wiele mówi; )

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam tej książki, więc sama nie wiem. Na pewno nie będę jej jakoś specjalnie szukać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kupiłam tę książkę jakiś czas temu i wciąż nie mogę się za nią zabrać... Obawiam się, że poczekam jeszcze kilka miesięcy i jej tematyka w ogóle nie będzie mnie interesować :)

  OdpowiedzUsuń
 5. czytałam tą książkę zaraz po jej premierze i pamiętam, że niezbyt mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytam już takich książek. Ta nie zbiera pozytywnych recenzji zbytnio, więc tym bardziej podziękuję.

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)