czerwca 23, 2015

"Nie zabierajcie mi dziecka" Cathy Glass


Od dłuższego czasu, problemem naszego społeczeństwa staje się wizja młodocianych matek. Już sam fakt, że nastoletnia dziewczyna zajdzie w ciąże, jest dla niektórych osób wielkim zdegradowaniem. My jednak powinniśmy wziąć pod uwagę fakty, że nie zawsze jest tak jak byśmy chcieli. Nic bowiem nie dzieje się bez przyczyny. Wszystko jest ukierunkowane czymś,co nie zawsze od nas zależy. Pomimo jednak wszystkiego, należy śmiało przeć do przodu i udowodnić wszystkim, że życie nie zawsze kończy się z rolą nastoletniej matki, a wręcz przeciwnie. Należy pokazać, że los potrafi się uśmiechnąć nawet w takich chwilach..


 Cathy jest rodziną zastępczą dla dzieci różnego pokroju. Nie jest to żadną tajemnicą, że kobieta ma w sobie tak wiele pokładów miłości i uczuć, że daje możliwość rozwoju i wiele czułości dzieciom, które porzucili rodzice. Nie zawsze jednak w jej domu pojawiają się tylko tacy mieszkańcy. W tym wypadku Cathy przekonała się o tym kiedy było już za późno. Choć kobieta znała sprawę nastoletniej Jade, i wiedziała, że nie jest przeszkolona na to, by pomóc jej podczas ciąży, to jednak zdecydowała się jej pomóc. Jade zamieszkuje więc u Cathy, ale nie jest z nią do końca szczera. Nawet będąc w zaawansowanej ciąży, dziewczyna nie przestaje palić ani pić. Jade jest bowiem nastoletnią matką, która szaleje do upadłego. Wkrótce po tym, opieka społeczna zaczyna widzieć, iż nienarodzone dziecko Jade jest w stanie podwyższonej aktywności na alkohol. Cathy zaczyna sprowadzać dziewczynę na właściwy tor, lecz jest już nieco za późno. Opieka społeczna musi podjąć decyzję o życiu dziecka Jade. Czy dziewczyna będzie zmuszona oddać własne dziecko do adopcji?


 Bardzo wzruszyła mnie ta książka. Pomimo tego, że na początku czytanie jej szło mi raczej opornie, przeżyłam przy niej chwile, w których towarzyszyły mi prawdziwe uczucia. Wiem z własnych obserwacji, że niechciana ciąża u nastolatki, jest w ostatnich latach tematem tabu. Trzeba jednak pamiętać, że dziewczyny które zaszły w ciąże, nie są jedynymi sprawcami  tego czynu. Dlatego też bardzo dobrą postawę przyjął chłopak Jade. Wracając jednak do głównej myśli, chce powiedzieć, że nawet jeśli dziewczyna zajdzie w ciąże, nie mając jeszcze skończonych tych 18 lat, nie powinna myśleć jedynie o sobie. Jade jest tego przykładem. Aż niemal do samego końca, dziewczyna myślała tylko o własnych zachciankach. Pomijając sam fakt, że owszem nie było jej łatwo, należy zwrócić uwagę, iż ona sama kopała sobie dołki. Wszystko da się zrozumieć nawet to, że nie chce się dziecka. Nie należy jednak w żaden sposób go "truć" i nastawać na jego życie, ponieważ tym samym szkodzimy sobie.

 Książka ta niesamowicie trafiła do mego serca. Jest taka prawdziwa i przekonująca! Z wielkim podziwem patrze na dokonania Cathy i jej rodziny. To, ilu dzieciom i ludziom pomogła, budzi respekt. Kobieta jest naprawdę ciepłą i sympatyczną osobą, budząca w ludziach podziw. Widać to jest nie tylko w tej historii, lecz i innych, napisanych w książkach jej autorstwa. Mnie jednak najbardziej podoba się fakt, z jaką cierpliwością i odwagą, potrafi podejść do sprawy. Nie ważne, że kobiecie tej nie łatwo jest w życiu, ona i tak chce pomagać innym. Uczciwość i szczerość płynąca z jej książek, na pewno spodoba się licznym osobom! Mnie ona bardzo przypadła do gustu. Mam wielką ochotę przeczytać pozostałe książki tej autorki. Mam nadzieję, że stanie się to już niedługo!

 Podsumowując, pragnę szczerze zaznaczyć, że książka ta jest jak najbardziej pisana z wielką uczciwością i zaczerpnięto w niej prawdę. Autorka pisze bowiem nie o fikcji, ale o życiu które ją otacza. Tak rzadko można przeczytać książki na faktach autentycznych, iż myślę, że samo to powinno popchnąć was by spróbować zmierzyć się z jedną z jej książek. Mnie ta przeprawa się spodobała, z czego jestem szczęśliwa!

Moja ocena:
8/10 !!!

Wytyczne książki:
Wydawca: Muza
Autor: Cathy Glass
Tytuł oryginalny:
Seria/tom: Napisane przez życie
Data premiery: 15 kwietnia 2015 r.
Ilość stron: 304
Kategoria: obyczajowa,
ISBN: 9788377589687
Cena detaliczna: 34,90 zł

 Za możliwość przeczytania książki, dziękuję Wydawnictwu Muza.8 komentarzy:

 1. Od czasu do czasu zaczytuję się w tych książkach z serii "Napisane przez życie", myślę, że wszystkie zasługują na to, aby się z nimi zapoznać ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od czasu do czasu zaczytuję się w tych książkach z serii "Napisane przez życie", myślę, że wszystkie zasługują na to, aby się z nimi zapoznać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki Cathy Glass zawsze wywołują we mnie wiele emocji. Na pewno ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej książce, a szkoda, bo na pewno by mi się spodobała!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo słyszałam o autorce, czytałam kilka recenzji, ale... sama jak na razie nie sięgnęłam, choć mam w planach ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam na tą książkę chrapkę odkąd tylko pojawiła się w księgarniach... mam nadzieję, że m=niebawem uda mi się ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka porusza bardzo ważny temat, jej fabuła wydaje się bardzo ciekawa. Mam wielką ochotę przeczytać tą pozycje, zapisuje sobie tytuł :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie INNA
  http://happy1forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. uwielbiam ksiażki oparte na faktach autentycznych i tak jak napisałaś jest ich mało. Chętnie zapoznam się z tą pozycją.

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)