września 19, 2016

"Skazani na ból" Agnieszka Lingas-Łoniewska

Amelia Ligacka jest typem dziewczyny z dobrego domu. Ma surowe zasady narzucone przez rodziców, które musi przestrzegać. Kiedy na jej drodze pojawia się niezwykle czarujący Aleks, dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, jakie piętno wyryje na jej sercu.
 Aleks Pański to prawdziwy bad boy. Od najmłodszych lat porzucony przez rodzinę, teraz sam próbuje budować własną przyszłość. Prawdziwie i naturalnie czuje się jedynie przy swoich kolegach, skinheadach. Przynależność do tej grupy pozwala mu być sobą a zarazem kimś innym.
 Amelia i Aleks, choć pochodzą z innych światów, łączy wielkie uczucie. Ich szczęście nie trwa jednak długo. W niedługim czasie czeka ich ostateczna walka o swoją miłość. Czy zdobędą w sobie siłę, aby zwalczyć swój upór i ideały? Czy ich miłość będzie na tyle silna, aby przetrwać?

Nic mnie tak nie odpręża jak poznawanie nowych książek pisanych przez Panią Agnieszkę. Każda wydana przez nią powieść jest naładowana wielkimi emocjami.
 Czytając tę lekturę, już od pierwszego spotkania bohaterów, miałam uśmiech na twarzy. Ich wspólne przekomarzanie się było bardzo realne i takie zwyczajne. Dalsze ich losy śledziłam z wielką ochotą, która w ostateczności była niczym nałóg. Tej książki nie w sposób jest nie kochać.

"Cudownie jest mieć dziewczynę, przy której człowiek może na chwilę zrzucić maskę z twarzy i przypomnieć sobie, jak naprawdę wygląda."
 Autorka w doskonały sposób operuje słowem. Jej styl, język oraz składnia są na bardzo wysokim poziomie.  Nikt nie będzie miał problemów z odczytaniem tej powieści. Jest to pozycja zarówno dla starszych jak i młodszych czytelników. Najnaturalniejszą rzeczą, jaką zawsze dostrzegam w książkach tej autorki, są nowe informacje na temat rzeczy mało nam znanych a przez to często wrogich. Ta książka porusza kwestie subkultury znanej nam jako "skini", czyli kultury narzucającej innym swoje idee, racje i wartości. Grupa ta cechuje się głównie atutem siły i przemocy. Autorka to wszystko pokazuje, lecz przedstawia również drugą stronę medalu. Aleks pomimo swojej trudnej natury, okazuje się chłopakiem z traumatycznym dzieciństwem a co za tym idzie, również przedstawia swą inną naturę. Tą drugą osobowość dostrzec możemy przede wszystkim kiedy chłopak spotyka się z Amelią. Dzięki temu chłopakowi, przestałam widzieć oczami, lecz dostrzegać rzeczy znajdujące się w głębi.
"-Teraz masz mnie. Zatroszczę się o Ciebie. I tak jak Ty martwisz się o mnie i chcesz zniszczyć cały wrogi mi świat, tak samo i ja nie chcę, aby coś Ci się stało. Chce wiedzieć gdy coś się dzieje, kiedy robisz coś takiego. Masz mnie a ja mam Ciebie. Musimy o siebie dbać i nie dopuszczać do takich sytuacji"
 Książka ma wielu swoich fanów, a ja z całą pewnością do nich należę. Czytanie jej zajęło mi niewiele czasu, a sama przyjemność obcowania z bohaterami, zostanie ze mną na długo. Nie mogę doczekać się tego, aby sięgnąć po kolejne nowości od tej autorki. 
 Jeżeli ktoś nie zna żadnej z pozycji wydanej spod jej pióra, szybko powinien to zmienić. To, jak wiele uczuć jest w tej książce, wiedzą tylko Ci, którzy ją poznają. Najbardziej druzgoczącym będzie dla wszystkich zakończenie, które łamie serce. U mnie, nie obyło się bez łez i wzruszenia. 

 Lekturę jak najbardziej polecam. Przeczytałam ją jednym tchem. Ta pozycja jest nie tylko romantyczną opowieścią o miłości, lecz także i dramatem. Jeżeli nie boicie się płakać nad losem bohaterów, to śmiało wytrwacie do końca tej książki. Polecam.

Moja ocena:
9/10

Wytyczne książki:
Wydawca: Novae Res
Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Seria/tom: -
Data premiery: 24 październik 2015 r.
Ilość stron: 320
Kategoria: New Adult, dla młodzieży, dramat, 
Cena detaliczna: 33,00 zł

13 komentarzy:

 1. Zdecydowanie jedna z lepszych książek z tego gatunku, oby więcej takich

  OdpowiedzUsuń
 2. Autorka cieszy się dużym poważaniem wśród czytelników, więc kiedyś zapewne się skusze na jej powieść.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo słyszałam o tej autorce i jej książkach, ale jakoś nie ciągnie mnie do nich. :/ Może z czasem nabiorę większych chęci, bo nie chcę przekreślać tej pozycji. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie sięgnij po książki Pani Agnieszki. Uwierz mi, nie zawiedziesz się :)

   Usuń
 4. Muszę w końcu poznać twórczość tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej! Zlinczuję Cię, jak tego nie zrobisz ;D Akurat Ty, musisz ją poznać :)

   Usuń
 5. Jest wspaniała. Ciesze się, że jest w mojej biblioteczce <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Jedna z lepszych książek tej autorki. Swoją drogą, pani Łoniewska to jedna z moich ulubionych, polskich autorek. Potrafi zaskoczyć. Ciekawa recenzja. Zgadzam się z Twoim zdaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam podobnie :) Pani Agnieszka już dawno skradła moje serce :)

   Usuń
 7. Podpisuję się pod tym rękami i nogami ;). Dodam tylko od siebie, że ja kończąc tę książkę nie wzruszyłam się jak łagodnie to ujęłaś w swojej recenzji, a płakałam jak bóbr ;P. Fenomenalna książka, którą polecam każdemu.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)