września 23, 2014

"Zacisze Gosi" Katarzyna Michalak

 Gdy świat wiruje i szaleje, spróbuj zatrzymać się choć na chwilę  i spojrzeć za siebie. Nie kosztuje cię to wiele, a zyskać możesz dużo. Oprzesz się przede wszystkim sile i mocy tego, by być jak każdy. Lecz gdy jednak ci się to nie uda, nie załamuj się. Wśród siebie znajdziesz ludzi, którzy pomogą zawsze wtedy, gdy potrzebować będziesz pomocy. Wystarczy poprosić. Nie lękaj się powalczyć o siebie...


 Kamila za sprawą  złowieszczego losu, wreszcie poznaje swego ojca. Niestety nie jest do końca z tego powodu zadowolona. Prawdę  jaką odkrywa, jest szokująca. Niestety to nie koniec jej problemów. W jej życiu dochodzi do drastycznych zmian. Dziewczyna decyduje się zamieszkać w pięknej willi, którą należy najpierw wyremontować, jej ukochany ma wypadek w którym traci wzrok i staje się dla niej obcy. Do tego wszystkiego pomaga Gosi, która żyje przeszłymi wydarzeniami. 
 Jeśli zaś chodzi o samą Gosię, to tę kobietę również czekają wielkie zmiany. Duchy przeszłości powracają. Na jej drodze ponownie pojawia się ten, który niegdyś  pomógł jej przeżyć. Czy to coś znaczy?
 Jak obie kobiety poradzą  sobie w życiu? Czy dadzą radę przeciwstawić się okrutnemu losowi?
Pewnym jest, iż ulotność chwili jest nikła, zaś by ją złapać potrzeba niewyobrażalnego refleksu...


 Nigdy nie zapomnę gdy po raz pierwszy miałam przyjemność spotkać się z twórczością Pani Michalak. Do dzisiaj jej pozycja która jest ustawiona w honorowym miejscu u mnie w kolekcji, napawa mnie zadumą a zarazem szczęściem. "Nadzieja", jest książką, którą przeczytałam jakiś czas temu, i z którą łączę wiele wspaniałych i drastycznych uczuć. Teraz, kiedy miałam przyjemność poznać "Zacisze Gosi" stwierdzam, iż w stylu Katarzyny Michalak zamieszczony jest dramat i wspaniałość słowa. Jej pozycje chwytają za serce w zupełności, napawając czytelnika nie tylko zdumieniem, lecz też pełną krasą  swej indywidualności. Autorka bowiem nagina wszelkie reguły tego, iż książki mają być pisane "pod" czytelnika. Otóż wiadomym jest, iż każdy kto lubi zaczytywać się w romansach, spodziewa się po nich radosnego zakończenia, którego nie w sposób jest znaleźć w pozycjach napisanych przez Panią  Kasię. Choć oczywiście istnieją  wyjątki.

"Kocha się za nic i mimo wszystko. Nie tylko wtedy gdy jest dobrze i pięknie."

 Po "Zacisze Gosi" sięgnęłam dość niespodziewanie lecz za to jak najbardziej szczęśliwie. Już  dawno miałam ochotę  poznać dalsze pozycje autorki. Nie miałam ani chwili zawahania przed tym, by zacząć od II tomu tej serii. Pomyślałam bowiem, iż póki jest okazja, to należny ją wykorzystać. Jestem osobą, która nie boi się wyzwań, a więc spróbowałam. Przyznam że ta pozycja mnie mocno zdziwiła jak i zachwyciła. Choć z bohaterami miałam dopiero po raz pierwszy kontakt, to pomimo tego mocno się z nimi zżyłam. Trudno mi było oderwać się od ich przygód i pozwolić o nich zapomnieć. W tym właśnie ma swój urok sama autorka. Potrafi ona tak dobrze skomplikować akcję i zarazem ją  ożywić, iż nie pozostaje nic innego jak książkę połknąć za pierwszym razem. To mnie się w książkach bardzo podoba.

 Zabarwiając jeszcze bardziej swoją opinię o tej lekturze, powiem szczerze iż nie należy jej czytać ot tak sobie. Jest to bowiem pozycja z tych, które pozostawiają w sercu i umyśle taki zamęt, przez który dość trudno jest później przyzwyczaić się do rzeczywistości. Ja miałam z tym nie lada problem. Doceniam jednak to, jak w doskonały sposób pojęłam cały zarys książki pomimo tego, iż nie znałam wcześniejszych przygód bohaterów. Wskazuje mi to tylko fakt, iż autorka wie o czym pisze.

 Myślę, że na samo zakończenie należy dodać, iż książkę te polecę każdej osobie, która lubi mocne doznania w lekturze. Pomijając fakt, iż nie miałam styczności z tomem pierwszym, powiem szczerze, iż na dalszą część tej serii będę jak najbardziej polować! Koniecznie muszę poznać dalsze losy bohaterów, które zainspirowały mnie do tego, by chwytać ulotne chwile życia. Polecam więc tę pozycję koniecznie!

"Żyjmy tak, jakby nie było żadnej nadziei, a jeśli się rozczarujemy, to pozytywnie."

Moja ocena:
9/10 !!!

Wytyczne książki:
Wydawca: Znak Litera nova
Autor: Katarzyna Michalak
Seria/ Tom: Seria kwiatowa/ II
Data premiery: 21 maja 2014 r. 
Ilość stron: 320
Kategoria: romans, dramat,
ISBN: 9788324025091
Cena detaliczna: 34,90 zł


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Znak.17 komentarzy:

 1. Chciałabym przeczytać tę serię. Na razie nie czytałam wcześniejszych losów bohaterów więc zacznę od pierwszego tomu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście słyszałam o tej serii już wielokrotnie. Jak trafię na pierwszy tom w bibliotece to z pewnością przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam emocje i mocne doznania przy czytaniu książek. :) Po powieści autorstwa tej pani miałam już sięgnąć jakiś czas temu i przymierzam się do tego, ale rok szkolny skutecznie uniemożliwia mi poznanie tych tytułów. ;( Niemniej, mam nadzieję, że kiedy już dorwę tę książkę, zrobi na mnie równie pozytywne wrażenie jak na tobie. ;)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam i pierwszą i drugą część i za każdym razem byłam zaskoczona! Teraz ponad miesiąc czekania na ostatnią książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Druga część jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy tom czytałam, drugi czeka i doczekać się nie może.Obawiam się go, słyszałam, że autorka potraktowała swoich bohaterów jak wrogów, serwując im kolejne tragedie. A "Nadzieja" i mnie się bardzo podobała, genialna książka:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Twórczość pani Michalak pokochałam wraz z pierwszą przeczytaną jej książką, a był to "Ogród Kamili". Drugi tom spodobał mi się jeszcze bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam zamiar poszukać i przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie ta część bardzo zdenerwowała, wszystkiego (zwłaszcza nieszczęść) było za dużo. Tymczasem w powieściach tego typu konieczny jest umiar, którego tu stanowczo zabrakło.

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam zarówno "Ogród Kamili" jak i "Zacisze Gosi" :)
  Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Polecam ! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na razie nie mam ochoty na twórczość pani Michalak, może za jakiś czas :)

  OdpowiedzUsuń
 12. O książce bardzo dużo słyszałam, ale jeszcze jej nie czytałam, niemniej jednak na pewno kiedyś po nią sięgnę;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam tę serię w planach już od jakiegoś czasu. Muszę się w końcu kiedyś za nią zabrać, gdyż każdy ją zachwala :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jakoś nie potrafię się przekonać do książek tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 15. Z twórczością tej autorki mam zamiar się zapoznać, ale najpierw od tej bardziej fantastycznej strony. Powyższą powieść postaram się kiedyś przeczytać, bo nie wydaje się ona przesłodzona.

  OdpowiedzUsuń
 16. Dziękuję ślicznie za tę recenzję i pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Wiele razy słyszałam o pani Katarzynie, ale jeszcze nigdy nie miałam okazji zapoznać się z jej twórczością

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)