września 01, 2016

Wrzesień! Podsumowanie + Nowości wydawnicze


Czas na comiesięczne podsumowanie minionego miesiąca oraz przedstawienie Wam ale i sobie, nowości wydawniczych! 
Ehhh...wrzesień! Dzieciaki wracają do szkoły, jesienna chandra przychodzi, a co najważniejsze - cudowne książkowe lektury przed NAMI! 
Wydawnictwa przyszykowały na jesień cudowne lektury. Jak dla mnie sierpień był miesiącem małych zmian, ale również całkowitego braku czasu na cokolwiek. Mam nadzieję, że wrzesień będzie bardziej owocny :)

Przedstawiam Wam moje krótkie podsumowanie miesięczne:

Liczba wyświetleń: 103 395  (było 100 623 odwiedziliście mnie 2772 razy)
Liczba komentarzy: 5593  (było 5450)
Liczba obserwatorów: 532 (było 353)
Liczba przeczytanych książek: 5
Liczba opublikowanych recenzji: 2
Liczba recenzji przedpremierowych: 0
Liczba recenzji oczekujących na publikację: 7
Liczba opublikowanych postów: 7


Tytuł: Zbrodnie pozamałżeńskie
Autor: Andrzej Koziarski / Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawca: Novae-Res
Data premiery: 01.09.2016 r.
opis:
Na początku była miłość. Potem była zbrodnia. Marcin, piłkarz u szczytu formy, staje przed szansą zrobienia wielkiej kariery. Jednak radość z sukcesów na boisku przyćmiewają jego problemy małżeńskie. Alicja, pracownica naukowa, zdaje się nie zauważać ani osiągnięć męża, ani jego potrzeb i skupia się na swoich sprawach. Marcin, zazdrosny o Adama, przyjaciela Alicji z uczelni, uruchamia niebezpieczne kontakty, żeby dać nauczkę rywalowi. Ale sytuacja komplikuje się, kiedy Adam najpierw przepada bez wieści a potem zostaje odnaleziony martwy.
Tymczasem sąsiedzi Marcina i Alicji, wzięty adwokat Arek i zajęta domem oraz wychowywaniem dziecka – Marta, również przechodzą przez trudny okres swojej małżeńskiej relacji. Arek nie ma świadomości, że jego trzymana pod kloszem, nieszczęśliwa żona, zaczyna odreagowywać frustrację, zdradzając go z Damianem, studentem. Sam zaś Arek odkrywa w sobie wielopoziomową fascynację pracującym u niego aplikantem Maciejem, który zdaje się skrywać jakąś mroczną tajemnicę.


Tytuł: Gwiazdy nad Oktober Bend
Autor: Glenda Millard
Wydawca: Dreams
Data premiery: 5 września 2016 r.
opis:
Alice Nightingale wyobraża sobie, że unosi się w powietrze na skrzydłach splecionych ze słów i piór. O tym pisze wiersze, podczas gdy Manny James biega nocą, próbując uciec od bolesnych wspomnień z przeszłości. Pewnego razu spostrzega Alice na dachu jej domu nad rzeką, wyglądającą niczym galion na statku płynącym przez gwiazdy. W kieszeni ma wiersz, a jego słowa zna na pamięć. Jest pewny, że to tajemnicza dziewczyna z dachu go napisała.
Alice pragnie być taka, jak wszystkie nastolatki, mieć takie same szanse, jak inne dziewczyny. A gdy widzi biegającego chłopca, poznanie go staje się równie ważne, jak pisanie wierszy.
Piękna, przepełniona uczuciem historia o pokonywaniu trudności i traumy z przeszłości, a także o tym, jak od nowa żyć z zaufaniem i nadzieją.


Tytuł: GUS
Autor: Kim Holden
Wydawca: Filia
Data premiery: 7 września 2016 r.
opis:
Oto historia Gusa.
Opowiada o zagubieniu.
O odnalezieniu.
I o powolnym procesie uzdrawiania.
Szczerze mówiąc, nie wiem już jak żyć. Promyczek nie była tylko moją najlepszą przyjaciółką, była jakby moją drugą połówką... drugą połową mojego umysłu, mojego sumienia, mojego poczucia humoru, mojej kreatywności. Była drugą połową mojego serca. W jaki sposób człowiek może wrócić do swoich zajęć, jeśli na zawsze stracił połowę siebie?


Tytuł: Urodzeni by przegrać
Autor: Iga Wiśniewska
Wydawca: Zyska i S-ka
Data premiery: 13 września 2016 r.
opis:
Mieli się już nigdy nie spotkać. Los jednak chciał inaczej...
Diana – ukrywa tajemnicę, która nie pozwala jej żyć normalnie. Pięć lat temu przez jej nieuwagę wydarzyła się tragedia. Odtrącona przez rodziców wyjechała na studia do innego miasta, nie potrafi jednak zapomnieć o przeszłości. Kiedyś najbardziej pragnęła przebaczenia. Teraz nie pragnie już niczego.
Karol – z wyglądu niegrzeczny chłopiec, wychowany „na złej ulicy”, student ekonomii i bokser. Kiedyś, w innym życiu, Diana i Karol spotykali się. Nie traktowali tego poważnie, ale to, co ich rozdzieliło, było śmiertelnie poważne. Pięć lat później wpadają na siebie na studenckiej imprezie. Przypadek? Żadne z nich nie wierzy w przypadki. Szybko okazuje się, że stają się dla siebie bardzo ważni. Czy razem uda im się zbudować wspólną przyszłość? Bez względu na wszystko…
Niezwykła opowieść o młodych ludziach, którzy zdążyli już poznań gorzki i słodki smak życia oraz o ich walce o szczęście.

Tytuł: Piąta Fala. Ostatnia gwiazda.
Autor: Rick Yancey
Wydawca: Otwarte
Data premiery: 14 września 2016 r.
opis:
Zostały cztery dni. Potem z powierzchni Ziemi zniknie wszelki ślad po człowieku. Ucieczka i ukrywanie się nie mają już sensu. Jedyną szansą dla ludzkości jest podjęcie nierównej walki z wrogim najeźdźcą. Tylko kim naprawdę jest nieprzyjaciel?
Czy bohaterom uda się wypełnić ryzykowną misję? I jaką rolę w ratowaniu świata odegra Cassie? Odliczanie właśnie się rozpoczęło.


Tytuł: Żyj szybko, kochaj głęboko.
Autor: Samantha Young
Wydawca: Burda Publishing Polska
Data premiery: 14 września 2016 r.
opis:
Czy można przyjaźnić się z kimś, kto był miłością twojego życia?
Ona była najfajniejszą dziewczyną w mieście, on właśnie się sprowadził z rodzicami i szybko zdążył złamać niejedno serce. Charley i Jake. Zakochali się w sobie niemal od pierwszego wejrzenia. Byli dla siebie stworzeni, snuli wielkie plany. Aż do tamtego feralnego dnia...
Na urodzinowym przyjęciu byłego chłopaka Charley dochodzi do tragedii. Niektórzy zrzucają winę na Jake'a. Po tym zdarzeniu chłopak zrywa związek i razem z rodziną wyjeżdża na zawsze z miasta.
Dała mu wszystko, każdą cząstkę siebie. A on od niej odszedł.
Przez kolejne cztery lata Charley stara się zapomnieć o Jake'u, ale los postanawia z niej zażartować. Dziewczyna wyjeżdża na studia do Szkocji, a tam na imprezie trafia na Jake'a i jego dziewczynę. Zranione serce daje znać o sobie z ogromną siłą. Mimo że Charley stara się unikać dawnego ukochanego jak ognia, on cały czas próbuje się do niej zbliżyć. Ale czy można zaufać komuś, kto wcześniej tak bardzo zranił?
Tytuł: Sekrety księżniczki
Autor: Jean Sasson
Wydawca: Znak
Data premiery: 14 września 2016 r.
opis:
Roksanę mąż oblał kwasem tylko dlatego, że wyszła z domu bez pozwolenia. Dla pięknej Jemenki Italii uroda stała się przekleństwem. Nieustraszona Fiery zrobiła wszystko, żeby zdobyć stopień naukowy. Maha, buntownicza córka księżniczki Sułtany, w tajemnicy wspierała uchodźców z Syrii.
Te kobiety łączy jedno – żyją tu i teraz na Bliskim Wschodzie. Są wśród nich niewinne ofiary przemocy. Są też bohaterki, które nie boją się walczyć o swoje prawa. Księżniczka Sułtana z królewskiego rodu Saudów zdradza światu ich wstrząsające sekrety.
"Sekrety księżniczki" to niezwykle aktualna opowieść o współczesnych muzułmankach, ich postawach, wyborach, losie.
Jean Sasson, amerykańska dziennikarka i przyjaciółka Sułtany, odważnie ujawnia mroczne kulisy życia w świecie arabskim, aby ocalić kobiety przed szalejącą przemocą.


Tytuł: Czarne światło
Autor: Marta Guzowska
Wydawca: Burda Publishing Polska
Data premiery: 14 września 2016 r.
opis:
Każde małe miasteczko skrywa swoje mroczne tajemnice.
Przed złożeniem ciała do grobu ktoś je związał w kostkach. Grubym sznurem. Tam, gdzie kiedyś biło serce, teraz tkwiły kawałki po drewnianym kołku. Zmarły był garbusem i kulał. Dałbym sobie uciąć obie dłonie, że był wampirem.
Tyle udało mi się ustalić, dopóki ktoś nie podpieprzył szkieletu. Podobnie jak wcześniej czterech innych.
To miały być zwykłe wykopaliska w małym miasteczku pod Warszawą. Archeolodzy odkryli jednak bardzo ciekawe antywampiryczne pochówki. Nie podoba się to proboszczowi, który podburza mieszkańców i oskarża naukowców, twierdząc, że obudzili Złego. A w takiej niewielkiej społeczności ludzie wolą pozostać ze swoimi grzechami w cieniu, niewiele trzeba, by zasiać zamęt i panikę.
Zanim szczątki zostają przebadane, wszystkie odkopane szkielety znikają... Jakby tego było mało, na pobliskim cmentarzu ktoś nocą rozkopuje groby i wypisuje na nich satanistyczne hasła.
Podejrzenia mieszkańców spadają na tajemniczego chłopaka, Maurycego, który cierpi na rzadką chorobę i musi – jak wampir – unikać światła słonecznego. Gdy ktoś podrzuca na wykopaliska szkielet ze świeżo rozkopanego grobu, okazuje się jednak, że Maurycy zniknął...
Profesor Mario Ybl, cyniczny i nieustępliwy geniusz antropologii, który bezbłędnie potrafi wyczytać z kości historię zmarłego, postanawia rozwikłać zagadkę. Jego chorobliwy lęk przed ciemnością będzie najmniejszym problemem w czasie śledztwa.


Tytuł: Uwolnij mnie
Autor: Laurelin Paige
Wydawca: Kobiece
Data premiery: 15 września 2016 r.
opis:
Ustalili zasady - tylko seks. Zapomnieli jednak o tym, że serc nikt nie pytał o zdanie.
Pamiętacie Gwen z "Uwikłanych"? W "Połączenych" nadszedł czas, aby poznać jej historię.
Gwen miała ciężkie życie, a przeszłość nawiedza ją niczym mroczny cień, który nie pozwala o sobie zapomnieć. Dlatego buduje wokół siebie mur, zza którego jedynie obserwuje świat. Osiągnęła sukces zawodowy - zarządza jednym z najpopularniejszych klubów nocnych w Nowym Jorku, jest singielką i bezpiecznie czuje się tylko w takich sytuacjach, które może w pełni kontrolować.
Wszystko diametralnie się zmienia, kiedy w klubie poznaje bogatego i przystojnego playboya - JC. On za wszelką cenę postanawia zburzyć mur, którym się otoczyła. Chce dać jej wolność i nieograniczoną ilość rozkoszy. Zawierają więc układ, który tylko z pozoru wydaje się jasny.
Wkrótce seks bez zobowiązań już im nie wystarcza, a JC okaże się jedyną osobą, na której będzie polegać dziewczyna. Czy Gwen zdoła posłuchać swego serca i otworzyć się na prawdziwą miłość?


Tytuł: Manwhore
Autor: Katy Evans
Wydawca: Kobiece
Data premiery: 22 września 2016 r.
opis:
Rachel czekała na taką szansę całe swoje życie. Niewinna i piękna dziennikarka musi przeprowadzić wywiad z jednym z najprzystojniejszych i najbogatszych przedsiębiorców w Chicago, otoczonego nimbem tajemnicy, który w dodatku ma opinię okropnego podrywacza. Zdeterminowana dziewczyna jest gotowa zrobić wszystko, aby poznać sekrety Malcolma i dzięki temu napisać historię, która zapewni jej błyskotliwą karierę.
Malcolm Saint jest bogaty, potężny i obłędnie przystojny. O jego życiu krążą legendy i każdy chciałby uszczknąć choc odrobinę z jego seksownej tajemnicy. Uważa się jednak, że ukrywa o wiele więcej niż się wszystkim wydaje, a jedyną osobą która może do niego dotrzeć, jest Rachel.
Problem w tym, że im bardziej Rachel zbliża się do tego mężczyzny, tym więcej odsłania siebie. Czy w końcu dowie się czegoś więcej o mężczyźnie, którego wszyscy pożądają?
Jego nazwisko to Saint - Rachel jednak szybko się przekona, że ze świętością Malcolm ma niewiele wspólnego...


Tytuł: Bez winy
Autor: Mia Sheridan
Wydawca: Otwarte
Data premiery: 28 września 2016 r.
opis:
Kira nie ma grosza przy duszy, za to mnóstwo kłopotów. W przeszłości odebrano jej to, co najważniejsze. Teraz musi postawić wszystko na jedną kartę, aby odmienić swój los. Grayson walczy o przerwanie pasma życiowych niepowodzeń, ale przytłaczający ciężar wyrzutów sumienia kruszy resztki jego nadziei na lepsze jutro. Kira składa mu propozycję, która może go ocalić. Wystarczy tylko, że złoży przysięgę, nawet jeśli nie zamierza jej dotrzymać...
Obiecali sobie wieczność, nie wiedząc, że jedna chwila może odmienić całe życie. Czy miłość da im kolejną szansę, choć żadne z nich nie jest bez winy?

Tytuł: Uratuj mnie
Autor: Roger Bellon
Wydawca: Znak
Data premiery: 28 wrzesień 2016 r.
opis:
Normalne życie Mai skończyło się, gdy zginął jej ukochany brat. Pogrążyła się w żałobie, zerwała kontakty z wszystkimi przyjaciółmi. Liczyły się tylko książki i muzyka.
Prawdziwe życie Kylera może się dopiero zacząć. Gdy skończy liceum, przestanie się przeprowadzać, zmieniać szkoły, gdy uwolni się od toksycznego ojca. Na razie jedyną ucieczką pozostaje muzyka. I prowokowanie otoczenia napisami na koszulkach.
W nowej szkole Kyler poznaje Maię. I postanawia się z nią zaprzyjaźnić. Ale czy dziewczyna, która odtrąca od siebie wszystkich, jest na to gotowa? Czy Kyler ma w sobie tyle siły, by nie odpuścić? I czy to na pewno przyjaźń?
„Uratuj mnie” to pierwsza część serii „The Last Regret”, opowiadającej o grupie przyjaciół z liceum, którzy zakładają zespół rockowy. Książka w zmienionej wersji była publikowana na Wattpadzie, gdzie uzyskała ponad milion odsłon.Tytuł: Spójrz na mnie
Autor: Nicholas Sparks
Wydawca: Albatros
Data premiery: 28 września 2016 r.
opis:
Nowa powieść króla prozy obyczajowej, który tym razem umiejętnie myli tropy, a zakończenia nie domyśli się nawet wielbicielka powieści detektywistycznych!
Collin nie miał szczęśliwego dzieciństwa. Brak zainteresowania rodziców, dorastanie w szkołach wojskowych, potem problemy z agresją i zatargi z policją. Maria natomiast zawsze czuła wsparcie rodziny – jako mała dziewczynka, a także później, podczas studiów prawniczych i na początku kariery zawodowej. Pewnie trudno byłoby znaleźć dwie bardziej różniące się historie. I dwa tak niepodobne do siebie charaktery.
A jednak przeciwieństwa najwyraźniej się przyciągają. Maria i Colin zostają parą. Wszystko świetnie się zapowiada, dopóki ona nie zaczyna otrzymywać dziwnych wiadomości od anonimowego prześladowcy.

Tytuł: Skazanie
Autor: Emma Chase
Wydawca: Filia
Data premiery: 28 września 2016 r.
opis:
II tom bestsellerowej serii „Legal Briefs”.
Obrońca w Waszyngtonie codziennie widzi, jak trudne potrafi być życie. Właśnie dlatego niejednokrotnie, by przetrwać, musi być nieustępliwy. Ja, Jake Becker, mam reputację zimnego, nieczułego, onieśmielającego mężczyzny. To mi pasuje, czasem wręcz pomaga, na przykład gdy urabiam świadka stojącego przed sądem. Nie komplikuję sobie życia błahostkami – wszystko muszę mieć poukładane. Jeśli chcesz być moim klientem, od razu streść istotne fakty. Jeśli chcesz się ze mną umówić, skup się na tym, co cię kręci. Nie jestem czarującym księciem z bajki, nawet nie zamierzam go udawać.
Jednak w pewnej chwili Chelsea McQuaid wraz z szóstką osieroconych siostrzeńców i siostrzenic trafia do mojego gabinetu, zmieniając moje życie w istne piekło. Zaczynam więc chodzić do przedszkola, na koncerty One Direction, trafiam do szpitalnej poczekalni i wykłócam się w gabinecie dyrektora szkoły. Chelsea jest zbyt słodka i niewinna, by sobie poradzić. Próbuje być twarda, ale zupełnie jej to nie wychodzi. Zostałem skazany na to, by jej pomóc. Obronić ją... i dzieci.


Jest na co czekać. Jak podobają się Wam nowości? :)

24 komentarze:

 1. Ja znalazłam kilka innych ciekawych propozycji na wrzesień :D Z Twoich zainteresowała mnie książka Sparksa i "Gwiazdy nad Oktober Bend" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie te pozycje są najbardziej interesujące <3

   Usuń
 2. Gratuluję wyników! "Bez winy" czeka już na moim czytniku. Muszę jeszcze dorwać "Gusa". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyniki są dość kiepskie ale to tylko i wyłącznie z braku czasu. Niby wakacje, ale miałam urlop, dużo pracy no i mało czasu na pisanie recenzji. Mam nadzieję, że będzie lepiej :)
   Ja też chce poznać te pozycje :)

   Usuń
 3. Jak nadrobię drugi tom Piątej Fali to i po trzeci z pewnością sięgnę. Zapowiada się świetna seria.

  Pozdrawiam Iza
  Niech książki będą z Tobą!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na półce mam I tom jeszcze nieczytany. Nie mam czasu. Film obejrzałam jak najszybciej mogłam ale książka czeka. Mam nadzieje, że kiedy spodoba mi się ta pozycja, to sięgnę po dalsze części :)

   Usuń
 4. Chyba po raz pierwszy poprzestałam na jednej książce, czekam na Sparksa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sparks akurat mnie najmniej interesuje ;D Jakoś wole filmy z jego pozycjami. Ma on trudny dla mnie język ;)

   Usuń
 5. Fajne nowości :D To czego ja się nie mogę doczekać, to momentu kiedy ukończę wszystkie serie jakie mam na swojej półce (kupię i przeczytam), bo aktualnie nie kupowałam książek z serii

  Susette
  CHOCOLADZIX - KLIK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też muszę wziąć się za dokończenie serii :)

   Usuń
 6. "Gusa" i "Bez winy" muszę przeczytać jak najszybciej :)
  Poza tym zainteresowały mnie "Żyj szybko, kochaj głęboko" (ten tytuł jest beznadziejny) oraz trzeci tom "Piątej fali", bo przydałoby się dokończyć tą trylogię :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Imponujące osiągnięcia! Życzę takich samych we wrześniu :)

  Kilka z tych książek bardzo chętnie zobaczyłabym u siebie na półce, m.in. "Spójrz na mnie" (mimo tego, że fanką Sparksa nie jestem :D), "Czarne światło" i "Urodzeni, by przegrać".

  House Of Books

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja fanką tego autora też raczej nie jestem, ale kiedyś się do niego chcę przekonać ;)

   Usuń
 8. Oby we wrześniu było jeszcze lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Najbardziej czekam tylko na 3 książki: "Gus", "Bez winy" i "Spójrz na mnie". Niestety wiem, że prawdopodobnie tylko jedną zakupię w dniu premiery, bo teraz rok szkolny się zaczął i nie będę miała za wiele czasu na czytanie.

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)