lutego 14, 2017

(PRZEDPREMIEROWO) "Barwy miłości. Zatracenie" Kathryn Taylor

Sophie jest cenioną i lubianą w swojej branży, pasjonatką sztuki. Kobieta zna się zarówno na dziełach sztuki jak i na prowadzeniu rodzinnego interesu – jakim jest dom aukcyjny. Sophie biorąc nowe zlecenie, decyduje się na wyjazd do Włoch. Tam poznaje Mattea, który oczarowuje ją swoją inteligencją i wiedzą o malarstwie. Między tym dwojgiem dochodzi do namiętnych zbliżeń, które na zawsze odmieniają ich życie.
Sophie i Mattea szybko przechodzą ze zwykłej relacji, do związku polegającego wyłącznie na sexie. Lecz czy dziewczynie o delikatnym sercu, wystarczy taki układ?

"Myślałam, że miłość to coś trwałego, niemal namacalnego i niezawodnego. Że ma w sobie spokój, jest nienaruszalnym fundamentem, na którym będę mogła oprzeć życie. A nie to całe drżenie, ten chaos, który mnie otacza. (…) Lecz teraz to bez znaczenia, bo nieważne, jak daleko starałabym się uciec, to uczucie zostanie ze mną na zawsze i będę musiała z nim żyć, balansując cały czas nad przepaścią"
Bardzo lubię książki z tej serii. Te lektury zawsze mnie porywają i nie wypuszczają ze swojego uroku do chwili, gdy nie skończę ich czytać. Świetnie się składa, ponieważ bardzo lubię taki gatunek literacki, gdzie romans łączy się z erotykiem. Kathryn Taylor bardzo dobrze urozmaica akcje świetnymi bohaterami oraz niesztampową fabułą. Idealnie wkomponowuje do teraźniejszości przeszłość, która miesza w życiu i stosunkach pomiędzy bohaterami. Jej styl i język doskonale uzupełniają się ze sobą, a to tylko dodatkowy plus w tej powieści. Jestem całkowicie na tak!, jeżeli chodzi o tego typu historie.

Lekturę polecam ze względu na ciekawą fabułę oraz interesujących bohaterów. Chodź może wydawać się, że powieść jest zwykłym erotykiem, powiem szczerze, że nie jedna osoba się pomyli. Myślę, że tylko dojrzałe osoby mogą podchodzić do takiej powieści z wielką energią, ponieważ niedoświadczone osoby – nie mające z takimi lekturami większych doświadczeń – mogą się przy niej nudzić. Tą część Barw miłości, bardzo polubiłam za swój indywidualny charakter. Przede wszystkim fascynuje mnie zakończenie, które napędziło mój apetyt na więcej. Z niecierpliwością oczekuję kolejnej części.
"Nie ma nic bardziej pełnego tragizmu i smutku niż perfekcyjny obraz, doskonały w szczegółach, który pozostawia w nas obojętność."
Co do podsumowania, to powiem, że jak najbardziej jestem na tak co do tej powieści. Mam nadzieję, że sięgniecie po całą serię, lecz uwaga! – ta powieść może być również czytana bez poznania poprzednich części. Zatracenie nie nawiązuje do wcześniejszych wydarzeń aż nadto, więc nie powoduje to chaosu pomiędzy wydarzeniami. Myślę, że kobiety o romantycznej naturze, szczerze zauroczą się opowieścią o Sophie i Mattei. Polecam koniecznie zapoznać się z tą powieścią. Szczerze polubiłam jej bohaterów a sama autorka jest jedną z moich ulubionych pisarek z pogranicza gatunków romansu i erotyków.

Moja ocena:
8/10

Wytyczne książki:
Wydawca: Akurat
Autor: Kathryn Taylor
Tytuł oryginalny: Colours of Love - Verloren
Seria/tom: Barwy miłości/ III
Data premiery: 15.02.2017 r.
Ilość stron: 368
Kategoria: romans, erotyk
Cena detaliczna: 34,90 zł


Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Akurat.

22 komentarze:

 1. Nie znam jeszcze tomu pierwszego, więc widzę, że mam co nadrabiać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyznam Ci szczerze, że okładka by mnie nie ruszyła...
  Od razu czuć od niej erotyk i pewnie bym uznała go za podobny do Greya, za którym nie przepadam. A tu proszę - nie oceniaj książki po okładce ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam już o tej serii. Muszę zapoznać się z częścią pierwszą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka nie jest jakaś przyciągająca, sama nie wiem czy kiedyś sięgnę po tą pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na mojej półce czekają dwa pierwsze tomy tej serii - muszę w końcu zabrać się za nie, skoro pojawił się trzeci...

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomimo kolejnej zachęcającej recenzji jakoś mnie nie przekonuje ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje się być interesującą książką, po którą chętnie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mogłabym się na nią skusić :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety, ale erotyki, jakiekolwiek by nie były, to ani trochę moje klimaty, więc odpuszczam ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja za erotyki serdecznie dziękuję, nie moja bajka zupełnie :) czasem coś przeczytam z tego gatunku, ale tak 2- 3 na rok to wystarczająca liczba jak na moje odczucia :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak to, a gdzie poprzedni bohaterowie? ;)

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)