czerwca 07, 2017

"Tysiąc pięter" Katharine McGee

Jest rok 2118, Manhattan. Grupa nastolatków zamieszkuje niezwykłe miejsce, jakim jest wieża, licząca tysiąc pięter. Jak to zazwyczaj bywa w hierarchii, osoby zamieszkujące najniższe piętra, są osobami o najmniejszej majętności. Na najwyższym poziomie wieży, mieszka najbogatsza rodzina w całej posiadłości.
 Pomiędzy tymi dwoma rozbieżnymi formami życia, powstają wzloty i upadki. W wieży wszystkie plotki rozchodzą się jak za czarem magicznej różdżki. Okazuje się, że te najbardziej fascynujące osoby, skrywają więcej tajemnic niż każdy inny. Jakie opowieści skrywa w sobie wieża?

"Och, właśnie schrzaniłam sprawę z chłopakiem, który mi się podoba, mój ojciec dziwnie się zachowuje, a mnie naprawdę brakuje mojej najlepszej przyjaciółki. Poza tym wszystko jest..."
 Książka choć na początku wydawała mi się nieco nijaka, z każdą kolejną stroną stała się bardziej interesująca. Lektura dzieli się na kilkanaście rozdziałów opisujących rożnych bohaterów. 
W powieści poznajemy genetycznie zmodyfikowaną (pod względem DNA), Every, którą kocha niemal każdy mieszkaniec wieży. Dziewczyna przez urodę, nie czuje się traktowana poważnie. Jednak jej najpoważniejszym problemem jest miłość do swego przyrodniego brata, Atlasa.
 Kolejną z postaci, jest Eris. Dziewczyna musi stoczyć jedną z najcięższych walk. Test na ojcostwo ukazuje dla niej szarą rzeczywistość. Eris zostaje porzucona przez ojca, którego uważała za ważą osobę w życiu. Niespodziewanie dla niej, Eris musi zmienić swoje tymczasowe życie. Z bogatego domu przenosi się na najniższe szczeble wieży. Tam zaczyna żyć jako uboga dziewczyna, nic nie znacząca osoba..

 Następnym postacią jest Watt, chłopak, który szczerze zauroczył się Every- bez wzajemności. Aby ją do siebie przekonać, Watt postanawia się do niej zbliżyć. Chłopak jest autorem pewnego projektu pt. "Nadia", zajmującego się głównie hakowaniem. Watt znajduje informacje na temat każdej osoby, łącznie z informacjami tajnymi.
 Następną bohaterką jest Leda. Najserdeczniejsza koleżanka Every, która zadurzyła się w jej bracie. Na jej nieszczęście dziewczyna źle ulokowała uczucia. Pomiędzy przyjaciółkami rośnie przepaść, która na zawsze poróżnia ich dwoje. 

 Lektura jest świetną odskocznią od innych powieści. Ma w sobie coś świeżego i oryginalnego. Bardzo chętnie będę polecać tę powieść osobom, które potrzebują czegoś nowego. Jestem szczerze zadowolona, że miałam przyjemność ją poznać. Autorka stworzyła świetną opowieść o niebanalnym charakterze. Polecam. 

Moja ocena:
8/10

Wytyczne książki:
Wydawca: Otwarte
Autor: Kathrine McGee
Tytuł oryginalny: The Thousandth Floor
Seria/tom: Tysiąc pięter/I
Data premiery: 26 kwietnia 2017 r.
Ilość stron: 416
Kategoria: dla młodzieży,
Cena detaliczna: 36,90 zł

25 komentarzy:

 1. Nie lubię książek, których akcja toczy się w przyszłości... Jednak chyba tutaj zrobię wyjątek. Piękna okładka i zachęcająca recenzja! :)

  Czytanie Naszym Życiem

  OdpowiedzUsuń
 2. Po świetnej promocji tej książki bardzo chciałam ją przeczytać. Potem pojawiły się dziwne materiały, które już ją trochę spoilerowały, więc chciałam trochę przeczekać szał na nią. Tak czekałam, że aż o niej zapomniałam, więc muszę Ci podziękować za przypomnienie o niej. :D

  Pozdrawiam,
  Magda z Dwie strony książek

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam już pozytywne opinie o tej książce, mam ochotę dać jej szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jeszcze nie czytałam, ale mam na półce, więc z chęcią się za nią zabiorę. Mam nadzieję, że i ja będę zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaczęłam czytać i póki co odłożyłam na bok. Oczekiwałam sporo, bo czytałam wiele pozytywnych recenzji, jednak mnie nie wciągnęła. Wrócę do niej na pewno, ale jeszcze nie teraz :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje mi się, że mogłabym się całkiem nieźle bawić podczas tej lektury. Rzadko sięgam po takie powieści, zatem jestem ciekawa, jakie wrażenie wywarłby na mnie ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hm, zastanowię się. Może sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje się być ciekawą lekturą- a już myślałam, że to jakaś obyczajówka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, to bardziej taka mała fantastyka o przyszłości ;)

   Usuń
 9. ciekawi mnie ta książka :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Są bardzo zróżnicowane recenzje na jej temat, więc chcę sama ją przeczytać, by móc ocenić.

  OdpowiedzUsuń
 11. Tyle co dobrych, tyle negatywnych opinii. I tak przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem na tak - spróbuję i zobaczę co się wydarzy! :D Widziałam pozytywne negatywne opinie, więc muszę sama sprawdzić!

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)