września 26, 2017

(PRZEDPREMIEROWO) "Obsesja" Katarzyna Berenika Miszczuk

Ponure korytarze szpitalnego oddziału psychiatrii i niepokojące listy od tajemniczego wielbiciela. Wygląda na to, że doktor Joanna Skoczek znalazła się w niebezpieczeństwie. Joanna Skoczek odbywa rezydenturę na oddziale psychiatrii warszawskiego Szpitala Wschodniego. Podczas gdy ponure szpitalne korytarze same z siebie przyprawiają o gęsią skórkę, w podziemnym magazynie zostaje znaleziony trup jednej z pacjentek. Z oględzin wynika, że powrócił seryjny morderca kobiet, poszukiwany przez policję od trzech miesięcy. W dodatku Asia otrzymuje ostatnio niepokojące listy od anonimowego wielbiciela. *         

" – Odkąd zniknęłaś z Warszawy, szukałem dziewczyny podobnej do ciebie. Prawie każda kobieta, z którą się spotykałem, była brunetką tak jak ty. W ten sposób usiłowałem znaleźć ciebie. Chociaż małą część. Z żadną nie udało mi się jednak stworzyć czegoś stałego. "
Przyznam się, że nie sądziłam, że ta lektura przypadnie mi tak bardzo do gustu. Jest bardzo wciągająca oraz intrygująca. W sumie nie przepadam za kryminałami ani thrillerami, ale takie powieści mogę czytać na okrągło. Pani Kasia po raz kolejny uchwyciła mnie swoim ciętym językiem i smykałką do żartowania. W tej powieści nie mamy wyłącznie suchych faktów, ale i nutkę szaleństwa, jakim jest sam zawód bohaterki. Lekarka psychiatrii zostaje osaczona przez duże grono mężczyzn, którzy mają podwójne oblicza. Przekonałam się do tego schematu całkowicie.

 Osobiście bardzo lubię styl autorki i chętnie sięgam po jej powieści. Jej serię o diablicy połknęłam w kilka godzin, które do dziś pamiętam jako jedne z najmilszych. Z tą powieścią było podobnie. Różnią się zarówno gatunkiem jak i fabułą, lecz łączy ich niezwykły humor i zapał autorki. Pani Kasia jest jedną z tych pisarek do których wraca się jak bumerang. Opisuje przygody swoich bohaterów tak, że niemal czujemy autentyczność wszystkich tych wydarzeń. Jeżeli nie macie czasu na jej nową powieść, to lepiej już na starcie odpuścić. Książka za bardzo was pochłonie i zanim się spostrzeżecie, a już przepadniecie w jej świecie.
 
 Co do samych bohaterów opisanych w Obsesji, to oczywiście nie potrafię wyjść spod uroku przesympatycznego lekarza  medycyny sądowej ( taka jest poprawna nazwa zawodu patologa :D ), który już od pierwszego spotkania z naszą bohaterką, gości w naszych sercach. Oj kibicowałam mu, kibicowałam. Jest dowcipny, zabawny i przede wszystkim naturalny. Nie czuć od niego blefu, który wyczuwalny jest u innych facetów. 
 Co jednak tyczy się naszej bohaterki, to oczywiście jej perypetie mocno mną strząsnęły. Asia jest szczera i niemal do samego końca jej los nie jest nam do końca znany. To co zgotowała dla niej autorka, było na tyle autentyczne, że niemal czuło się do niej współczucie. Bardzo ją polubiłam, pomimo różnicy poglądów i wieku między nami. 

 Jak najbardziej polecam powieść wszystkim osobom. Wątpię czy ktokolwiek z was rozwiąże zagadkę dziwnych morderstw, które szerzą się w szpitalu. Gorąco zachęcam sięgnąć po tę lekturę. 

Moja ocena: 9/10

Wytyczne książki:
Wydawca: W.A.B
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Tytuł oryginalny: Obsesja
Seria/tom: -
Data premiery: 27 wrzesień 2017 r.
Ilość stron: 416
Kategoria: kryminał, thriller
Cena detaliczna: 36,90 zł


Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu W.A.B. Zastrzegam, że moja opinia jest całkowicie subiektywna.


*Opis wydawcy.


7 komentarzy:

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)