grudnia 30, 2014

"Zabrana o zmierzchu" C.C. Hunter

 Jak to jest, gdy nie jest się pewnym do kogo należy nasze jestestwo? Czy można dopasować się do ludzi nawet wtedy, gdy jest się innym? A co jeśli nie o ludziach jest tu mowa? Czy można być kimś lepszym od nich?  Jaką prawdę można znaleźć w Wodospadach Cienia?


 Przed Kyle Galen coraz trudniejsze zadanie. Dziewczyna za wszelką cenę pragnie wiedzieć kim tak na prawdę jest, lecz odpowiedzi ciągle się oddalają. Poza tym dziewczynę czekają inne niebezpieczeństwa. Licho nie śpi. Czy uda się jej wygrać?
 Gdy niebezpieczeństwo goni niebezpieczeństwo, w sercu rodzi się miłość. Czy Lucas będzie tym, o którym ciągle myśli?
 Czy los uśmiechnie się dla Kylie i czy pozna ona prawdę o sobie?Po raz kolejny miałam przyjemność przeczytać pozycję autorki fantastycznej serii Wodospady Cienia. Trzecia część tejże części pokazuje czytelnikowi ponownie świat magii, tajemniczości i przygód dziewczyny innej niż wszystkie. Kylie bowiem nie wie do końca kim tak na prawdę jest, ani co ją nadal trzyma w Wodospadach Cienia. Jedyne co jest dla niej pewne, to to, iż poza murami obozu nie ma już dla niej miejsca.

 W tej pozycji czułam powielaną  siłę przyciągania nie tylko poprzez samo słowo autorki, które jest w umiejętny sposób przyswojone, lecz również dzięki bystrej akcji. Pomimo jednak tego, pozycja ta niekiedy nudzi. Ileż  to razy można czytać o tym samym?
  Przyznam, iż ta część mimo wszystko jest najgorsza ze wszystkich. Nie wiem czemu, lecz czułam przy niej mniejszą nutkę przyjemności niż przy poprzednich częściach. Czemu? Sama nie wiem do końca, lecz uważam, iż pisana była ona nieco z przymusu. Jakby została nieco naciągana. Cóż, przeczytałam ją do końca i tego nie żałuję, bo książka ma w sobie wiele dobrych chwil jak i złych.

 To czego nie zapomnę po tej książce, to przede wszystkim mnogość ciekawych zdarzeń i nutki przerażenia. Nie co dzień bowiem mam do czynienia z pozycjami, gdzie w akcji plecione są duchy i ich nie najlepsze twarze. Bardzo spodobał mnie się również sposób w jaki autorka wymyśliła całą akcję jak i nowi autorzy. Potrafią oni zaskoczyć!

 Pozycję tę polecam oddanym fanom tejże serii lecz muszę nadmienić, iż po przeczytaniu jej czujemy później niedosyt. Pomimo iz pokochały tę serię miliony, powiem, że ta część odbiega nieco od poprzednich. 
 Polecam mimo wszystko się z nią zapoznać. 

Moja ocena:
5/10  !!!!

Wytyczne książki:
Wydawca: Feeria
Autor: C.C.Hunter
Tytuł oryginalny: Taken at Dusk
Seria/ Tom: Wodospady Cienia / III
Data premiery:
Ilość stron: 400
Kategoria: fantastyka,młodzieżowa
ISBN: 97883372294258
Cena detaliczna: 34,90 zł


Za możliwość przeczytania tej pozycji dziękuję Wydawnictwu Feeria


4 komentarze:

 1. Jakoś nie pociąga mnie ta historia ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaskoczyłaś mnie! Jak dotąd wszyscy twierdzili, że to była najlepsza ze wszystkich jak dotąd wydanych części! Pierwszy tom... był okej i mam zamiar kontynuować poznawanie tej serii, ale tylko pod warunkiem, że biblioteka ją zakupi. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja znowu jestem w tyle i nie rozpoczęłam tej serii. Taa mam nadzieję, że w 2015 roku będę miała więcej czasu na czytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jestem tak w tyle,że nawet jej nie znałam :o

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)