listopada 01, 2015

Listopadowe nowości!Zapraszam Was na krótkie podsumowanie października, oraz na zapowiedzi książkowe, pojawiające się w Listopadzie! :)


Liczba wyświetleń: 64867 (było 62886 odwiedziliście mnie 1981 razy)
Liczba komentarzy: 3282 (było 2987)
Liczba obserwatorów: 212 (było 209)
Liczba przeczytanych książek: 10
Liczba opublikowanych recenzji: 3
Liczba recenzji oczekujących na publikację: 7
Liczba opublikowanych postów: 7

W październiku zorganizowałam również konkursy, gdzie wygrali:
Papierowe miasta- Ola Pawlak
Pora na życie. - Ola Pawlak
Między życiem a życiem - Monika Rozborska
P.S. Kocham Cię - Kaja Szyndel
Kroniki Obernetyw- Kinga Malenka
Każdego dnia- Paulina Wiśniewska
Klątwa Neferet - Monika Kujawa
A teraz część przyjemna...

Zapowiedzi!


Tytuł: I hate you
Autor: Patrycja Cindy goj
Wydawca: Poligraf
Data premiery: 02.11.15 r.
Opis
:
Loretta Bailey to rudowłosa piękność, która właśnie zaczęła pracę w „One” – jednej z najlepszych redakcji na świecie. Zaczyna spełniać swoje marzenia i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że jej partnerem w pracy okazuje się znienawidzony przez dziewczynę sąsiad – Zack Mayer. Mężczyzna charakteryzujący się niesamowitą urodą, ale też i złośliwością.
Czy nienawiść przeszkodzi bohaterce w wykonywaniu zadań?
A co, jeśli nienawiść zamieni się w coś głębszego?

Tytuł: Zapach ciemności
Autor: C. J. Roberts
Wydawca: Czwarta strona
Data premiery: 04.11.15 r.
Opis:
Jeżeli „Dotyk ciemności” Cię zaskoczył, to po lekturze „Zapachu ciemności” będziesz porażona. Jeszcze nigdy miłość i przemoc nie były tak blisko…
Oswobodzony z seksualnej niewoli przez pakistańskiego oficera, Caleb jest obciążony długiem, który można odkupić wyłącznie krwią.
Tytuł: Wrzosowa dziewczyna
Autor: Anna Łajkowska
Wydawca: Damidos
Data premiery: 04.11.15 r.
Opis:
Wyczekiwana przez czytelników czwarta część cieszącej się ogromnym powodzeniem „Sagi na wrzosowiskach” opisuje kolejne perypetie rodziny Nowickich rozgrywające się w kameralnym angielskim miasteczku.
Dorastające dzieci, kryzys w związku, cienie przeszłości, codzienne radości i smutki bohaterów, a także intrygujące nowe wątki – wszystko to sprawia, że najnowsza powieść Anny Łajkowskiej zapowiada się niezwykle interesująco.Tytuł: Jesteś tylko moja
Autor: Meredith
Wydawca: Burda Publishing Polska
Data premiery: 04.11.15r.
Opis:
Główna bohaterka Erica Hathaway, mająca za sobą trudną przeszłość, postanawia zacząć życie na własny rachunek. Zaraz po skończeniu szkoły bierze udział w panelu dla inwestorów. Ci nie traktują jej zbyt poważnie. Zwłaszcza jeden, przystojny i arogancki Blake London, próbuje ją zbić z tropu. 
Tytuł: Podaruj mi miłość
Autor: Autorzy zbiorowi
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Data premiery: 04.11.15 r.
Opis:

W te święta 12 autorów powieści dla młodzieży, m.in. Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, przyniesie Ci najpiękniejszy prezent.
Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą.
Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie.
Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów…
Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem – uwierz w magię świąt!
A jeśli nie uwierzysz – czy to oznacza, że ona nie istnieje?
Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.Tytuł: Amelia
Autor: Katarzyna Michalak
Wydawca: Wydawnictwo Filia
Data premiery: 04.11.15 r.
Opis:

"Pewnego słonecznego dnia na progu uroczej, starej kamieniczki w miasteczku o nazwie Zabajka stanęła dziewczyna. Otworzyła szeroko drzwi i uśmiechnęła się do świata. Jaśmin pachniał oszałamiająco, a drzewa zieleniły się intensywnie obmyte porannym deszczem.
Dziewczyna omiotła spojrzeniem senne miasteczko - Tak, tu będzie mi dobrze - pomyślała. - Tu zostanę.


Tytuł: Girl online w trasie
 Autor: Zoe Sugg
Wydawca: Wydawnictwo Insignis
Data premiery: 04.11.15 r.
Opis:

Penny jest już spakowana.
Kiedy Noah zabiera Penny w swoją europejską trasę koncertową, dziewczyna wprost nie posiada się ze szczęścia – nareszcie spędzi ze swoim fantastycznym rockandrollowym chłopakiem mnóstwo czasu!
Okazuje się jednak, że wyobrażenia Penny rozmijają się z rzeczywistością. Borykając się z zapełnionym grafikiem Noah, problematycznym kolegą z zespołu oraz pogróżkami od zazdrosnych fanek, Penny zastanawia się, czy naprawdę jest stworzona do życia w trasie. Nie może nic poradzić na to, że tęskni za rodziną, przyjacielem Elliotem, a także… za swoim blogiem, Girl Online.
Czy Penny uda się pogodzić miłość do Noah z życiem w zgodzie ze sobą? A może straci wszystko w pogoni za wymarzonym latem?


Tytuł: Garść pierników, szczypta miłości.
Autor: Natalia Sońska
Wydawca: Wydawnictwo
Data premiery: 04.11.15 r.
Opis:
Rozgrzej się herbatą z miodem... czujesz, jak pachną pomarańcze i goździki?
Hanna to nowoczesna kobieta, która poświęca wszystko budowaniu kariery. Zraniona przed laty, postanawia, że już nigdy więcej się nie zakocha. Miłość to dla niej staromodny przeżytek, a relacje z mężczyznami opiera na przelotnych romansach. Do czasu.

Tytuł: Podaruj mi miłość
Autor: Anne O'Brien
Wydawca: HarperCollins Polska
Data premiery: 04.11.15 r.
Opis:
Po śmierci męża lady Katarzyna Swynford wychowuje samotnie trójkę dzieci, a po mężu odziedziczyła jedynie zrujnowaną posiadłość. O pomoc zwraca się do Jana z Gandawy, syna Edwarda III. Książę proponuje, by została jego kochanką. Zauroczona nim Katarzyna szybko ulega. Ale Jan jest mężem Konstancji Kastylijskiej i zamierza ubiegać się o tron Kastylii. Anglia, uwikłana w wojnę stuletnią, potrzebuje tego sojuszu. Jan musi przedłożyć dobro kraju nad miłość


Tytuł: Rozważna czy romantyczna?
Autor: Anna Karpińska
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data premiery: 12.11.15 r.
Opis:
Natalia jest mamą małego Krzysia i redaktorką w gdańskim wydawnictwie. Od wielu lat próbuje ułożyć sobie życie, ale dopiero teraz, u boku ukochanego Bruna, czuje, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Gdy Natalia szykuje się do spotkania z Brunem, w telefonie słyszy głos Andrzeja, również ważnego w jej życiu mężczyzny.
W pobliżu domu Natalii ma miejsce wypadek, w którym ginie kierowca sportowego auta. Tymczasem obaj mężczyźni znacznie się spóźniają... Czy jeden z nich może być ofiarą niebezpiecznego wypadku? Czy los znów zakpi z Natalii?
"Rozważna czy romantyczna" to niezwykła historia o poszukiwaniu szczęścia, które nie zawsze zależy od nas.


Tytuł: Piękny gracz
Autor: Christina Lauren
Wydawca: Zysk i S-ka
Data premiery: 16.11.15 r.
Opis:

Po kazaniu nadopiekuńczego brata na temat zaniedbywania życia towarzyskiego i pracoholizmu dwudziestoczteroletnia Hanna Bergstrom postanawia odrobić zadanie domowe: wyjść do ludzi, nawiązywać znajomości i chodzić na randki. A któż lepiej pomoże jej przedzierzgnąć się w zmysłową syrenę, niż niezwykle przystojny przyjaciel brata, Will Sumner, biznesmen inwestujący na giełdzie i niepoprawny playboy?
Will żyje z ryzyka, lecz co do Hanny ma wątpliwości… dopóki pewnej szalonej nocy jego niewinna uczennica nie wciągnie go do łóżka i nie udzieli lekcji o byciu z kobietą. Tej lekcji nie da się zapomnieć. Hanna odkrywa moc własnej seksualności, a Will musi udowodnić, że jest jedynym mężczyzną, o jakim ona marzy.
Tytuł: Wiedziałam, że tak będzie
Autor: Kasia Pisarska
Wydawca: Muza
Data premiery: 18.11.15r.
Opis:

Co byś zrobiła, gdybyś została milionerką?Jeszcze tego samego dnia rzuciłabyś pracę? Pojechałabyś w podróż dookoła świata? Wykupiłabyś całą zimową kolekcję Armaniego? Wykupiłabyś letnią kolekcję Armaniego? Pochwaliłabyś się najbliższym, czy wielomilionowa wygrana byłaby twoją najskrzętniej skrywaną tajemnicą? Weronika, najbliższa przyjaciółka Laury, właśnie została milionerką. Podczas ostatniego pobytu we Włoszech na chybił-trafił wygrała w loterii Superenalotto kilkanaście milionów euro. W tej sytuacji nie robią już na niej wielkiego wrażenia ostatnie wyczyny jej męża, który niedawno ją zdradził i mówiąc wprost, puścił z torbami. Kwotą wygranej postanawia podzielić się z Laurą. Kobiety razem wyruszają do Mediolanu, by odebrać pieniądze i znaleźć odpowiedź na pytanie, czego tak naprawdę chcą od życia, teraz gdy mogą mieć niemal wszystko.


Tytuł: Czy mnie pokochasz?Autor: Cathy Glass
Wydawca: Muza
Data premiery: 18.11.15 r.
Opis:
Lucy urodziła samotna matka, która przez większą część swojego dzieciństwa była ofiarą przemocy. Od samego początku nie radziła sobie macierzyństwem, a jej córeczka w pierwszych latach życia była stale pozbawiona należytej opieki. Sąsiedzi i nauczyciele wielokrotnie zwracali na to uwagę, a mimo to Lucy trafiła pod stałą opiekę rodziny zastępczej dopiero jako ośmiolatka. Była zamknięta w sobie, stale odmawiała jedzenia, a jej zaległości w nauce sięgały trzech lat.
Gdy w wieku lat jedenastu zamieszkała ze mną, sądzono, że urazy psychiczne, których doznała, są nieodwracalne. Jednak w głębi serca była po prostu dzieckiem, które rozpaczliwie poszukiwało kogoś, kto je pokochaTytuł: Czas pokaże
Autor: Anna Ficner-Ogonowska
Wydawca: Wydawnictwo Znak
Data premiery: 18.11.15 r.
Opis:
Poruszająca opowieść, która przypomina o tym, że zawsze jest czas na miłość, a w życiu wszystko ma swój sens.
Na pierwszy rzut oka życie Julki jest poukładane i nie ma w nim miejsca na niespodzianki. W trudnych chwilach Julkę wspiera rodzina oraz wierna przyjaciółka Nela. Ale mocniejsze bicie serca i chwila namiętności mogą zmienić wszystko... W tej historii nic nie jest takie, jakim się wydaje...
Prawdziwe uczucia wymagają wielkich poświęceń. Czy Julce wystarczy odwagi, aby pójść za głosem serca? Czy odnajdzie szczęście u boku ukochanego? Czas pokaże...


Tytuł: Rozkaz zagłady
Autor: Dashner Jarnes
Wydawca: Papierowy księżyc
Data premiery: 18.11.15 r.
Opis:

Zanim weszli do labiryntu padł rozkaz zagłady...
„Rozkaz zagłady” to długo wyczekiwany przez fanów prequel bestsellerowej trylogii "Więzień labiryntu", która zawładnęła wyobraźnią czytelników na całym świecie.
Po pełnej napięcia i dramatycznych wyborów wędrówce przez świat ogarnięty Pożogą, który można było śledzić w poprzednich tomach tej serii, miłośnicy "Więźnia labiryntu" czekają na kolejną porcję odpowiedzi na wiele pytań.
Co się stało zanim Thomas i reszta Streferów znaleźli się w labiryncie? Jak rozwijała się Pożoga? Jak i dlaczego w ten sposób potoczyły się losy bohaterów i całego świata? Jakie pułapki tym razem przygotował dla czytelników James Dashner?
„Rozkaz zagłady” to pełen nieustającej akcji i trzymający w napięciu do ostatniej strony czwarty tom cyklu "Więzień labiryntu", który jest pozycją obowiązkową dla każdego miłośnika tej serii.
Sądzili, że koniec świata już nastąpił.
Zanim powstał Dreszcz, zanim zbudowano Strefę, zanim Thomas znalazł się w Labiryncie, rozbłyski słoneczne wypaliły powierzchnię Ziemi, zabijając większość populacji globu.
Najgorsze dopiero nastąpi.
Mark i Trina byli tam, gdy to się stało. Przetrwali. Ale teraz wśród ocalałych szerzy się wirus. Wirus, który sprawia, że ludzie wpadają w morderczy szał. Nie ma leku. Nie ma dokąd uciekać. Są przekonani, że istnieje sposób, aby uratować tych, którzy ocaleli – jeśli uda im się przeżyć. Bo w tym nowym, spustoszonym świecie każde życie ma swoją cenę. A dla niektórych jesteś więcej wart martwy niż żywy.
Koniec to zarazem początek.


Tytuł: Niezwyciężona. Pojedynek
Autor: Rutkowski Marie
Wydawca: Feeria Young
Data premiery: 18.11.15 r.
Opis:
Pierwszy tom emocjonującej trylogii, pełnej zakulisowych szeptów i salonowych zdrad!
Czasem zwycięstwo może kosztować cię wszystko, co kochasz…
Nigdy nie mieli być razem. 17-letnia Kestrel, córka generała, prowadzi ekstrawaganckie życie i cieszy się wieloma przywilejami. Arin nie ma nic poza koszulą na grzbiecie. Kestrel jednak, pod wpływem impulsu, podejmuje decyzję, która nieodwołalnie związuje ich ze sobą. Chociaż oboje próbują z tym walczyć, nie mogą nic poradzić na to, że rodzi się między nimi miłość. W imię bycia razem muszą zdradzić swoich ludzi… a w imię lojalności krajowi muszą zdradzić siebie nawzajem.
„Pojedynek” to zajadłe pojedynki, tańce w sali balowej, podłe plotki, brudne sekrety, nieczyste gierki i dzika rewolta w nowym, okrutnym świecie. Gdy stawką jest wszystko, czy wolałabyś zachować głowę… czy stracić serce?


Tytuł: Uwikłani.PokusaAutor: Meredith
Wydawca: Wydawnictwo kobiece
Data premiery: 19.11.15 r.
Opis:
Alayna Wither postanawia zostawić przeszłość za sobą. Nie wie jednak, że niebawem pozna niezwykłego mężczyznę, Hudsona Pierce'a, który złoży jej propozycję nie do odrzucenia. Wybuch namiętności, który między obojgiem nastąpi, sprawi, że kobieta ulegnie pożądaniu, budząc głęboko skrywane grzechy przeszłości. Nie tylko swoje...

Tytuł: Podwieczność. Wieczna więź
Autor: Ashton Brodi
Wydawca: Papierowy księżyc
Data premiery: 21.11.15 r.
Opis:

„Wieczna więź” to drugi tom niezwykle pięknej i romantycznej trylogii o miłości, stracie i nieśmiertelności, opartej na motywach zaczerpniętych z mitologii.
Trylogia „Podwieczność” jest rekomendowana przez najpopularniejsze autorki powieści dla młodzieży, takie jak Becca Fitzpatrick czy Ally Condie i idealnie trafi w upodobania tych czytelników, którzy szukają niezapomnianej i pełnej emocji historii o miłości, która przekracza granice tego świata.
„Wieczna więź” jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń zawartych w powieści „Podwieczność” - pierwszym tomie tej serii.
Nikki Beckett mogła jedynie patrzeć, jak jej chłopak, Jack, poświęca się, by uratować jej życie, na wieczność zajmując jej miejsce w Tunelach Podwieczności. Ten dług powinien być jej. Teraz żyje pożyczonym życiem i nie ma pojęcia, jak poradzić sobie z poczuciem winy. A każdej nocy Jack pojawia się w jej snach – zagubiony, zdezorientowany i coraz słabszy. Nieważne jak bardzo sięga po jego dłoń, nigdy jej nie znajduje.
Zdesperowana, by znaleźć odpowiedzi, Nikki zwraca się do Cole’a – nieśmiertelnego, który chce uczynić ją swoją królową…i który jest ostatnią osobą skłonną jej pomóc. Nikki jednak porusza jego serce i Cole zgadza się jej pomóc w jedyny sposób, w jaki może: osobiście zabierając ją do Podwieczności.
Nikki, Cole i Max, członek zespołu Cole’a, schodzą do Podwieczności jedynie po to, by przekonać się, że ich podróż będzie o wiele trudniejsza niż oczekiwali… i śmiertelnie groźna. Od Jeziora Krwi i Winy po zwodnicze sztuczki Syren i niepokonane mury ognia i skał, cała trójka znajdzie niejeden powód, by poddać się i zawrócić. Jednak Nikki przysięgła, że nie spocznie, póki nie uratuje Jacka. Nawet, jeśli oznacza to poświęcenie z jej własnej strony.
.

I to by było na tyle. Jak Wam się podobają zbliżające się książki? Robią wrażenie?Które chcecie przeczytać?

 

Garść informacji!
- W Listopadzie umieszczę na blogu kolejny konkurs! Do wygrania będą książki, a osoby chętne, same wybiorą dla siebie książki! Czuwajcie wiec! :P
- Mam dużo pracy, a mało czasu dla bloga :( Strasznie to widać po moich recenzjach, które się ukazują, za rzadko!:( Zmieni to! Mam już popisane recenzje na kartkach, należy je tylko przepisać. Mam nadzieję, że mi się uda!
- Zaczęłam pisać też II blog, w którym będę pisać próby zrzucenia wagi. Chce wrócić do swojej wagi przed braniem leków, które mnie roztuczyły. Mam nadzieję, że mi się uda. Możecie zaglądać również na bloga i przede wszystkim ćwiczyć ze mną ;)
-Mam również zamiar zająć się w tym miesiącu, przeglądem blogów, które obserwuję. Część tych, które już nie piszą blogerzy, usunę, ale również pragnę stworzyć dla Was osobny wpis ( w Grudniu) gdzie napiszę Wam, gdzie zaglądam na blogi i które szczególnie polecam!
-

10 komentarzy:

 1. Też miałam taki pomysł z drugim blogiem, ale jednak zrezygnowałam. W każdym razie - powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Będzie Piękny Gracz:) O nieźle:) Z chęcią przygarnęłabym świąteczne opowiadania oraz Zapach ciemności:)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Piekny Gracz" brzmi podobnie do "Edukacji kopciusza" niemniej pragne! Powodzenia z drugim blogiem!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nowa książka Cathy Glass na pewno wyląduje na mojej półce!

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję wyniku czytelniczego. :)
  Z nadchodzących premier na szczęście tylko może dwie książki mnie ciekawią. Mój portfel może przez to trochę odsapnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kilka książek mnie zainteresowało, mam nadzieję, że uda mi się po nie sięgnąć. Powodzenia w listopadzie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ,,Podaruj mi miłość,, Anne O'Brien mam zamiar przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z zapowiedzi tylko "Rozkaz zagłady" by mnie interesował :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)