sierpnia 18, 2016

Zapoznanie z autorką :)

Witajcie. Dzisiaj pragnę przedstawić Wam autorkę zarówno powieści jak i bloga. Książka "Słony wiatr" napisana przez autorkę Katarzynę Batko, może już dziś umilić Wam czas. 


 O czym jest książka?
Marike mieszka w pobliżu małej, rybackiej wioski, odrzucona przez miejscową społeczność, podobnie jak kiedyś jej matka. Od dziecka czuje się związana z morzem i często samotnie wędruje po dzikich plażach. Pewnego dnia, na jednej z nich, znajduje rannego rozbitka. Zabiera go do domu i opatruje rany. To zdarzenie zmieni jej dotychczasowe życie i zdeterminuje przyszłość. Kim jest Marike? Kim jest człowiek znaleziony na brzegu morza? Sięgnij po „Słony wiatr”, poznasz odpowiedzi…

Na pytanie, co skłoniło autorkę do napisania tejże książki, Pani Kasia opowiada tak...


"Czasem sama nie wiem co mnie zagania do pisania. Po prostu, coś się wykluje w głowie, potem wychodzi z tego taki „Słony wiatr”. To w ogóle nie miała być powieść. Napisałam stosunkowo krótkie opowiadanie pt. „Tryton”, które po kilku poprawkach ostatecznie stało się pierwszym rozdziałem. Mnie samą wciągnęła historia Marike, łaziła za mną dosłownie wszędzie, w końcu musiałam ją z siebie wyrzucić. Było dla mnie ogromną frajdą wymyślanie i pisanie tej postaci.

Potem doszły oczywiście jeszcze inne. Był też moment kiedy poważnie się zawiesiłam, nie wiedząc co począć z jednym z bohaterów. Nie przeszkadzają mi smutne zakończenia w innych książkach, ale sama lubię robić happy endy, a uwikłałam się tak, że pełny happy end nie był tam niestety możliwy. Musiałam pójść na kompromis i ostatecznie, choć cała historia kończy się dobrze, nie wszystkich pozostawiam w niej szczęśliwych. Cóż, ktoś popełnił błąd i musiał za niego zapłacić.

Obecnie pracuję nad kolejną powieścią, a nawet nad kilkoma, choć te będą z zupełnie innej beczki, mimo i gatunkowo nadal trzymam się fantasy, łącząc to z tematyką dla kobiet, czyli romansem, erotyką, odrobiną przygody. Tak przynajmniej ja odbieram swoje pisanie, piszę dla kobiet, które w książkach szukają pełnego relaksu i możliwości oderwania się od rzeczywistości. Po prostu lubię tworzyć własne światy i własne realia, które mogę naginać i kształtować wedle swoich potrzeb i upodobań. Lubię też w swoich historiach zakończenia pozostawiać nieco... otwarte. A to znaczy, że być może jeszcze kiedyś wrócę do historii i świata ze „Słonego wiatru”. Na chwilę obecną nie mam tego w planach, ale nie wykluczam takiej możliwości."


Jeżeli jesteście zainteresowani tą lekturą oraz poznaniem samej autorki, śmiało możecie napisać do niej! Egzemplarz recenzencki w formie elektronicznej, może być wasz. Oto mail dzięki któremu możecie nawiązać kontakt : kate.kajj@gmail.com

 Serdecznie polecam! :)

15 komentarzy:

 1. Pięknie dziękuję za tę rekomendację :). Wysłałam już pierwsze ebooki. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo ciekawa tej historii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To zupełnie historia nie w moim stylu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka zapowiada się ciekawie, a i autorka wydaje się być świetną kobietą.
  Chętnie ją przeczytam.
  Pozdrawiam serdecznie
  http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

  I przy okazji zapraszam na wydarzenie konkursowe
  https://www.facebook.com/events/1046947058721737/

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi ciekawie, z chęcią kiedyś przeczytam!
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fabuła choć prosta, brzmi fajnie :D. jest bardzo na moje klimaty. Może się skuszę i napiszę e-maila.
  #SadisticWriter

  OdpowiedzUsuń
 7. z czystej ciekawosci bym przeczytala :D pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety, to chyba nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zainteresowałaś mnie :D
  Już wysłałam maila :D

  Susette
  CHOCOLADZIX - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka jest świetna. Już niebawem podzielę się moją recenzją.

  OdpowiedzUsuń
 11. Brzmi całkiem świetnie, być może i ja zwrócę się do autorki ;)

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)