października 10, 2013

"Dotyk Gwen Frost" Jennifer Estep


Gwen Frost jest siedemnastoletnią dziewczyną, która zostaje wyrwana ze swojego normalnego świata po śmierci matki i zostaje przeniesiona do Akademii Mitu, gdzie ma nauczyć posługiwać się swoim talentem. Jest Cyganką, której dar polega na tym, że po dotknięciu jakiegokolwiek przedmiotu bądź jakiejkolwiek osoby może zobaczyć jego przeszłość, przeżyć emocje i dowiedzieć się o nim dosłownie wszystko. Czuje nie tylko pozytywne wibracje, ale także te złe, które wkrótce uwydatniają się w Akademii.Podczas jednej ze zmian w bibliotece, Gwen znajduje ciało dziewczyny z poderżniętym gardłem. Okazuje się, że ofiarą jest najpopularniejsza dziewczyna jej rocznika. Gwen próbuje jej pomóc, lecz zostaje ogłuszona przez potencjalnego mordercę i dopiero, gdy odzyskuje przytomność dowiaduje się od profesor Metis, która zdążyła przybyć na miejsce zbrodni, że Czara Łez została skradziona. Czara to jeden z trzynastu Artefaktów, które pomogły bogini Nike pokonać Lokiego przed pogrążeniem świata w chaosie. Dziewczynie wydaje się, że na następny dzień w szkole wszyscy będą opłakiwać najpopularniejszą dziewczynę, a jednak nikt się tym nie przejmuje. To denerwuje Gwen, która podejrzewa, że poza zwykłym morderstwem czai się coś jeszcze.
"Na widok mojej broni skrzywiła się szyderczo. - Ta wykałaczka cię nie obroni, Cyganko. - Wykałaczka? - oburzył się miecz. - Czy ona nazwała mnie wykałaczką? Zabij ją! Zabij ją!"


Przyznaję się bez bicia, że nawet nie czytałam opisu książki, bo tak bardzo urzekła mnie okładka. Po tytule wiedziałam, że będzie to coś z pogranicza fantastyki, więc bez żadnego wahania zabrałam się do jej czytania. Okładka jest po prostu obłędna i fantastyczna! Świetnie pasuje do angielskiego tytuły, który można by było przetłumaczyć jako "Dotyk mrozu", gdyby nie fakt, że "Frost" jest napisane wielką literą, a więc chodzi o nazwisko głównej bohaterki. Na okładce można odczuć efekt tego mrozu - paznokcie i usta kobiety są oszronione. Przyznam, że wydawnictwo Dreams jest jednym z moich ulubionych pod względem doboru okładek.Maja przede wszystkim okładki takie tajemnicze i bardzo miłe dla oczu.Moja ocena 5/6 !


Wydawnictwo: Dreams Wydawnictwo
Oprawa: miękka + skrzydełka
Autor: Jennifer EstepIlość
stron: 312
Tłumaczenie: Anna Rojkowska
ISBN: 978-83-63579-04-3
Format: 140 x 205
Data wydania: Sierpień 2012
Seria: Akademia Mitu I


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)