listopada 25, 2015

"Pojedynek" Marie Rutkoski

 Życie nastoletniej Kestrel już nigdy nie będzie takie jak dawniej. Młoda Valorianka dokonała wyboru. Ten błąd może kosztować ją utraty życia. Niespodziewane kupno niewolnika powoduje, że jej życie przestaje uchodzić za zwyczajne. Arin to młody mężczyzna, Herreńczyk, który za wszelką cenę pragnie żyć na wolności. Nadchodzi czas rewolucji. Dwa złowrogie ludy staczają ze sobą walkę o władze. Herreńczycy - niewolnicy, stają naprzeciw swych panów, Valorian. Kto zwycięży tę bitwę?
 Czy nowa rewolucja pozwoli na miłość, jaka tworzy się po dwóch stronach ludu? Jak Kestrel poradzi sobie z wizją utraty najbliższych. Czy będzie jej dane zostać przy tym kogo kocha?
 Nadszedł czas na powstanie! Którą stronę wybierzesz? Jesteś wojownikiem, czy sługą?


Pamiętam jak wzrosło moje zainteresowanie tą lekturą, kiedy tylko zauważyłam jej zapowiedź . Bardzo zainteresowałam się barwą tej pozycji i tym, co za sobą niesie. Już od najmłodszych lat lubiłam książki pełne wojowników, miłości oraz fabuły o szybkim zwrocie akcji. Opis skutecznie nakłonił mnie do sięgnięcia po nią i nie pomyliłam się co do tego pomysłu. To jak zostali ukazani zarówno bohaterowie jak i płynna akcja, doskonale dodaje czytelnikowi skrzydeł do czytania. Bardzo z wielką przyjemnością mogłam zagłębić się w losy Kastrel i Arina. Rozwijająca się między nimi miłość jest wspaniałym ubarwieniem akcji.


"Żaden ze snów nigdy cię nie skrzywdzi."

 Kastrel jest jedną z tych bohaterek, którą się lubi od pierwszych stron. Jej charakter przedstawia same pozytywne cechy charakteru. Nie jest taką zwykłą arystokratką, którą obchodzą jedynie ładne sukienki czy flirty z mężczyznami. Dziewczyna jest zupełnie odmienną osobą niż można by było o niej pomyśleć. Kastrel to miła, odważna i przede wszystkim inteligentna dziewczyna, która stara się nie zawieść swego ojca. Mimo szczerych chęci, Kastrel nie potrafi nauczyć się sztuk walki tak, jak od niej oczekują. Autorka podarowała jednak dziewczynie inną szczerą cechę, która budzi podziw. Valorianka posiada w sobie wewnętrzny spryt, który pokazuje, że każdego można podejść.  Dziewczyna potrafi nie tylko strategicznie nakreślić przyszłość, ale również przejrzeć co się stanie później. Niestety jednak nie przewidziała najgorszego...

 Jeżeli już jesteśmy przy bohaterach, to nie sposób nie wspomnieć o głównym bohaterze płci męskiej. Arina kocha się od pierwszych stron. Pomimo swego ciężkiego położenia, chłopak nie traci nadziei na lepszą przyszłość. Wciąż żyje tym, jakie wiódł życie przed Wielką Wojną. Jest inteligenty podobnie jak Kastrel, ale również tak samo jak ona, bardzo sprytny. Jego styl bycia i mądrość powodują, że chłopak wie jak dążyć do postawionego sobie celu. Splecenie i połączenie tych dwojga sprawia,że akcja aż wrze.

"Szczęście zależy od tego, czy jesteś wolna a wolność zależy od odwagi."
 Kiedy przestaje się czytać tę lekturę, wtedy czuje się pewien niedosyt. Jest to bardzo przyjemna książka dlatego też nie widzę sensu pozostawić ją niedoczytaną. Mnie czytanie płynęło bardzo szybko dzięki czemu nie czułam upływającego czasu. Spotęgowanie wielu emocji powoduje, że odstresowanie się przy niej to błahostka. Wciąga zarówno akcja jak i podstęp, wymyślony przez Arina. Ich wizja miłości podbudowuje wyobraźnię czytelnika i nadaje inne brzemię.

 Podsumowując, szczerze polecam książkę każdej osobie! Dla mnie jest to mocno emocjonująca powieść nacechowana wspaniałymi uczuciami i fabułą. Bardzo mnie cieszy, że miałam przyjemność zrecenzować tę książkę. Jest to książka, która podbiła moje serce i stała się jedną z moich ulubionych. Mam nadzieję, że niebawem sięgnę po kolejny tom i na pewno nie pożałuję tego zamiaru. Czas spędzony przy tej lekturze to prawdziwa radość! Gorąco polecam!


Moja ocena:
10/10

Wytyczne książki:
Wydawca: Feeria Young
Autor: Marie Rutkoski
Tytuł oryginalny: The Winner's Curse
Seria/ tom: Niezwyciężona/ I
Kategoria: literatura młodzieżowa
Data premiery: 18 listopada 2015 r. 
Ilość stron: 380
ISBN: 9788372295200


Cena detaliczna: 34,99 zł

14 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Mnie również mocno ciekawiła! Polecam gorąco! :)

   Usuń
 2. Nie wydaje się jakoś szczególnie oryginalna, ale mimo tego z chęcią przeczytam, bo lubię te klimaty. :)
  Pozdrawiam!
  Hon no Mushi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, ona ma coś w sobie takiego, że przyciąga! :)

   Usuń
 3. Jeszcze nie spotkałam się z negatywną opinią tej książki. Z pewnością kiedyś przeczytam. Pozdrawiam :)

  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszędzie napotykam się na tę książkę na blogach. Jestem jej bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej jest pozytywną lekturą którą polecam! :)

   Usuń
 5. Bardzo, bardzo, bardzo chce mięć książkę w swoich zbiorach! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka znajduje się na mojej liście bożonarodzeniowej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na szczęście już ją mam. To dobry wybór! :)

   Usuń
 7. Może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka jest fantastyczna, czekam na "Zbrodnię" ;)

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)