maja 12, 2016

Rozwiązanie zagadki :)

Burda Książki prezentuje najnowszą powieść 
Marty Guzowskiej
"Chciwość"

Marta Guzowska
Kim jest autorka książki?
Marta Guzowska jest doktorem archeologii. Od ponad dwudziestu lat z pasją odkopuje historie starożytnych cywilizacji. Specjalizuje się w badaniach ceramiki z II tysiąclecia p.n.e. z rejonów Egei i zachodniej Anatolii. Brała udział w licznych wykopaliskach na terenie Grecji i Izraela. Od dwunastu lat jest członkiem ekipy wykopaliskowej w Troi.

Jakie cechy ją charakteryzują?
To kobieta pragmatyczna, błyskotliwa i silna – podobnie jak Simona Brenner, bohaterka jej nowej książki.

Czym zabłysnęła na runku książkowym?
 W panteonie polskich autorów kryminału zapewniła sobie miejsce na stałe, otrzymując Nagrodę Wielkiego Kalibru za powieść Ofiara Polikseny. Kolejne dwie książki, z cynicznym antropologiem Mario Yblem w roli głównej, potwierdziły jej znakomity warsztat i klasę niekwestionowanej mistrzyni kryminału archeologicznego.

  Słów kilka o książce:

Trzymający w napięciu thriller archeologiczny.
okładka książki

Tempo akcji napędzają spektakularne pościgi przez malownicze wyspy Morza Egejskiego, gdzie trudna do okiełznania chciwość prowadzi bohaterów do zbrodni.


Jeśli masz na sumieniu ciężki grzech albo zrobiłeś coś poza prawem, za wszelką cenę starasz się zatrzeć ślady. Kiedy bezkarnie ci się udaje, wpadasz w szpony chciwości. 

Tylko nieliczni wiedzą, że wybitna archeolog Simona Brenner przy okazji jest świetnie zakamuflowaną złodziejką. Kradnie dzieła sztuki i sprzedaje kolekcjonerom za grube miliony. Chciwość kieruje uwagę Simony na złoty diadem Heleny Trojańskiej, odkopany pod koniec XIX w. przez Heinricha Schliemanna. Kobieta opracowuje doskonały plan zuchwałej kradzieży życia i pewna siebie wyjeżdża do Turcji. Sprawy komplikują się, gdy na wykopaliskach w nieznanych okolicznościach znika jej były kochanek Ivan, a porywacze przesyłają Simonie jego palec. 

Czy wrodzony instynkt, siła i spryt sprawią, że Simona uwolni Ivana z rąk oprawców, znajdzie swój skarb i wyjdzie z tego cało? 


Kiedy...

Najnowsza powieść Marty Guzowskiej "Chciwość" ukaże się 2 czerwca nakładem wydawnictwa Burda Książki

...gdzie...


Burda Książki
istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1200 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012.

...po co?

Wydawnictwo wraz z autorką pragną całkowicie pochłonąć czytelnika! Skusisz się? Na pewno nie pożałujesz! Mało tego! Przeżyjesz przygodę wartą wszelkich uciech! ;)

6 komentarzy:

 1. Pod nazwą thriller archeologiczny może mieścić się wyjątkowo emocjonująca lektura. Myślę, że się na nią skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No to mnie złapałaś, bo fabuła, całkiem niespodziewanie, bardzo mnie zainteresowała. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak bardzo bardzo się cieszę :) Mam nadzieję, że nas nie zawiedzie ;)

   Usuń
 3. Brzmi ciekawie, chociaż poczekam jeszcze na pierwsze recenzje tej książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam nadzieję już niedługo ją poznać ;)

   Usuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)