czerwca 13, 2016

"Spacerem po Krakowie" Dariusz Jędrzejewski

Pierwszy raz miałam przyjemność poznać przewodnik tak dobrze wydany! National Geographic postarało się, aby ich lektura była przede wszystkim przejrzysta, dopracowana w szczegółach i kolorowa. Liczne zdjęcia, które mają piękne barwy i odcienia, aż kuszą by przejść się trasą ukazaną w przewodniku.
 Spacerkiem po Krakowie jest bardzo dobrze ukazaną mapą która pokazuje liczne szlaki dla osób profesjonalnych czyli takich, którzy znają już Kraków ale i takich jak ja, osób, które do Krakowa mają zamiar dopiero pojechać.
 


 Kiedy zaczęłam oglądać ten przewodnik przede wszystkim zwróciłam uwagę na doskonale przystosowane dla czytelnika rozdziały i podrozdziały. Każde miejsce opisane w tej lekturze pokazuje przede wszystkim gdzie one się znajdują na mapce szkieletowej (znajduje się na samej górze) oraz paski po bokach strony o różnych odcieniach, które dają szansę na szybkie zlokalizowanie danego celu. 


 Poza takimi udogodnieniami, mamy również przedstawione wszystkie ważne lub mniej ważne miejsca znajdujące się w Krakowie. Nie dostrzeżemy tu wyłącznie rynku przy Wawelu, ale przede wszystkim różne mniej znane miejsca. Spotkamy tu m.in. zabytki muzealne, religijne ale i ścieżki dla rowerzystów czy pieszych. To, co jednak podoba mi się najbardziej, to zaznaczenie w przewodniku informacji dla osób, które chcą zwiedzić Kraków ale mają na to tylko jeden dzień lub weekend. Możemy więc pozwiedzać naszą dawną stolicę lotem błyskawicy albo powolnie przez dłuższy czas. 


W przewodniku ukazane są również ciekawe mapy ale i szlaki dla osób wybierających się do Krakowa z dziećmi. Przyjazne jest to na tyle, że nie musimy sami planować ścieżki jaką chcemy podążać. Nie musimy się trudzić i wymyślać co zwiedzić i jak tam dojechać ponieważ wszystko mamy opisane w tej lekturze. Mnie to kompletnie do siebie przekonuje!

 Polecam bardzo gorącą ten przewodnik. Nie mogę się doczekać kiedy go wykorzystam w podróży. Mam bowiem w planach zwiedzić Kraków w te wakacje i na pewno zabiorę ze sobą tę książkę! Myślę, że kiedy zwiedzę Kraków biorąc pod uwagę tę pozycję, wtedy na pewno się nie zgubię i udokumentuję to tutaj na blogu! 


Moja ocena: 
10/10

Wytyczne książki:
Wydawca: National Geographic
Autor: Dariusz Jędrzejewski
Data wydania: 18 maja 2016 r.
Ilość stron: 196
Kategoria: przewodnik
Cena detaliczna: 34,90 zł

 Za egzemplarz  do recenzji dziękuję Burda Publishing Polska

15 komentarzy:

 1. Książek o Krakowie nigdy zbyt wiele.

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki przewodnik to coś dla mnie;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja się zastanawiam czy nie kupić jakiego przewodnika po Krakowie, bo pomimo, że mieszkam tu od urodzenia, połowy miasta nie znam, a ja lubię znać miasto, bo może jakieś ulubione miejsce się znajdzie?
  Kraków bardzo polecam do zwiedzenia, nawet nie tylko najbardziej znane miejsca, ale też np: Kazimierz, ile tam malunków na budynkach i to takich ślicznych, najlepsze zapiekanki z Kazimierza oraz samochody budki z jedzeniem :D

  Susette
  0zuzol0.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OOo ale kusisz tym miastem :D Mam ochotę w sierpniu się tam udać :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Oprowadź mnie :P A nie czekaj, mam przewodnik :D ^^

   Usuń
 5. ooo, cudowne są te zdjęcia <3 i kocham jak coś jest podzielone na podrozdziały przejrzyście a nie przypadkowo :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze w chęcią korzystam z takich przewodników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że ten mnie nie zawiedzie :)

   Usuń
 7. mam jeden przewodnik xD mysle ze ten bylby dobry na podroz :D pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Kraków to piękne miasto, miałam okazję odwiedzić je już kilka razy, jednak ten przewodnik to raczej nie jest coś dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)