maja 02, 2018

(PRZEDPREMIEROWO) "Miłość i inne zadania na dziś" Kasie West

Przed 17-letnią Abby Turner całe lato. I ta perspektywa byłaby najwspanialsza na świecie, gdyby nie to, że… z paczki jej przyjaciół w mieście zostaje tylko Cooper, któremu kiedyś wyznała miłość, ale on zbył ją śmiechem, jej tata jest gdzieś daleko, a pod jego nieobecność mama już prawie nie wychodzi z domu i wszędzie szuka zagrożeń. Abby marzyła o wystawieniu swoich obrazów w miejscowym muzeum, ale jej prace zostały odrzucone – podobno brak im głębi i dojrzałości.
W tej sytuacji Abby postanawia ekspresowo dojrzeć. Tylko jak to zrobić? Pomóc może stworzenie listy zadań, których wykonanie przyniesie doroślejsze spojrzenie na świat. Abby daje sobie miesiąc na zrealizowanie wszystkich jedenastu punktów ze swojej "Listy serca". Wróć, dziesięciu, bo jedenasty punkt, "mieć złamane serce", już zaliczyła.
Ale gdy ten miesiąc nieuchronnie mija, Abby zaczyna zdawać sobie sprawę, że aby zostać prawdziwą artystką, być może trzeba nie tylko wypełnić zaplanowane zadania, ale nawet… zmienić siebie. Czy poszukując prawdziwej siebie, znajdzie jednocześnie odwzajemnione uczucie?...
Zabawna i romantyczna historia w najlepszym, niepodrabialnym stylu Kasie West!

"Pierwszy raz, odkąd się tu znaleźliśmy, usłyszałam nad nami świergot ptaków. Nigdy jeszcze nie widziałam, żeby świat tak nabierał życia."
Po raz kolejny mam przyjemność poznać powieść lubianej przeze mnie pisarki, Kasie West. Raz jeszcze wchodzę w jej historie z wielką energią i entuzjazmem. Każda jej powieść, poznana przeze mnie do tej pory, bardzo mocno utkwiła w mojej pamięci. Pamiętam każdego jej bohatera, z którym miałam przyjemność spędzić choć odrobinę czasu. Jak dla mnie, autorka jest wspaniałą osobą mającą w sobie wiele historii, które z całą mocą wsiąkają w czytelnika.

W tej lekturze mamy do czynienia z młodą, bardzo ambitną, nastoletnią malarką. Abby, jest osobą, która nie może narzekać na brak przyjaciół w swoim życiu. Jest powszechnie lubianą osóbką, pomimo swego wrodzonego sarkastycznego sposobu życia. Dziewczyna potrafi idealnie ubrać w słowa to, co chce komuś przekazać, nie bojąc się przy tym odtrącenia. Jej cięty język to jej zaleta, lubiana przez wszystkich.

 Abby szczerze lubi swoje życie. Jednym z jej głównych problemem jest jej nieodwzajemniona miłość do swojego najlepszego przyjaciela, Coopera. Do tego wszystkiego, muzeum w którym pracuje, nie chce wystawić jej obrazów. Dziewczyna dostaje odpowiedź zwrotną, iż jej dzieła nie są jeszcze dojrzałe. Abby postanawia więc w krótkim czasie zdobyć niezbędne jej doświadczenie. W tym celu wypełnia kilka rzeczy z listy, stworzonej na poczet swojej przemiany. Jak potoczą się jej losy?

Przyznam się, że na samym początku lektura nieco mnie zawodziła. Czytając ją, nie czułam aż takiego przyciągania, które zazwyczaj towarzyszy mi przy czytaniu lektur autorki. Mimo jednak tego, nie chciałam porzucać książki niedoczytanej. Po kilkunastu rozdziałach, akcja się rozwinęła w pozytywnym kierunku. Pojawiły się w niej nowe postacie, bohaterka zaczęła na naszych oczach przechodzić przemianę i przede wszystkim pojawiła się nowa szansa na miłość dla Abby. Okazało się, że powieść doczytałam szybko, nie wiadomo kiedy.
"Cooper, odpuszczam to sobie. Ciebie też muszę sobie odpuścić, nawet jeśli mnie to przeraża."
Bardzo polubiłam styl autorki, co już po tysiąckroć powtarzam w każdej lekturze. Jest to jedna z tych autorek, po które sięgam w ciemno. Jestem absolutnie pewna, że dalsze lektury autorki nadal będę brała w ciemno, ponieważ jej opowieści pomagają mi się zrelaksować i na nowo poczuć się jak nastolatka. Każde zauroczenie bohaterów, jest dla mnie przypomnieniem moich własnych miłostek. To coś wspaniałego!

Reasumując, szczerze polecam tę opowieść. Pomimo słabego wstępu, lektura rozwija się w wspaniałym kierunku. Zdecydowanie jestem na tak! Będę ją polecać każdej nastolatce i nie tylko. Jeśli lubicie powracać do młodzieńczych miłostek - sięgnijcie po tę książkę! Osobiście polecam również sięgnąć po poprzednie powieści autorki, które są elektryzującymi książkami!

Moja ocena:
7/10

Wytyczne książki:
Wydawca: Feeria Young
Autor: Kasie West
Tytuł oryginalny: Love, Life and the List
Seria/tom: -
Data premiery: 9 maja 2018 r.
Ilość stron: 415
Kategoria: dla młodzieży,


Cena detaliczna: 37,90 zł

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Feeria Young. Zastrzegam, że moja opinia jest całkowicie subiektywna.*Opis wydawcy.

15 komentarzy:

 1. Muszę wreszcie poznać twórczość tej autorki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam za sobą jedną powieść Kasie West, więc chętnie sięgnę po więcej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie poznałam twórczości autorki, ale chcę to zmienić. Na pewno sięgnę po tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię książkia autorki, także z chęcią sięgnę i mam nadzieję, że dobrze bede się bawic :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie zamierzam sobie taki mini-maraton jej książek zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z książką pierwszy raz się spotykam, ale może przeczytam :)
  Pozdrawiam ♥ wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Słaby wstęp mnie nie zniechęca. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię książki autorki i powyższą przeczytam na pewno. Najgorzej jak książka nie zaciekawi od początku, ja wtedy mam problem w wbiciem się, odkładam ją i tak to się przeciąga. Jednak mam nadzieję, że mi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)