stycznia 16, 2017

#Najdłuższa noc nadciąga!

okładka książki


15 lutego nakładem wydawnictwa Muza ukaże się książka "Najdłuższa noc" Marka Bukowskiego oraz Macieja Dancewicza, pomysłodawców oraz twórców scenariusza serialu kryminalnego „Belle Epoque”, który zostanie wyemitowany w lutym na antenie TVN.


O czym jest książka?

Kraków, grudzień 1904 r. Na Plantach zostaje znalezione brutalnie okaleczone ciało kobiety. Przy ofierze nie ma żadnych dokumentów ani rzeczy osobistych, więc zidentyfikowanie ofiary jest niemożliwe. Trzy miesiące później dochodzi do kolejnej zdrobni. Czyżby miasto terroryzował seryjny morderca? Kraków paraliżuje strach. Miasto huczy od plotek. Mordercę należy znaleźć, zanim popełni kolejną zbrodnię.

Początek XX wieku, belle époque, czas rozkwitu nie tylko sztuki, ale także techniki. Teatr Miejski przy placu Świetego Ducha posiada własną elektrownię, po ulicach miasta jeżdżą już pierwsze automobile. W Krakowie otwiera się nowoczesne laboratorium kryminalistyczne, a informacje zdobyte dzięki nowym metodom będą miały ogromne znaczenie dla prowadzonego właśnie śledztwa. Nawet najwięksi sceptycy przyznają wkrótce, że działalność laboratorium jest imponująca.
Misternie skonstruowana intryga, morderstwa popełniane z zimną krwią, przestępczy Kraków i tajemnicza symbolika - „Najdłuższa noc” to książka, której lektura usatysfakcjonuje nawet najwytrawniejszych czytelników kryminałów. Autorzy, Marek Bukowski i Maciej Dancewicz, nie tylko przedstawiają mroczną historię i tworzą pełnokrwistych bohaterów. Pokazują również, jak rodziła się nowa epoka, jak wyglądało zderzenie postępu cywilizacyjnego i przełomu obyczajowego ze światem biedy i zabobonów.

Fragment książki

"Tego ranka, 14 grudnia 1904 roku, ulice Krakowa i same Planty były właściwie puste. Pilejczyk nie marnował czasu i błyskawicznie przechodził od latarni do latarni. Mrozu nie było, ale panował chłód i przenikliwa wilgoć. Mijając jedną z ławek w pobliżu Barbakanu, spostrzegł siedzącą na niej kobietę. Minął ją, ale zawrócił. Zastanowiła go ta siedząca na zimnie postać. Ubrana była w prostą jasnobrązową sukienkę, bez płaszcza czy jakiejkolwiek narzutki. Siedziała nieruchomo, głowę miała okręconą chustą, w rękach, ułożonych symetrycznie na udach, trzymała jakąś nędzną torebkę. Nie ruszała się. Podszedł, chwilę się jeszcze kobiecie przypatrywał.
– Nic wam nie jest…? – zapytał.
Kobieta nie zareagowała.
– Słyszycie mnie?
Latarnik w końcu ujął rękę siedzącej kobiety i próbował ją unieść. Ręka opadła bezwładnie. Pilejczyk znieruchomiał, nie wiedział, co ma teraz zrobić. Rozejrzał się, ale wokół nie było nikogo. Delikatnie odsunął chustę z twarzy kobiety. Zobaczył okropność..."

Czy jesteście zainteresowani tą powieścią? Już niebawem będę mieć dla Was małą niespodziankę związaną z jej premierą :)

18 komentarzy:

 1. Kocham powieści kryminalne, ale nie jestem przekonana, co do tego, czy odnajdę się w czasach, w jakich toczy się akcja książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj, a nóż Ci się spodoba :)

   Usuń
 2. Kurcze, kolejny kryminał...co ja mam, że nie mogę przekonać się do tego gatunku :( raczej nie przeczytam :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka zapowiada się bardzo ciekawie. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo no to nie dla mnie. Naweet tematyka mi nie podchodzi, tym bardziej polskie realia XD.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie na nowy TAG
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętaj, że jesteś polską autorką ;)

   Usuń
 5. Kryminał.. raczej odpuszcze

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak! Jestem zainteresowana tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 7. I ja jestem zainteresowana książką! Raz, że akcja dzieje się w Krakowie, dwa znam bardzo dobrze to miasto i mieszkam niedaleko. Dlatego też bardzo mnie ona ciekawi. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niebawem będę miała konkurs z nią, więc zapraszam ;)

   Usuń
 8. Jestem zainteresowana, a jakże! ;D Intrygująca okładka i opis, czego chcieć więcej? :D

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)