lutego 26, 2017

"Pod presją" Michelle Falkoff

Jak daleko się posuniesz, by być idealną?
Kara prowadzi idealne życie. Ma świetne oceny. Nigdy nie nawala. Aż do teraz. Bo perfekcja to tylko złudzenie, a Kara desperacko stara się je utrzymać, odkąd tylko pamięta. Dlatego robi coś, o co nigdy by siebie nie posądziła. Coś nielegalnego i ryzykownego. Wkrótce jej życie wypada z swojego idealnego toru i nagle Kara rzuca się w świat nowych znajomych, dzikich imprez, romansów i mrocznych sekretów. Musi teraz ustalić, jak daleko posunie się, by być idealną – i czy to jest właśnie to, czego naprawdę pragnie.

"Z jednej strony chcieliście, żebym się uczyła, była inteligentna i dobra we wszystkim, a z drugiej oczekiwaliście, że będę miała przyjaciół, towarzystwo, że nie będę się tak przejmowała. Nie chcieliście żebym miała ataki paniki, ale nie pozwoliliście mi brak leków. Chcieliście, żebym poszła na uniwersytet i była szczęśliwa, ale tylko na ten uniwersytet, który wy wybraliście, bo dbacie jedynie o swoje szczęście. A jeśli nie jestem szczęśliwa, powinnam grać, żeby nikt tego nie zauważył. Żeby nikt, broń Boże, się nie dowiedział, że nie jesteśmy idealni.  "
Pierwszy raz spotkałam się z piórem autorki, i choć pisze ona książki jedynie dla nastolatków, to mimo wszystko odnalazłam się w tej powieści doskonale. Powieść jest lekka, przejrzysta i bardzo pouczająca. Pokazuje prawdziwe konsekwencje jakie mogą wyniknąć z niewłaściwych decyzji oraz złych dokonań. Jak z resztą wiadomo, takie książki doskonale wpasowują się w liczne gusta czytelnicze.

Bohaterzy opisani w tej powieści są nader prawdziwi i szczerze pouczający. Każda z postaci zapada w naszej głowie na długo. Kara była uważana za perfekcyjną nastolatkę. Była doskonała zarówno w nauce jak i sposobie noszenia się. Jej rodzice ciężko pracowali na dostatnie życie narzucając tempo zarówno sobie, jak i córce. Dziewczyna związała się z przydomkiem perfekcyjnej przez co straciła władzę nad własnymi decyzjami. Skutkiem tego okazała się utrata przyjaciół oraz presja związana z byciem doskonałą.
Niestety dla niej, jedna decyzja zaważa nad jej dalszym losem. Jej perfekcja zostaje naruszona. Taki charakter powieści doskonale mnie do siebie przekonuje.

"-Nie będzie tak źle - powiedziałam. 
-Pocieszasz mnie. Dla ciebie to wszystko jest takie proste.
Nie znosiłam, gdy ludzie tak mówili. Nie mieli pojęcia, jak harowałam, pod jaką byłam presją."
Lektura ma w sobie zarówno mocne jak i słabe strony. Powieść wiąże ze sobą niebanalną historię oraz ciekawych bohaterów. Autorka dobrze wykorzystała swój patent na dobra fabułę co doskonale ukazuje całość powieści. 
 Podsumowując chce powiedzieć, że książkę jak najbardziej polecam. Jest to lektura mądra, z dużym przesłaniem, oraz przede wszystkim czytanie jej nie dłuży się. Nie miałam problemu aby ją dokończyć, ponieważ powieść całkowicie oczarowuje. Polecam. 

Moja ocena: 
7/10

Wytyczne książki:
Wydawca: Feeria Young
Autor: Michelle Falkoff
Tytuł oryginalny: Pushing Perfect
Data premiery: 15 luty 2017 r.
Ilość stron: 316
Kategoria: dla młodzieży
Cena detaliczna: 34,90 zł

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Feeria Young. 

8 komentarzy:

 1. Książka jest całkiem ciekawa, bardzo lekka, przeznaczona głównie dla trochę młodszych odbiorców. Osobiście mnie zawiodła końcówką książki i rozwiązanie sytuacji. Była trochę bez polotu.

  Dwie strony książek

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się fabuła. Myślę, że dałabym tej książce szansę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam okazję zapoznać się z tą książką, ale zrezygnowałam, teraz trochę tego żałuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uważam, że wywieranie presji na swoich dzieciach lub na samym sobie jest warte omówienia i dobrze, że powstała ksiązka o tej tematyce. Wymuszanie na sobie perfekcji nigdy nie wychodzi nam na dobre. Chętnie przeczytam tę książkę.
  Pozdrawiam! :) http://bookwormss-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Może nie jest to powieść idealna, ale ma swoje zalety, jak chociażby świetna intryga. Raczej już do tej książki nie wrócę, ale mimo to cieszę się, że miałam okazję ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Obawiam się, że książka zupełnie nie dla mnie. ;/ Nie moja tematyka. ;/

  OdpowiedzUsuń
 7. Trochę mnie nią zaciekawiłaś, jak nadarzy się okazja to zerknę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie jestem do niej przekonana. Raczej nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)