września 10, 2015

"Biorąc oddech" Rebecca Donovan

Pomyśl, ile razy pragnąłeś w swoim życiu przestać oddychać tylko po to by wyzbyć się cierpienia? Jak wiele przeszedłeś "burz" w swoim życiu nim przyszedł upragniony spokój? Czy można po prostu żyć nie bacząc na przeciwności? Jak trwać, kiedy przeszłość drąży pustkę w sercu? Może jednak warto jest po prostu zapomnieć i oddychać...


 Emma po swoim szybkim wyjeździe do Kalifornii, wiedzie z pozoru poukładane życie. Nowi znajomi dają jej siłę do życia oraz trwania w innym środowisku. Pomimo jednak dobrze zarysowanej przyszłości, dziewczyna nie może odciąć się od tego co było. W chwili kiedy uwolniła się od toksycznej ciotki oraz matki, nowa tragedia wychodzi na światło dzienne. Emma zaczyna bronić się przed przeszłością wszelkimi sposobami. Dziewczyna coraz częściej zaczyna sięgać po alkohol, co niepokoi jej przyjaciółki. Ponowne spotkanie z Evanem zmienia jednak wszystko.
 Co takiego ściga Emmę, że dziewczyna nie potrafi poradzić sobie z życiem? Czy pozwoli Evanowi poznać prawdę o sobie? Czy wyjawi mu dlaczego odeszła? Czy dana jest im wspólna przyszłość? Jak zakończy się historia dziewczyny, która zawsze była zdana tylko na siebie?


 Oczywiście obowiązkowo musiałam sięgnąć po ostatni tom tej serii. Druga część była tak fenomenalna, iż na długo pozostała w moim sercu. Bardzo wzruszająco i emocjonalnie autorka podeszła do tematu książek. To co w nich zawarła, pozostawia czytelnikowi wielkie zamieszanie. Od historii Emmy nie w sposób jest się wyleczyć. Ten realizm który wypływa z fabuły oraz uczuciowość bardzo zapadają w pamięć. Nawet sam język i umiejętność władania nim powoduje, że akcja jest niemal realistyczna. Czułam się niemal tak, jakby historia odgrywała się obok mnie.
"Każdy mój oddech zawdzięczam tobie(...)-Nawet gdy nie było cię przy mnie,by mnie ocalić,byłeś moim powodem,by oddychać."
 Nie po raz pierwszy czytałam książkę nacechowaną aż tyloma emocjami. Oczywiście takie pozycje zapadają na długo w pamięć, aczkolwiek to co czułam podczas zaczytywania się w tą konkretną lekturę, to jakiś absurd! Nie dowierzam nadal, że fabuła książki aż tak bardzo mnie porwała. Ostatnio rzadko miałam do czynienia z lekturami aż tak godnymi uwagi. Jest  to miła odmiana.
 Na pewno wiele osób potwierdzi, że jest to jedna z lepszych serii na rynku. Rebecca Donovan wie jak zaskoczyć czytelnika i umiejętnie to wykorzystuje. Myślałam, że stworzy raczej mniej barwny schemat, a jak widzę się pomyliłam! To co wydawało się być proste okazało się nader skomplikowane.

 Moja cała uwaga była skoncentrowana na Emmie i jej historii. Kiedy odkładałam czytanie na później, nie potrafiłam skupić się na innych sprawach. Ciągle chciałam czytać kolejny i kolejny rozdział. Bez opamiętania poddałam się tej pozycji! Na pewno historia tej dziewczyny nie tylko mnie oczarowała i wiem, że osoby które jeszcze nie czytały tej serii również się nie zawiodą. Nie zwlekaj więc! Czym prędzej zacznij czytać tę serię tylko po to, by zobaczyć jak książki potrafią porwać! Prawdziwy rollercoaster uczuć gwarantowany!

Moja ocena:10/10 


Wytyczne książki:
Wydawca: Feeria Young
Autor: Rebecca Donovan
Tytuł oryginalny: Out of Breath
Seria/tom: Oddechy/ III
Data premiery: 8 kwietnia 2015 r.
Ilość stron: 488
Kategoria: dramat, literatura młodzieżowa
ISBN: 9788372294685
Cena detaliczna: 37,90 zł


4 komentarze:

 1. Wow, nieźle, skoro historia bohaterki Cię tak oczarowała i wciągnęła. Rzadko kiedy spotykamy takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wysoka ocena- mam zamiar przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 3. No nie wiem. Analizuję już bardzo długo, czy czytać, czy nie. Wydaje mi się, że jednak nie...

  OdpowiedzUsuń
 4. W swoich czytelniczych planach mam całą serię ;)

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)