marca 05, 2018

"Anti-stepbrother. Antybrat" Tijan

Kiedy ojciec Summer bierze ślub, do jej rodziny dołącza Kevin, syn macochy. Choć w praktyce jest jej przybranym brat, dziewczyna nie może powstrzymać fascynacji chłopakiem. Nie łączą ich więzy krwi, ale Summer nie miałaby nic przeciwko, gdyby połączyło ich uczucie.
Kiedy Kevin jedzie do college’u, dziewczyna bez wahania podąża za nim. Zdaje sobie sprawę, że młody mężczyzna nie narzeka na brak powodzenia, ale to ona chce być tą jedyną. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje Cadena Banksa, znajomego z bractwa Kevina. Faceci nie pałają do siebie sympatią. Mimo to Summer przerzuca zainteresowanie na wytatuowanego, umięśnionego i piekielnie seksownego Cadena.
Na kim ostatecznie skupi się Summer?*

"Kevin był doskonałym plastrem na moje rany, ale nie Caden. On okazał się tym dobrym, tym złym i tym, co pomiędzy. Dzięki niemu czułam się cała i spełniona. Był dla mnie wszystkim."
Po raz kolejny uwiodła mnie powieść od wydawnictwa Kobiecego. Ponownie dałam się porwać niesamowitej historii, która ukazała się pod ich patronatem. Fantastycznie było poznać losy Summer, pomimo, że jak mówi sama autorka, bohaterka jest dziwną postacią w pozytywnym tego słowa znaczeniu. 

Autorka stworzyła wciągającą powieść New Adult, która w owocny sposób zaskakuje. Przede wszystkim powieść jest napisana w bardzo naturalny, przystępny każdej osobie - języku. Czytanie lektury szło mi ekspresowo. Poczułam przy niej pełne rozluźnienie, a bohaterowie doskonale wzbogacili mi czas. Summer jest główną postacią. Od licealnych czasów jest zakochana w swoim przyrodnim bracie. Kevin nie zwraca na nią szczególnej uwagi, aż to zakończenia roku. Połącza ich namiętność, która szybko się zaczęła, a jeszcze szybciej się kończy. Summer jedzie za nim do collegu, gdzie poznaje Cadena. Niespodziewanie dla niej, chłopak pragnie zostać jej przyjacielem. 
"Rzucił mi bombę, a potem odsunął się i czekał, aż wybuchnie. "
Względem akcji, bohaterowie okazali się bardzo charyzmatyczni. W tej pozycji wydawniczej mamy do czynienia z wielordzennością charakterów. Ilekroć będę patrzeć na tę okładkę, zawsze będę myśleć o fantastycznej akcji i wspaniałych postaciach. Summer jest mocną osóbką. Jest sarkastyczna, odważna, pyskata oraz nieugięta. Do niej, te cechy doskonale pasują! Kiedy przy jej boku pojawia się przystojny i uwodzicielski Caden, nie od razu poddaje się jego urokowi. Bada grunt oraz jest ostrożna. Dopiero później zaczyna mu ufać.  Do postaci Kevina powiem jedynie, że jest aktorem jak z obrazka. Kłamie, zmyśla i przede wszystkim działa na swoją korzyść. Jest chamski i cechuje się głównie charakterem dupka. Na początku Summer jest upojona jego grą, później zaczyna rozumieć jego podstępną naturę. Bardzo polubiłam Cadena, za jego wrażliwość, troskę oraz szczerość. Kocham takietach facetów!

Jak na pewno się domyślacie, lekturę Wam polecam. Szczególnie, że jest to wspaniała publikacja na każdy dzień. Rozmarzy każdego czytelnika, dając mu niewielką nutkę wzruszenia. Powtórnie nie potrafiłam odłożyć lektury na bok pozostawić ją na następny dzień. Jak zaczęłam czytać rankiem, tak skończyłam w nocy. Koniecznie do niej zajrzyjcie!

Moja ocena:
8/10


Wytyczne książki:
Wydawca: Kobiece
Autor: Tijan
Tytuł oryginalny: Anti-stepbrother
Seria/tom: -
Data premiery: 19 stycznia 2018 r.
Ilość stron: 446
Kategoria: romans, New Adult
Cena detaliczna: 39,90 zł


Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Kobiece. Zastrzegam, że moja opinia jest całkowicie subiektywna.


*Opis wydawcy.

26 komentarzy:

 1. Słyszę bardzo podzielone komentarze na temat tej książki. Kiedyś lubiłam poczytać od czasu do czasu takie lektury, jednak teraz mnie do nich nie ciągnie przez ciągle powtarzające się schematy :(

  Pozdrawiam!
  https://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym niedługo sięgnąć po tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Historia z pazurkiem :) dam jej szansę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że tak Ci się podobała. Dla mnie niestety była co najwyżej średnia. Za dużo w niej absurdów i główna bohaterka gadająca od rzeczy. Ale jako lekkie, niewymagające czytadło może być :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się mega spodobała ♥ ot, coś innego ;)

   Usuń
 5. Czytałam różne opinię o tej książce, dlatego jeszcze się zastanowię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej rozumiem, lecz ja polecam ;)

   Usuń
 6. Jestem zainteresowana tytułem...okładki z męskim osobnikiem okropnie mnie kusza...to chyba ten wiek :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Od czasu do czasu lubię zajrzeć do takiej książki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety jak widzę lekturę New Adult, uciekam do kolejnego tytułu. Niestety nie potrafię zaufać temu gatunkowi. Póki co same rozczarowania mnie spotkały.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. I've heard a lot about this book dear,thanks for sharing..

  https://clicknorder.pk online shopping in pakistan

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapowiada się przyjemnie. Ostatnio coraz częściej mam ochotę na takie powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam i mi się podobała książka, mimo iż ma swoja wady. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie każda powieść ma jakieś wady :D Mamy różne gusta i wyłapujemy ich na swojej własnej płaszczyźnie :D

   Usuń
 12. Książkę mam już na półce i przeczytam ją na pewno. Jednak czytałam wiele negatywnych opinii, więc wiele nie oczekuję, by w razie czego się za mocno nie zawieś. Liczę jednak na to, że trafię do grona osób, którym książka się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Niestety nie ciągnie mnie do tej książki, nie mój gatunek.

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)