listopada 02, 2014

"Powód by oddychać" Rebecca Donovan

Każdy człowiek na ziemi boryka się z problem tego, czy aby na pewno ma to szczęście, by żyć. Ludzki los ma w sobie zapisane wszelakiego rodzaju odstępstwa, które musi zaakceptować na tyle, na ile potrafi. Lecz czy życie każdego z nas, ma w sobie cel który warto realizować? Czy mamy dostateczny powód na to, by oddychać? Bohaterka książki już wie, że aby taki powód mieć, należy przejść wiele prób życia...


 Emma jest dziewczynką na pozór nieśmiałą, cichą i dobrze ułożoną. Uczy się świetnie, nauczyciele ją chwalą, a nawet ma to szczęście, iż przyjaźni się z bardzo popularną dziewczyną w szkole. Jej życie choć tak idealne, skrywa w sobie wielką skazę.
 Jest ważny powód dla którego dziewczyna nie czuje się szczęśliwa. Los drwi z niej wciąż na nowo i na nowo, oddając ją z rąk matki alkoholiczki, do domu, gdzie panuje wroga atmosfera. Jej ciotka ciągle ją prześladuje i nie daje jej ani chwili poczucia bezpieczeństwa. Co kryje się za wrogą postawą jej krewniaczki? Do czego zdolna jest kobieta, w chwili największej furii? Czy Emma zdoła zwalczyć jej agresję? Kto okaże się dla dziewczyny prawdziwym drogowskazem i opatrznością?Jaką prawdę skrywają mury domu Emmy? 
Poznaj życie dziewczyny, która nie mając niczego, zdobywa w końcu w życiu prawdziwy powód by oddychać..."Wolę zachować niesamowite wspomnienia z tych kilku dni spędzonych razem, niż nie mieć ich w ogóle. Mimo świadomości, że ten czas już się nie powtórzy."

Biorąc pod uwagę fakt,iż jestem osobą z góry bardzo wrażliwą i empatyczną, nie mogę  powiedzieć, że książka nie wywarła na mnie mocnych wrażeń. Choć raczej nie często sięgam po lektury tak emocjonujące, to jednak po tej lekturze, tej decyzji nie żałuję. Autorka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak zachwycić czytelnika swoją treścią, i jak w dogodny dla siebie sposób, przekonać wszystkim do siebie. Wyobrażenie głównej bohaterki, jakie stworzyła, zapamiętuje się na długo. Choć na początku czułam lekki niedosyt z tą lekturą, później to wszystko się zmieniło.

 Nie znając wcześniej samej autorki,najpierw skupiłam się na jej piśmiennej mowie. Odkryłam dzięki temu, iż Rebecca jest kobietą która nie komplikuje zbytnio swej akcji, ani jej nie ubarwia, lecz pisze szczerze od serca. Takiej prawdy mnie osobiście trzeba było. Ta seria na pewno przypadnie do gustu nie tylko wrażliwcom, ale też osobom, które znają trudy życia. Nie w sposób jest się od niej oderwać jak i również zostawić ją niedoczytaną. 

"Moim sposobem na życie było trzymanie nerwów na wodzy, dławienie w sobie emocji i ich wypieranie."

 Wracając do głównej bohaterki, myślę iż Emma jest na tyle sympatyczną dziewczyną, że nie w sposób jest jej nie lubić. Owszem, zdarzają się niekiedy małe potknięcia, które sprawiają, że dziewczyna staje się irytująca, lecz nie trwa to zbyt długo. Historia Emmy nie tylko porywa, ale też daje do myślenia. Przy niej nie w sposób jest nie popatrzeć wstecz, i nie zacząć rozmyślać o własnym życiu. Dzięki całej fabule, można śmiało uznać, iż nasze życie jest wspaniałe takie, jakie jest. Przy niej po prostu się docenia to, co się ma.

 Podsumowując powiem szczerze, że książka ta potrafi zamieszać w życiu. Każdy kto się z nią zapozna, przekona się, że pomimo nie łatwej fabuły, utwór czyta się łatwo i szybko. Część pierwsza tej serii, daje obietnice na kolejne tomy i zapowiada, że ta seria ma wielką szansę być czymś niezwykłym. Samo zakończenie zaś, nie pozwala czytelnikowi zapomnieć o tej emocjonującej sile słowa autorki. Mnie osobiście nie tylko sama końcówka książki, lecz i również cała akcja, przekonała by nie wahać się przeczytać następne tomy. Polecam gorąco!

Moja ocena:
8/10 !!!

Wytyczne książki:
Wydawca: Feeria
Autor: Rebecca Donovan
Seria/Tom: Oddechy 1
Data premiery: 24.09.2014
Liczba stron: 384
Format: 143 x 204
Kategoria: literatura młodzieżowa

ISBN: 9788372294166Cena: 37,90


 Za cudowne chwile przy tej lekturze, dziękuję Wydawnictwu Feeria.
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Już niedługo zaproszę Was na konkurs w którym do wygrania będzie właśnie ta książka! Oczekujcie! <3

18 komentarzy:

 1. Mam wielką, wielką ochotę na tę książkę. Wszyscy ją tak chwalą, że normalnie czuję się pod presją, aby ją przeczytać! Zdecydowane must have!

  http://czytanie-i-ogladanie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama nie wiem, czy skuszę się na tę pozycję - z jednej strony brzmi świetnie, z drugiej jakoś tak nic mnie do niej nie przyciąga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Emocjonujące książki działają na mnie jak magnetyzm, bo w ostatnim czasie tylko takie czytam. :) Twoja opinia bardzo mi się spodobała i szczerze zachęciła do przeczytania, więc jak tylko mój portfel troszkę przybierze na wadze to zabiorę się za to. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ogromną ochotę na tę książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trochę odstrasza mnie fakt, że książka przeznaczona jest dla młodzieży, ale mam chęć ją przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje serce również podbiła ta powieść ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam wielką ochotę na tę książkę, bo ostatnio mnie napadło na tego typu powieści :D

  OdpowiedzUsuń
 8. O rany! Nie masz pojęcia jak OGROMNIE marzę o tej książce. :( I niestety się z nią mijam. Ilekroć myślę, że w końcu ją zdobędę, ta ucieka mi sprzed nosa. :( Dlatego wypatruję konkursu i zaczynam trzymać kciuki, by szczęście mi sprzyjało. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedyś się na nią skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Strasznie chciałabym tę książkę przeczytać, bardzo! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetna recenzja, która tylko umocniła mnie w przekonaniu, że warto poświęcić czas tej lekturze. Co to wrażliwości... potrafię płakać zawsze, nawet przy rozmowach w toku się zdarzyło (!), ale lubię gdy książki wywołują we mnie emocje...a z racji tego, że jestem książkową masochistką to dla tej pozycji jestem na tak :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Miałam dzisiaj kupić, ale zdecydowałam się na "Hopeless". :) Wierzę jednak, że i tej serii nie ominę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Apetyt to może na nią mam, ale czasu brak, wśró piętrzących się na półkach książek, któe aż wołają, żeby je przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak najbardziej muszę przeczytać tę książkę chociażby ze względu na wywoływane emocje ^^ Uwielbiam takie historie :3

  OdpowiedzUsuń
 15. Kolejna wysoka ocena dla tej książki :) Może przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nigdy nie słyszałam o tej książce, ale mnie zaciekawiłaś, rozejrzę się za nią w księgarni :)

  OdpowiedzUsuń
 17. ciekawa książka i fajne cytaty - zdecydowanie czuję się zachęcona!

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)