maja 24, 2015

"Ja, diablica" Katarzyna Berenika Miszczuk

Czasami to, co wydaje się nam okropne, rzeczywistości tak naprawdę takim nie jest. Wszystkie stereotypu znikają jak za dotykiem czarodziejskiej różdżki w chwili, gdy odkrywamy, że wszystko jest inne niż opisywały o tym inne osoby. Czy jednak można powiedzieć tak o wszystkim? Czy sądzisz, że tyczy się to nawet piekła?


 W chwili której Wiktoria zostaje zamordowana, staje się pełną obywatelką piekła. Dziwne? Dla niej nowe życie jest jeszcze bardziej skomplikowane. Wybrana na Diablicę, Wiki, zaczyna starać się zwerbować do Piekła nowe dusze. Przy jej boku zaczyna bywać przystojny Diabeł Beleth, który konkuruje o jej względy z ziemskim człowiekiem, Piotrem. Tak, Wiki bowiem może powracać na ziemię jako ta sama osoba z tym że, już nigdy się nie zestarzeje. Kontynuuje więc swe życie badając jednocześnie fakt, dlaczego umarła.
 Instynktownie Wiktoria odkrywa, że jej śmierć nie była przypadkowa. Wspomina jej o tym sama ŚMIERĆ. Wraz z Kleopatrą, (tak, tą Kleopatrą), postanawia ukarać jej mordercę. Czy uda jej się zbadać te okoliczności? Z kim Wiktoria będzie musiała stoczyć walkę o życie osoby którą kocha?
 Jedno odkrywa się już na samym początku. życie Wiktorii, zaczyna być na nowo skomplikowane, nawet w Piekle. Bo któż bowiem odważy się wejść w drogę samemu Lucyferowi, jak nie ona???
 Tę lekturę czytałam już kiedyś w formie e-booka, gdy tylko trafiła na rynek. Postanowiłam wtedy, że na pewno ją kiedyś przeczytam i zdobędę jako swój własny egzemplarz. Oczywiście mnie się udało. Kupiłam sobie cały pakiet, składający się z III tomów serii o Wiktorii Biankowskiej, gdzie pierwszą część od razu zaczęłam czytać! Pokochałam bowiem Wiki od chwili, gdy pierwszy raz ją poznałam!

 Zacznijmy jednak od samego początku. Po raz pierwszy z autorką spotkałam się na łamach stron jej pierwszej książki "Wilk", którą szczerze polubiłam. Już wtedy postanowiłam, że za kolejne jej pozycje, na pewno się zabiorę! Tak też trafiłam na "Ja, diablicę". Czytając ją po raz pierwszy, czułam jakbym dryfowała pomiędzy jawą a snem. Nie potrafiłam przestać jej czytać, ponieważ bardzo mnie do siebie przywoływała. Tym razem było podobnie! Ta lektura sama się czyta! Cięty język głównej bohaterki, oraz łatwy styl pisania, sprawia, że książkę czyta się w zawrotnym tempie. Już dawno nie ubawiłam się przy żadnej książce. Owszem są pozycje do których wraca się by poprawić sobie humor, aczkolwiek jeśli chodzi o tę lekturę, to mogę rzec, że powraca się do niej nie tylko po to. Czytając tą lekturę czuje się czystą przyjemność!

 Wracając do bohaterów, to nie mogę nie wspomnieć o charyzmatycznej Wiktorii, intrygancie Azazelu, piekielnie przystojnemu Belethcie oraz zabawnej Kleopatrze! Wracając do tej pierwszej, nie zgadzam się z określeniami, iż Wiktoria jest denerwująca czy nawet irytująca. To absurd! Tej dziewczyny nie da się nie lubić! Odkryłam w niej samą  siebie! Jako Diablica, doskonale wpasowuje się w idealny schemat tej osoby. Co do Beletha, to powiem, że diabeł ten mnie mocno intryguje i sprawia, że akcja staje się bardziej intrygująca. Jeżeli chodzi o Azazela, to ten typ łotra doskonale ubarwia akcję! Najbardziej jednak pokochałam królową  Egiptu, Kleopatrę. Pisarkę naprawdę poniosła wyobraźnia podczas pisania! Dzięki tym postaciom nie w sposób jest nie czuć rozbawienia i relaksu, podczas czytania tej lektury!

 Podsumowując, pragnę przede wszystkim powiedzieć, że szczerze jestem zauroczona tą lekturą. Aż kusi mnie by od razu wziąć się za czytanie kolejnej części, aczkolwiek mam długą listę zaległych książek do czytania od wydawnictw. Polecam więc tę lekturę wszystkim zainteresowanych dobrą przygodą i fantastyką! Nie w sposób jest nie czuć przy niej relaksu i chwili wytchnienia! Polecam gorąco!


Moja ocena:
9/10 !!!

Wytyczne książki:
Wydawca: W.A.B
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Seria/tom: Wiktoria Biankowska/ I
Data premiery: 6 października 2010 r.
Ilość stron: 416
Kategoria: fantastyka
ISBN: 9788374148245
Cena detaliczna: 39,90 zł

12 komentarzy:

 1. Wielokrotnie byłam namawiana żeby przeczytać tę serię, ale nadal nie mogę się przekonać

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam pierwszy i trzeci tom serii(drugi jest lekkim zgrzytem pomiędzy nimi), zaś wspomnianego Wilka nie polubiłam. Autorka ma jednak tak różnorodne pomysły, że trafiam zawsze na coś intrygującego. ;) Polecam "Drugą szansę". ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam same pochlebne rzeczy o tej serii, ale to raczej nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też uwielbiam tę serię i kupiłam ją, żeby do niej wracać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planach, gdyż czytałam o tej książce dobre opinie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pamiętam, że kiedyś przeglądając blogi natrafiłam gdzieś na recenzję, która "zjechała" tę książkę od góry do dołu. Od tego czasu w ogóle nie jestem nią zainteresowana, chociaż widzę po Twojej opinii, że "Ja, diablica" nie jest zła :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka mi się podobała, nieźle się przy niej bawiłam, aczkolwiek pewne niedociągnięcia się zdarzały.

  OdpowiedzUsuń
 8. Widziałem ją tyle razy, ale jeszcze jakoś nie przemówiła mnie do przeczytania, ale po tej recenzji może się skuszę, zapraszam również do siebie
  http://apocalypsefallen.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Wysoka ocena. Zostałam zachęcona do jej przeczytana i muszę to jak najszybciej zrobić :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 10. po Wilku jakoś nie mam ochoty na inne pozycje tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Im dalej w las tym lepiej. Duet w trzeciej części: Lucek i Gabriel miażdżą system :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam bardzo mieszane uczucia dotyczące tej książki, ale chyba przeczytam...

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)