maja 09, 2016

Maj! Zapowiedzi + podsumowanie minionego miesiąca!

Nareszcie idzie ciepło <3 Słoneczne dni, rześkie powietrze i tak wysoka wysoka temperatura! A jeśli chodzi o ten miesiąc, to nie potrafię nie rzec iż, jeszcze kilka zjazdów i trzy miesiące laby! Brak zajęć na studiach = każdy weekend wolny = czytanie książek ile tylko się da! <3 Już nie mogę się doczekać ;) Jak tak patrzę na nowe lektury, które już niedługo pojawią się na rynku książkowym, to aż mnie zżera od środka! Takie cudności!
Póki co spójrzcie na podsumowanie mojego kwietniowego miesiąca czytelniczego. Chyba nie jest najgorzej ;)Liczba wyświetleń: 87300 (było 84184 odwiedziliście mnie 3116 razy)
Liczba komentarzy: 4533  (było 4215)
Liczba obserwatorów: 329 (było 323) Dziękuję <3 ^^
Liczba przeczytanych książek: 12
Liczba opublikowanych recenzji: 8
Liczba recenzji przedpremierowych: 1
Liczba recenzji oczekujących na publikację: 8
Liczba opublikowanych postów: 11


A oto i lektury, które kuszą nas już w Maju :)
Tytuł: To skomplikowane 
Autor: Jessica Park
Wydawca: Między Słowami
Data premiery: 11.05.2016 r.
opis:
Matt jest wysoki, ciemne blond włosy opadają mu na oczy. Nosi koszulkę z napisem: „Nietzsche to mój ziom”. Julie bardzo go lubi.
Jest jeszcze Finn. Nigdy go nie spotkała... Ale to za nim szaleje.
Skomplikowane? Dziwne? Nie da się ukryć!
W domu Watkinsów zdecydowanie coś nie gra. Rodzice są mili, ale jakby nieobecni. Matt jest piekielnie zdolnym studentem matematyki, ale nawet kabelek USB nawiązuje kontakty łatwiej niż on. Celeste wyraźnie odstaje od rówieśników i ma pewien baaardzo dziwny zwyczaj...
Jest jeszcze najstarszy brat, Finn: zabawny, mądry, wrażliwy, otwarty... Tylko że kompletnie nieosiągalny. Można z nim pogadać tylko na czacie.
Julie, która właśnie zaczęła studia, zamieszkuje właśnie z nimi. Nie przypuszcza, że stanie się kimś ważnym dla rodziny Watkinsów. I że to będzie aż tak skomplikowane.
Jessica Park, bestsellerowa autorka „New York Timesa”. Kiedy nie pisze, pasjami przegląda Facebooka i wymyśla nowe sposoby na pyszne frappuccino.
Tytuł: Moje serce należy do ciebie
Autor: Alessio Puleo
Wydawca: Muza
Data premiery: 11.05.2016 r.
opis:
W klasie 18-letniego Alexa pojawia się nowa uczennica, Ylenia. Chłopak postanawia zwrócić na siebie jej uwagę. Ale Ylenia skrywa tajemnicę i postanawia trzymać chłopaka na dystans. W końcu jednak nie jest w stanie przeciwstawić się uczuciu. Alex jest pewien, że nic ich nie rozłączy, dopóki się nie dowiaduje, że dziewczyna cierpi na ciężką i nieuleczalną wadę serca. Jej jedyną szansą jest przeszczep. W dniu egzaminu maturalnego Alex odbiera telefon ze szpitala z informacją, że Ylenia jest umierająca. Wybiega zrozpaczony na ulicę. . .

Tytuł: Niebezpieczne kłamstwa
Autor: Becca Fitzpatrick
Wydawca: Otwarte
Data premiery: 18.05.2016 r.
opis:
Stella to nie jest moje prawdziwe imię.
Thunder Basin w Nebrasce nie jest moim prawdziwym domem.
Po tym jak byłam świadkiem groźnego przestępstwa, zostałam objęta programem ochrony świadków i wysłana do spokojnego miasteczka na końcu świata. Moje życie rozpadło się na milion kawałków. Nie potrafię się tu odnaleźć. Miałam rozpocząć ostatni rok liceum. Miałam być z chłopakiem, którego kocham, ale zostaliśmy rozdzieleni. Teraz w moim życiu pojawił się ktoś inny – czy mogę mu zaufać? Coraz trudniej jest mi ukrywać uczucia. Coraz trudniej jest też kłamać…
Im bardziej czuję się bezpieczna, tym większe grozi mi niebezpieczeństwo. 
  

Tytuł: Niewypowiedziana
Autor: C.C.Hunter
Wydawca: Feeria Young
Data premiery: 12.05.2016 r.
opis:
Della Tsang musi stawić czoła największemu wyzwaniu swojego życia. Po znalezieniu się w elitarnej grupie zajmującej się śledzeniem zjawisk nadprzyrodzonych zostaje przydzielona do rozwikłania zagadki morderstwa sprzed dwudziestu lat. I nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że oskarżonym jest... jej ojciec. Wszystko komplikuje dodatkowo związanie Delli z tajemniczym i irytująco doskonałym Chase'em Tallmanem. Wampirzyca nadal czuje się zdradzona po tym, jak Chase wykradł jej sekrety, ale potrzebuje jego pomocy, aby dowiedzieć się prawdy o swoim ojcu. A w tym wszystkim jest jeszcze Steve, przystojny zmiennokształtny, któremu najwyraźniej Della nie przestała być obojętna.

Tytuł: Dziewczyny vlogują
Autor: Emma Moss
Wydawca: Znak
Data premiery: 18.05.2016 r.
opis: 
Lucy musi się przeprowadzić. Martwi się, jak poradzi sobie bez swoich przyjaciółek w nowej szkole. Żeby walczyć z nieśmiałością zaczyna nagrywać filmiki. Czy uda jej się poznać nowe osoby?

Morgan: Hej, Lucy! Widziałam nowy filmik - jest super!
Lucy: Dzięki :) Wiedziałam, że nasz maleńki jeż Ci się spodoba :D
Lucy: Przy okazji - nie uwierzysz, kto do mnie napisał!!!
Morgan: Czy jego imię zaczyna się na S...?
Lucy: TAK :)))
Lucy: Ale na razie nic więcej Ci nie powiem :x
Morgan: Haha, dobrze wiem, że wytrzymasz najwyżej do jutra :P
Morgan: Lecę na lekcje :) Pozdrów dziewczyny!
Lucy: Jasne :) Na razie!
          
     

Tytuł: Korona
Autor: Kiera Cass
Wydawca: Jaguar
Data premiery: 18.05.2016 r.
opis:
Dwadzieścia lat minęło od wydarzeń z „Jedynej”. Córka Americi i Maxona - księżniczka Eadlyn nie sądzi, że uda jej się znaleźć prawdziwego partnera wśród konkursowych trzydziestu pięciu zalotników, nie mówiąc już o prawdziwej miłości. Ale czasami serce znajdzie sposób, aby nas zaskoczyć. Eadlyn musi dokonać wyboru, który okaże się trudniejszy niż ktokolwiek się mógł spodziewać. . .

Tytuł: Dom nad jeziorem
Autor: Kate Morton
Wydawca: Albatros
Data premiery: 18.05.2016 r.
opis:
Zaginione dziecko. . . Czerwiec 1933 roku. Letnia posiadłość rodziny Edevane w Loeanneth, wypolerowana i lśniąca, jest gotowa na wieczorne przyjęcie z okazji letniego przesilenia. Alicja Edevane, szesnastolatka i początkująca pisarka, jest szczególnie podekscytowana. Nie tylko ma pomysł na genialny wręcz zwrot akcji w powieści nad którą pracuje, ale też właśnie Jednak z nadejściem północy, gdy fajerwerki rozświetlą niebo, rodzina Edevane poniesie stratę tak dotkliwą, że na zawsze opuści Loeanneth. Opuszczony dom. . . Siedemdziesiąt lat później, po tym jak przydzielono jej wyjątkowo trudną sprawę, policjantka Sadie Sparrow zostaje wysłana na przymusowy urlop. Udaje się doKornwalii, do domku ukochanego dziadka. Wkrótce jednak czuje, że zebrnęła w ślepy zaułek. Wtedy jednak natyka się na opuszczony dom otoczony zdziczałym ogrodem pośród gęstego lasu i poznaje historię chłopca, który zniknął bez śladu. Nierozwiązana zagadka. . . Tymczasem w pokoju na poddaszu swojego eleganckiego domu w Hampstead, olśniewająca Alicja Edevane, teraz staruszka, wiedzie życie niczym z jej zgrabnie napisanych bestsellerowych powieści detektywistycznych. Sielanka trwa do czasu, gdy młoda policjantka zaczyna zadawać niewygodne pytania o przeszłość jej rodziny, przedzierając się przez gąszcz tajemnic, od których pisarka uciekała przez całe życie.

Tytuł: Przebaczenie
Autor: Lauren Kate
Wydawca: Mag
Data premiery: 18.05.2016 r.
opis:
Szkoła średnia bywa piekłem. Cam wie, co to znaczy być udręczonym. Żaden anioł nie zasłużył, by spędzić w Piekle tyle czasu, co on. A najnowszym wcieleniem piekła jest szkoła średnia, gdzie Lilith, dziewczyna, której nie umie przestać kochać, odbywa karę za jego grzechy. Cam założył się z Lucyferem – ma piętnaście dni na przekonanie jedynej dziewczyny, która się dla niego liczy, by znów go pokochała. Jeśli mu się uda, Lilith powróci na Ziemię i będą mogli żyć razem. Ale jeśli mu się nie uda. . . w Piekle czeka szczególne miejsce, przeznaczone tylko dla niego. Tik-tak.

Tytuł: Niezrównani
Autor: Alison Noel
Wydawca: HarperCollins Polska
Data premiery: 18.05.2016 r.
opis:
Sunset Boulevard najlepiej ogląda się w ciemnych okularach i z grubym portfelem w kieszeni. Jeżeli jakimś cudem dostaniesz się na listę VIP-ów, wejdziesz do najlepszych nocnych klubów w Los Angeles, hedonistycznego nieba dla młodych, stylowych i bogatych. Ale wstępując do tego świata, musisz pamiętać, że już się z niego nie wyrwiesz. Trójka osiemnastolatków, Layla, Aster i Tommy, wchodzi do kręgu wybrańców. Zgłaszają się do konkursu, którego celem jest przyciągnięcie do klubu rozchwytywanych celebrytów, zwłaszcza Madison Brooks, najpopularniejszej młodej gwiazdy z Hollywood. Nagrodą są duże pieniądze. Kiedy już się wydaje, że uśmiechnie się do nich szczęście, okazuje się, że Madison zaginęła. Niezrównani to pierwsza część serii Beautiful Idols, w której najpiękniejsze marzenia zmieniają się w koszmar.

Tytuł: Od złej do przeklętej
Autor: Katie Alender
Wydawca: Feeria Young
Data premiery: 18.05.2016 r.
opis:
Alexis jest ostatnią dziewczyną, po której można by się spodziewać, że zaprzeda czemuś swoją duszę. Ma wszystko, czego potrzeba do szczęścia – cudownego chłopaka, prawdziwą przyjaciółkę i ukochaną młodszą siostrę Kasey, odzyskaną po opętaniu przez złego ducha. Kiedy więc Kasey nawiązuje nowe znajomości, angażując się w działania pewnego klubu, Alexis jest przeszczęśliwa. Wydaje się, że przyjaźnie są właśnie tym, czego potrzebuje jej siostra. Członkinie klubu doświadczają jednak zadziwiającej metamorfozy, z nietowarzyskich dziwadeł przeistaczają się z dnia na dzień w przebojowe modniachy. Kto wie, co się za tym kryje? Czyżby Kasey znalazła się znów w niebezpieczeństwie? Jest tylko jeden sposób, żeby się o tym przekonać – Alexis i jej najlepsza przyjaciółka Megan decydują się wstąpić do klubu. Tylko czy to jest na pewno właściwa droga do celu?

Tytuł: Byłaś moja
Autor: Abbi Glines
Wydawca: Pascal
Data premiery: 18.05.2016 r.
opis:
Jak odzyskać utraconą miłość? W Rosemary Beach plotki rozchodzą się szybko, ale Bethy i Tripp udało się zachować pewną tajemnicę. Kochali się, choć nikt o tym nie wiedział. Tripp jednak musiał wyjechać. Obiecał, że wróci do swojej ukochanej za rok. Gdy wraca po ośmiu latach, jej serce należy do kogoś innego...


Tytuł: Trochę więcej niż uścisk
Autor: Marten Melin
Wydawca: Czarna Owca
Data premiery: 18.05.2016 r.
opis:
Wyobraź sobie, że masz trzynaście lat, a twoja siostra piętnaście. Wyobraź sobie, że poznała nową koleżankę, ładną dziewczynę, która niedawno przeprowadziła się ze Sztokholmu i zaczyna ją zapraszać do was do domu. Że spędzają razem mnóstwo czasu, wieczorami oglądają filmy i tak dalej. I wyobraź sobie, że ta dziewczyna, dwa lata starsza od ciebie, nagle chce robić z tobą mnóstwo różnych rzeczy. Takich, o których dotąd mogłeś tylko pomarzyć w czasie masturbacji. Jak się wtedy zachować?

Tytuł: Wspaniałe Stulecie: Sułtanka Kosem
Autor: Demet Altınyeleklioğlu
Wydawca: Wielka Litera
Data premiery: 18.05.2016r.
opis:
Powieść, na podstawie której powstał hitowy serial „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem”
Walka o włądzę, intrygi miłosne na sułtańskim dworze i gotowa na wszystko sułtanka- anioł i demon w jednej osobie.
Poddani nazywali ją Czarną Królową. Dla sułtana Ahmeda I była jego Mahpeyker – najdroższym Księżycem. Sama jednak w głębi duszy na zawsze pozostała Anastazją, prostą dziewczyną z jednej z greckich wysp.
Kiedy skończyła zaledwie piętnaście lat, trafiła do sułtańskiego haremu. Od tej pory miała być jedną z wielu niewolnic na dworze sułtana. Los jednak zadecydował inaczej. Jej niepospolitą urodę, wdzięk i inteligencję dostrzegła babka Ahmeda I. Sułtanka wzięła młodą wieśniaczkę pod swoje skrzydła, przygotowując do roli, którą niegdyś sama pełniła. Anastazja została najpotężniejszą kobietą w Imperium Osmańskim, żoną sułtana. Już jako sułtanka Mahpeyker Kösem rzuciła wyzwanie pałacowym intrygom, zawsze czujnym wrogom oraz czającej się na każdym kroku śmierci i zdradzie.

Tytuł: Dwadzieścia siedem snów
Autor: Marta Alicja Trzeciak
Wydawca: Kobiece
Data premiery: 24.05.2016 r.
opis:
Do zapomnianej przez świat wsi przyjeżdża młoda pisarka, która planuje rozpocząć pracę nad swoją najnowszą powieścią. Wynajmuje pokój u tajemniczej kobiety, zwanej przez miejscowych Szarą. Już pierwsze chwile pobytu u gospodyni pokazują dobitnie, że zarówno dom, jak i cała wieś kryją w sobie wiele sekretów…

Znaleźliście coś dla siebie? ;)

43 komentarze:

 1. Gratuluję świetnego wyniku, a co do premier w maju. Jednym słowem, będzie co czytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak sądzę :D Życzę miłego i słonecznego 🌞 dnia ;)

   Usuń
 2. Kusi mnie pozycja "To skomplikowane". Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie wszystko kusi *.*
   Pozdrówki :*

   Usuń
 3. ,,Dom nad jeziorem" bardzo chcę przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wynik! Gratuluję! :)
  A nowości kuszą, kuszą :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszam do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne podsumowanie, zazdroszczę tak dobrych wyników! ;) U mnie niestety było trochę słabiej, acz też jestem z siebie zadowolona.
  Jeśli chodzi o premiery majowe to najbardziej zainteresowana jestem nową powieścią Becci Fitzpatrick ;) W gimnazjum uwielbiałam jej książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też uwielbiałam jej lektury! Koniecznie muszę poznać tę lekturę :D

   Usuń
 6. Gratuluję wyników i życzę aby maj był lepszy :).
  Z zapowiedzi intrygują mnie książki "To skomplikowane", "Niezrównani", "Od złej do przeklętej" oraz "Moje serce należy do ciebie" którą właśnie czytam ;).
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aaaa zazdroszczę, że już ją masz! Zaczytanego popołudnia! :)

   Usuń
 7. Z podsumowania wynika, że miałaś bardzo udany kwiecień, życzę jeszcze lepszego mają;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam na książkę pani Fitzpatrick :) Mam nadzieję, że spodoba mi się równie bardzo co seria 'Szeptem'.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja również mam taką nadzieję. Muszę koniecznie raz jeszcze przeczytać serię Szeptem ponieważ kiedyś byłam nią oczarowana, aczkolwiek tę pozycję też chcę całkowicie przeczytać :)

   Usuń
 9. W maju chyba na nic szczególnie nie czekam, w kwietniu pojawiły się moje wyczekiwanie książki :D
  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam bankructwo w portfelu xD

   Usuń
 10. Gratuluję wyników :) Z książek wydanych w maju interesują mnie tylko 3 książki: "Niebezpieczne kłamstwa", "Niewypowiedziana" oraz "Ukryta wyrocznia", reszta jakoś niespecjalnie...
  Pozdrawiam i życzę coraz lepszych statystyk ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aaa dziękuję dziękuję :D
   Mnie też te lektury intrygują :))

   Usuń
 11. Gratuluję tak świetnych wyników ! Życzę, aby prowadzenie bloga szło Ci coraz lepiej :3
  Pozdrawiam ! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie najgorzej? Uważam, że świetne wyniki! Gratuluję ;) Jeśli chodzi o zapowiedzi, to ja czekam na ''Promyczek'' Kim Holden. Z tych co wymieniłam ciekawi mnie ''To skomplikowane, Julie'', ''Niebezpieczne kłamstwa'' i ciąg dalszy od Abbi Glines, chociaż zanim przeczytam to zapewne minie trochę czasu ;)
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny wynik! Gratuluję!Nie mogę się doczekać premiery Korony. :)
  Pozdrawiam cieplutko!
  http://olalive-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Skusiłabym się na kilka lektur :)
  Poza tym, mocno gratuluję pięknych wyników. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 16. Pierwszy raz słyszę o książce "Moje serce należy do ciebie", ale z opisu wiadomo o czym będzie książka i nie wiem czy mam ochotę na coś takiego.
  Najbardziej czekam na powieść, której nie wymieniłaś czyli "Ponad wszystko".
  "Od złej do przeklętej" troszkę mnie kusi, bo jestem ciekawa o czym będzie ten tom.
  Wyniku kwietniowego oczywiście gratuluję i życzę równie udanego maja :D
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Mam nadzieję, że Maj będzie udany :)
   Dziękuję za odwiedziny :)

   Usuń
 17. Gratulacje! Zazdroszczę takiego wyniku ;)
  Jakoś nie gonię ostatnio za nowościami - próbuję wyczytywać swoje zapasy z półek - ale "Moje serce należy do ciebie", "Niebezpieczne kłamstwa" i "Dom nad jeziorem" zapowiadają się naprawdę ciekawie. Kto wie, może się za nimi rozejrzę? :)

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 18. "Dwadzieścia siedem snów" to mój patronat medialny :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Wspaniały wynik, serdecznie gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 20. Gratuluję wyniku :) Nad kilkoma książkami z zapowiedzi się zastanawiam, z powodu wiosennej pogody kusi "Dwadzieścia siedem snów" :)

  OdpowiedzUsuń
 21. niektore ksiazki mnei zaintrygowaly :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Najbardziej jestem ciekawa "Niebezpiecznych kłamstw" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również jestem ciekawa tej lektury :)

   Usuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)