września 01, 2016

"Rywalki. Książę i gwardzista" Kiera Cass

Nowelki sprawiają, że dana seria staje się bardziej przejrzysta oraz czytelna. Poznając takie dopełnienie danej serii, czytelnik dowiaduje się więcej o losach swoich ulubionych bohaterów, jak i uzyskuje odpowiedzi na zadawane pytania.
Rywalki. Książę i gwardzista jak sama nazwa wskazuje, dosięga wydarzeń z życia znanego nam Maxona - księcia oraz Aspena - gwardzisty. Tych dwojga połączył zarówno wspólny los, ale i miłość do tej samej osoby. Śledząc tom I oraz II serii Rywalki, śmiało możemy urozmaicić sobie wydarzenia odgrywające się w tych częściach, czytając dopełniającą ich nowelkę. Dzięki tej pozycji dostrzegamy zarówno uczucia księcia Maxona, jak i wcześniejsze wydarzenia dziejące się przed eliminacjami.
Jeżeli zaś chodzi o historię Aspena, to całość nowelki poświęconej jego osobie, skupia się na jego uczuciach względem Americy. Jego emocje zdradzają to, co czuje do dziewczyny. Widać jest, że żałuje odtrącenia dziewczyny stara się to naprawić
.

 Ta lektura jest bardzo dobrym sposobem aby urozmaicić sobie czytającą serię. Pozycję poznawałam szybko i przyjemnie. Jak dla mnie cała seria opowiadająca losy Americy jest bardzo ciekawa, dlatego z wielką ochotą czytałam tę nowelkę.
 Fani serii nie zawiodą się na tej książce. Jak dla mnie jedynym minusem jest mylący opis, który nie oddaje prawdziwej fabuły lektury. Jeżeli chodzi o rozdziały poświęcone Księciu, to mamy tu jedynie dwa rozdziały poświęcone historii przed poznaniem Americy. Później wszystko nawiązuje już do eliminacji. Dziwię się więc, ze wydawca umieścił w opisie zdanie, że historia Maxona opisana jest wyłącznie przed eliminacjami. Tak naprawdę, mamy w niej więcej do czynienia z losem eliminacji niż z przeszłością Maxona.
"Początek pierwszego tomu: Proszę, nie każcie mi tego robić. Koniec drugiego tomu: Zaraz... naprawdę mogę to zrobić?"
 Dodatkowo powiem, że wielką gratką dla czytelników są dodatki znajdujące się na ostatnich stronach książki. Możemy przeczytać zarówno wywiad z autorką jak i prześledzić dokładnie listę uczestniczek eliminacji. Poza tym, możemy przypatrzeć się dokładnie drzewu genealogicznemu Maxona, Ameriki oraz Aspena. 
 Podsumowując, jak najbardziej polecam tę pozycję fanom serii. Nie zawiedziecie się, a tylko skorzystacie. Jeżeli mnie porwała, to z Wami zrobi tak samo! 

Moja ocena:
7/10 

Wytyczne książki:
Wydawca: Jaguar
Autor: Kiera Cass

Tytuł oryginalny: The Selection Stories, The Prince & Guard
Seria/tom: Selekcja/ 2,5
Data premiery: 5 listopada 2014 r.
Ilość stron: 220
Kategoria: dla młodzieży, 
Cena detaliczna: 32,60 zł


12 komentarzy:

 1. Nie czytałam Rywalek i nie mam zamiaru czytać, ale po tą książkę mogłabym sięgnąć :D

  Susette
  CHOCOLADZIX - KLIK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sięgnij po serię bo jest extra! ^^

   Usuń
 2. Czytałam już o tej serii wiele zachęcających recenzji. Muszę znaleźć więcej czasu to może się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skuś się koniecznie :) Mam nadzieję, że Ci się spodoba :)

   Usuń
 3. Niby przeczytałam te serię, ale przez ostatni tom ledwie przebrnęłam. Myślę, że jednak odpuszczę sobie "Księcia i gwardzistę";)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatni tom jeszcze przede mną ;)

   Usuń
 4. Może się skuszę, zobaczymy jak zgra się z wolnym czasem. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam, jestem ciekawa Korony i drugiego dodatku. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja Koronę mam przed sobą również :)

   Usuń
 6. Na razie nie sięgnęłam po rywalki, więc i po to nie sięgnę, ale myślę, że fanom serii może się to bardzo spodobać ;)
  Pozdrawiam!
  http://sunny-snowflake.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)