stycznia 07, 2015

"Przystan Julii" Katarzyna Michalak

 Niekiedy nie należy szukać daleko by dojrzeć własną przystań. Można, lecz nie trzeba zapominać, iż miłość jest tam gdzie rodzina i przyjaciele. Spodziewaj się niespodziewanego. Miłość bowiem potrafi zaskakiwać a przeznaczenie pokazać się w najmniej odpowiednim momencie.


 Julia postanawia wyjechać w góry do domku po swojej zmarłej krewnej. Tuż po rozwodzie ta wizja jest jedyną opoką dla jej świata. Niestety już pierwsze godziny w nowym miejscu pokazują, iż kobieta z miasta nie ma w sobie duszy harcerki. Nieogrzany dom daje kobiecie nieźle w kość, lecz ma to i swoje plusy. Kobieta poznaje zaufanego sąsiada Grzegorza, który z wielką przyjemnością służy jej pomocą.
 Po tragicznej śmierci Jakuba, Gosia i Kamila żyją w pełnej rozpaczy. O ile jednak druga stara się dać sobie radę, o tyle ta pierwsza będąc w ciąży w ogóle o siebie nie dba. Z pomocą przychodzi im Łukasz. Niestety i on ma swoje problemy.
 Jakie niebezpieczeństwo czyha na Kamilę? Czy wypadem Jakuba to zwykły zbieg okoliczności? Kto ponosi za to odpowiedzialność i czy Gosia, Kamila i Julia odzyskają swój spokój?

 Czytając poprzednie części tej trylogii, nie potrafiłam oprzeć się ich cudownym wnętrzu. Zarówno pierwsza część jak i kolejne, wspaniale wkomponowały się w mój nastrój. Przy każdej z tych książek odpoczywałam i relaksowałam się ciągle na nowo i na nowo. Jeśli chodzi zaś o samą "Przystań Julii", to muszę rzec iż i tym razem się nie pomyliłam co do autorki. Książkę czyta się w pełnym skupieniu i w tajemniczości, przez co trudno jest się od niej oderwać. Sposobności by ją przeczytać zawsze się znajdą, ponieważ dzięki tej książce można poznać nie tylko teraźniejszość bohaterów, lecz i również ich przeszłość. Dzięki ostatniej z serii książce, możemy dojrzeć jak bohaterowie przechodzą przemiany na lepsze, co jest dobrym sposobem nad własną refleksją nad życiem.

 Ten sam styl autorki, który towarzyszy jej zawsze w książkach, jest dogodnym sposobem by odnaleźć jej styl i go pokochać na nowo. Choć nie czytam książek Katarzyny Michalak nałogowo, to jednak mimo wszystko mam do niej pewnego rodzaju sentyment, który pragnę pogłębiać. Dzięki całej trylogii, jest on możliwy.

 Nie zdradzając zbytnio całej serii i tego co się w niej wydarzyło, powiem jedynie iż tę przygodę pragnę polecić każdemu. Obiecuję iż się nie zawiedziecie. Poznając bohaterów nawiążecie z każdym z nich osobistą więź, którą zapragniecie pielęgnować. Autorka bowiem stworzyła tak realne postacie, że aż strasznie podobne do ludzi nam znanych. Nie da się ich nie kochać.

 Polecam więc tę pozycję każdemu fanowi poprzednich części trylogii kwiatowej, którzy pragną zakończyć przygodę z Kamilą i jej przyjaciółkami, oraz tym, którzy tę przygodę dopiero pragną rozpocząć. Wierzcie mi iż tego nie pożałujecie.

Moja ocena:
8/10 !!!

Wytyczne książki:
Wydawca: Znak Literanova
Autor: Katarzyna Michalak
Seria/Tom: Seria kwiatowa/ III
Data premiery: listopad 2014 r.
Ilość stron: 298
Kategoria: dramat,
ISBN: 9788324025107
Cena detaliczna: 34,90 zł

Za tę pozycję dziękuję Wydawnictwu Znak Literanova.11 komentarzy:

 1. Mam w planach sięgnąć po książkę "Mistrz" tej autorki, gdyż od dawna planuję zapoznać się z jej twórczością. Gdy przypadnie mi do gustu jej styl z pewnością zabiorę się również za serię kwiatową, skoro tak polecasz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak więc widzę, że całą trylogię masz już za sobą. Ja raczej po literaturę tego typu nie sięgam, więc Katarzyny Michalak też pewnie bliżej nie poznam. Grunt, że Tobie sie spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba czas najwyższy żebym stawiła czoła serii, bo odwlekam to już od dawna ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio przeczytałam negatywną recenzję jednej z książek tej pani i od tej pory jakoś tak przeszła mi chęć na sięgnięcie po jej twory. Ale wiem, że biblioteka zakupiła całą trylogię, więc może awersja do wakacji mi minie. ;)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 5. Aż nabrałam ochoty aby od razu po nią sięgnąć :) Niestety chwilowo krąży wśród rodziny :P więc przyjdzie mi jeszcze troszkę poczekać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja zatrzymałam się na pierwszym tomie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam zamiar przeczytać całą serię:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Będę musiała zacząć od pierwszego tomu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Serię mam w planach ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Przeczytałam tę serię i szkoda, że się skończyła, chętnie czytałabym jeszcze kolejne części :-D

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)