stycznia 24, 2015

"Jesienna Róża" Abigail Gibbs

 Gdy zapomnisz o swoim dotychczasowym życiu dostrzeżesz to, co niespotykane. Lecz co jeśli życie zmieni się z dnia na dzień, i gdy los zapragnie żyć własną ścieżką? By się dostosować, niekiedy trzeba nagiąć wszelkie reguły, a nawet porzucić to, kim się tak na prawdę jest...

 Młodziutka Róża Al-Summers jest Mędrcem, która mieszka w Devon. Jej życie płynie jej na ciągłych próbach dostosowania się. Jako czarodziejka dziewczyna czuje się nieakceptowana i nielubiana. Życie jednak pokazuje, że jej los potrafi być przewrotny. Jej depresja powoduje, że dziewczyna popada w skrajności w skrajność. W chwili gdy do jej szkoły przenosi się książę Fallon,jej życie nabiera barw.
 Jednocześnie w tle cały czas nabrzmiewa kryzysowa sytuacja spowodowana uprowadzeniem przez Wampiry znanej czytelnikom pierwszego tomu Violet Lee. Dziewczyna przemieniona w wampira, nie chce żywić się krwią. Co na to jej ukochany  Kaspar Varn?

 Gdy czytałam "Kolację z wampirem" nie czułam aż takiego przyciągania, co podczas kontynuacji tej serii. Bardziej przywykłam do bohaterów wykreowanych w II tomie, którzy są sposób przyjaźni w odbiorze, niż nudnych i sflaczałych bohaterów z tomu I. Drugi tom jest dużo lepszy w moim odczuciu niż pierwszy!

 Gdybym miała wymienić zalety tej pozycji, to jak wspomniałam, na pewno są nimi bohaterowie, najbardziej Róża i Fallon, zaś dalej, również i akcja. Choć jest ona nieco mozolna, to jednak czuje się pewną więź z nią związaną. Sama autorka ma niezły potencjał i pomysł na to, by na nowo pokochać wampiry. Zaciekawiła mnie jednak bardziej tym, iż w drugiej części bardziej skupiła się na Mędrcach. Na początku jednak nie byłam za bardzo za bohaterką jaką jest Róża, lecz w chwili gdy ją bliżej poznałam, bardziej ją polubiłam. 

 Nie bardzo mam co więcej powiedzieć o tej pozycji, gdyż przyznam, że sama o niej nie za bardzo wiem. Owszem, polubiłam ją, aczkolwiek jako tako większej sympatii do niej nie żywię. Mam jednak nadzieję, że po dalsze części Mrocznej bohaterki sięgnę już niebawem. 

Polecam książkę osobom, które lubią fantastyczne książki i do tego miły romans w tle. Myślę, że pozycję te polecić mogę nie tylko młodszym, ale i starszym osobom.

Moja ocena:
8/10 !!!

Wytyczne książki:
Wydawca: Muza SA
Autor: Abigail Gibbs
Tytuł oryginalny: The Dark Heroine: Autumn Rose

Seria/ Tom: Mroczna bohaterka /II
Data premiery: 19 listopada 2014 r.
Ilość stron: 464
Kategoria: fantastyka, dla młodzieży
ISBN: 9788377588574

Cena detaliczna: 39,99 zł


                                       Za tę pozycję dziękuję Wydawnictwu Muza SA.

14 komentarzy:

 1. Też miele wspominam tę lekturę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem coraz bliższa tego, aby w końcu zabrać się za pierwszy tom serii :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Najpierw zapoznam się z pierwszą częścią :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tej książce, ale jakoś tak mnie do niej, jak w ogóle do całej serii, nie ciągnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planach obydwie części :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Powoli przekonuję się do wampirów i ta pozycja jest na mojej liście "do przeczytania" w tym gatunku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Do pierwszej części jakoś mnie nie ciągnie, prawdopodobnie przez wiele negatywnych opinii. Ale kto wie, może kiedyś zapoznam się z tą serią :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę się zabrać za serię, jest na mojej liście, choć nie na samym początku :)

  OdpowiedzUsuń
 9. nie przeczytałam jeszcze pierwszej części, a tu już jest druga:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem zaskoczona, bo jak dotąd większość ludzi wypowiadała się źle o dwójce, za to chwaliła jedynkę. :) Chyba sama będę musiała się przekonać, jak to w rzeczywistości jest. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie mam ochoty poznać kontynuacji, gdyż pierwszy tom była dla mnie niestrawnym koszmarem. Ale okładka ładna ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Również uważam, że drugi tom jest lepszy niż pierwszy, chociaż oba przypadły mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Opis brzmi ciekawie. Przede mną jednak jeszcze dopiero pierwszy tom, a potem dopiero drugi..
  Zapraszam do siebie,
  http://worldofbookss.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. ja jeszcze nie przeczytałam 1 tomu chociaż cały czas czeka na półce. Jak mi się nie spodoba za bardzo to będę wiedziała, żeby skusić się na 2 skoro twoim zdaniem jest lepszy.

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)