lipca 04, 2016

Zapowiedzi Lipcowe + podsumowanie ubiegłego miesiąca

 Przyszedł czas aby umieścić na blogu małe podsumowanie ubiegłego miesiąca jak i również zapowiedzi miesiąca trwającego. Niektórzy zaczęli wakacje już pod koniec czerwca ale ja oficjalnie wczoraj miałam ostatni egzamin :) Tak się ciesze, że wszystko zdałam w I terminie :)
 Nareszcie mam czas dla siebie! Zaczynam do Was wracać i przede wszystkim sklejać recenzje książek, które już czekają na to bardzo długo. Mam nadzieję, że wydawnictwa wybaczą mi to, że tak długo zwlekam z egzemplarzami, ale naprawdę trudno mi było zacząć czytać książki mając na głowie naukę ;/ Teraz jednak to się zmieniło! Zobaczmy jak poszedł mi ubiegły miesiąc :)


Liczba wyświetleń: 94834 (było 91110  odwiedziliście mnie 3724 razy)
Liczba komentarzy: 5151 (było 4829)
Liczba obserwatorów: 351 (było 337) 
Liczba przeczytanych książek: 7
Liczba opublikowanych recenzji: 7
Liczba recenzji przedpremierowych: 0
Liczba recenzji oczekujących na publikację: 9
Liczba opublikowanych postów: 10

I oczywiście zapowiedzi! :)


Tytuł: Piękny sekret
Autor: Christina Lauren
Wydawca: Zysk i S-ka
Data premiery: 04 lipca 2016 r.
Opis:
Sztywny brytyjski menedżer, przebojowa amerykańska stażystka i gorący romans, który grozi międzynarodowym skandalem.
Kiedy szef oznajmia Ruby Miller, że wysyła ją na długą delegację do Nowego Jorku, dziewczyna jest zszokowana. Jako jedna z najlepszych w branży inżynieryjnej w Londynie wie, że zawodowo sobie poradzi. Ale drży na myśl, że najbliższy miesiąc spędzi blisko zawodowo i fizycznie - bo w tym samym hotelu – z Niallem Stellą, prezesem planowania w firmie i największym ciachem na świecie. Chociaż ona od miesięcy jest w nim zadurzona, Niall ledwie ją zauważa. Dopiero po całonocnym flircie na pokładzie samolotu budzi się i zaczyna zwracać na nią uwagę...
Niall Stella, świeży rozwodnik, rzadko się rozluźnia i łamie reguły, a jak sam najlepiej wie, z kobietami radzi sobie beznadziejnie. Ale nawet on docenia powiew świeżego powietrza, jaki wnosi spontaniczna Ruby. Kiedy atrakcyjna Kalifornijka stawia sobie za cel pomóc seksownemu Brytyjczykowi rozluźnić się, nic jej nie powstrzyma. Tysiące mil od Londynu łatwo kochankom udawać. Ale czy związek, który zbudowali, nie runie po powrocie do domu?


Tytuł: Błąd
Autor: Elle Kennedy
Wydawca: Zysk i S-ka
Data premiery: 04 lipca 2016
Opis:
John Logan może mieć każdą dziewczynę. Dla tej gwiazdy hokejowej ligi uniwersyteckiej życie to nieustająca zabawa i szybkie numerki, ale za zabójczym uśmiechem i luzackim wdziękiem kryje się przybierający na sile strach przed nieuchronną przyszłością bez perspektyw, która czeka go po ukończeniu studiów. Spotkanie z seksowną Grace Ivers, studentką pierwszego roku, jest odskocznią, której właśnie tak bardzo potrzebuje... Jednak gdy po bezmyślnym błędzie ona znika z jego horyzontu, Logan postanawia udowodnić, że zasługuje na drugą szansę.
... ale dla niej będzie musiał wejść na wyższy poziom gry...
Po kiepskim pierwszym roku studiów Grace Ivers wraca na uniwerek w Briar starsza, mądrzejsza, a do tego wybiła sobie z głowy aroganckiego hokeistę, któremu niemal oddała dziewictwo. Nie jest już tą naiwną i prostolinijną dziewczyną, która dawała się wodzić za nos, gdy spiknęli się po raz pierwszy. Jeśli John Logan myśli, że ona znów będzie na każde jego skinienie jak wszystkie znane mu hokejowe króliczki, to jest w błędzie. Chce ją odzyskać? Musi się więc mocno postarać. W tej rozgrywce to Grace dyktuje warunki... i ma zamiar dać Loganowi porządny wycisk.
Tytuł: Pierwsza przychodzi miłość
Autor: Emily Giffin
Wydawca: Otwarte
Data premiery: 04 lipca 2016 r.
Opis:
Josi i Meredith to siostry. Meredtih jest mężatką i matką dwójki dzieci, Josi bezdzietną singielką – ale żadna z nich nie jest szczęśliwa. Josi robi to, co chce, a Meredith to, co należy – ale żadna z nich nie ma tego, o czym marzy. Kiedyś miały brata. „Miały”, dlatego wszystko jest teraz takie pokręcone.
Wydaje Ci się, że znajdziesz szczęście, spełniając swoje marzenia?
A może będziesz szczęśliwa, jeśli naprawdę pokochasz?
Miłość nie zawsze przychodzi pierwsza, ale jest najważniejsza.

Tytuł: Chłopak na zastępstwo
Autor: Kasie West
Wydawca: Feeria Young
Data premiery: 06 lipca 2016 r.
Opis:
Przez całe liceum Gia była typem szkolnej gwiazdy. A teraz miała jeszcze fajnego, starszego od siebie chłopaka, o którym tyle opowiadała znajomym, i wszyscy wreszcie mieli go poznać. Ale tuż przed balem maturalnym, podczas którego miała nastąpić prezentacja, już na parkingu, Bradley z nią zerwał. Jak on mógł? Jak mógł postawić ją w takiej sytuacji?! I co tu zrobić, żeby wyjść z twarzą?
Nagle Gia wypatruje w jednym z samochodów nieznajomego, a w jej głowie rodzi się sprytny plan. Przecież nikt nie będzie wiedział, że to nie Bradley, a ona nie okaże się kłamczuchą, która tak bardzo chciała mieć chłopaka, że go sobie wymyśliła…
Co jednak, jeśli przedsięwzięcie wymknie się spod kontroli? W końcu pomysł jest dość ryzykowny…


Tytuł: Wstyd
Autor: Helen Fitzgerald
Wydawca: Burda Publishing Polska
Data premiery: 06  lipca 2016 r.
Opis:
Co byś zrobiła, gdyby twoją najgorszą wpadkę zobaczył cały świat?
"Jak dotąd w sieci widziało mnie 23 096 osób. Wśród nich moja mama, mój tata, moja młodsza siostra, babcia, druga babcia, dziadek, szef, mój nauczyciel biologii z szóstej klasy i chłopak James".
Gdy Leah Oliphant-Brotheridge i jej przybrana siostra Su jadą na wspólne wakacje do Magaluf, żeby świętować zdaną maturę, do domu wraca tylko Leah. Jej siostra – przykładna, zdolna uczennica i chluba rodziny – zostaje za granicą, skompromitowana i przerażona. Do sieci trafił filmik, na którym Su po pijanemu dopuszcza się czynności seksualnych w nocnym klubie. I wszyscy go widzieli.
Matka dziewczynek, Ruth Oliphant-Brotheridge, szanowana sędzia, jest wściekła. Jak mogło do tego dojść? Czy będzie w stanie wymierzyć sprawiedliwość mężczyźnie, który wykorzystał jej niewinną córkę? Jaką rolę odegrała w tym wszystkim Leah? 
Czy Ruth zdoła odnaleźć Su i sprowadzić do domu, jeśli ona wcale nie chce zostać odnaleziona?

Tytuł: Kosem
Autor: Solmaz Kamuran
Wydawca: Książnica
Data premiery: 06 czerwca 2016 r.
Opis:

Opowieść o pięknej sułtance Kösem, żonie Ahmeda I ̶ jednej
z najbardziej wpływowych kobiet imperium ottomańskiego.
Młodziutka Greczynka Anastazja, uprowadzona przez piratów z wyspy Tinos, zostaje sprzedana na targu niewolników w Konstantynopolu. Trafia do sułtańskiego haremu gdzie wkrótce zyskuje imię Kösem. Zauważona przez trzynastoletniego sułtana Ahmeda I staje się ulubienicą władcy i matką jego dzieci. Dzięki swojej bystrości i inteligencji uczy się zarządzania państwem, a po śmierci Ahmeda walczy o to, by jej synowie zasiedli na tronie.
W dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach powieści, Solmaz Kâmuran przedstawia tragiczną opowieść o przemianie niewinnej, młodej dziewczyny w potężną władczynię, mającą wpływ na dzieje i losy świata.
"Kösem to dzieło oparte na wieloletnich, skrupulatnych badaniach, ukazujące najbardziej burzliwy i dramatyczny rozdział osmańskiej historii. "
Filiz Aygündüz, krytyk literackiTytuł: W ogień
Autor: Ewa Seno
Wydawca: Feeria Young
Data premiery: 07 lipca 2016 r.
Opis:

Czasem przyjaźń jest ważniejsza niż wszystko inne.
Emma i Em są nierozłączne już od przedszkola. Nic nie jest w stanie ich rozdzielić, dopóki jedna z nich po śmierci swojego ojca nie musi wyjechać z matką za ocean. W tym czasie drugą dosięga najmocniejszy cios…
Na co byś się zdecydowała, gdyby ogarnęła cię rozpacz czarniejsza niż piekło? Czy dla pomszczenia śmierci przyjaciółki podjęłabyś współpracę z… diabłem?
Em to zrobiła. A potem… wszystko się zmieniło.
Tytuł: Uwikłani. Na zawsze
Autor: Laurelin Paige
Wydawca: Kobiece
Data premiery: 07 lipca 2016 r.
Opis:
Trzecia część najbardziej sensualnej trylogii erotycznej, przez wielu określanej jako lepsza od Greya!
Dalsze losy obłędnie pięknej i inteligentnej Alayny oraz nieziemsko przystojnego miliardera.
Spotkanie pięknej Alayny i seksownego Hudsona dało początek wszechogarniającemu pożądaniu i wielkiej namiętności.
Bycie w związku okazało się jednak dla tych obojga niemałym wyzwaniem. Ostatnie wydarzenia spowodowały, że ich poczucie wzajemnego zaufania zostało poważnie nadszarpnięte. Wspólnie więc postanawiają, że jednym sposobem na to, aby utrzymać ich relację, jest zasada otwartych drzwi, szczerość i uczciwość. To na pewno nie będzie dla nich łatwe, ale zarówno Alayna, jak i Hudson z całych sił pragną być razem. Ich uczucie rozkwita, a oni sami z optymizmem zaczynają patrzeć w przyszłość.
Jednak i tym razem dadzą o sobie znać mroczne sekrety z przeszłości. Złożone obietnice zostaną złamane, Alayna zaś odkryje, że Hudson nadal skrywa przed nią ogromne tajemnice – tajemnice, przez które przyszłość ich związku stanie pod ogromnym znakiem zapytania.Tytuł: Sny Morfeusza
Autor: K. N. Haner
Wydawca: Editio
Data premiery: 08 lipca 2016 r.
Opis:
Cassandra Givens od zawsze nie ma szczęścia do facetów. Jej przelotne romanse za każdym razem kończą się złamanym sercem, a wybuchowy charakter, impulsywność oraz zgryźliwe poczucie humoru często wpędzają ją w kłopoty. Przeprowadzka do Miami otwiera nowy rozdział w jej życiu, a rozmowa kwalifikacyjna o pracę marzeń ma stać się drzwiami do lepszego jutra. Niestety, nic nie idzie po jej myśli, a poznanie Adama McKey'a - jej przyszłego szefa - komplikuje wszystko jeszcze bardziej.
Początek tej znajomości staje się źródłem fascynującego romansu, ale i dużych kłopotów. Cassandra traci głowę dla demonicznego Morfeusza. Między tą dwójką wybucha namiętność, nad którą nie potrafią zapanować. Adam vel Morfeusz wciąga Cassandę do gry, której zasady są bardzo proste, ale narażają oboje na ogromne ryzyko.
Jak potoczy się historia, która nigdy nie powinna się wydarzyć?


Tytuł: Wojownicy. Las tajemnic.
Autor: Erin Hunter
Wydawca: Nowa Baśń
Data premiery: 11 lipca 2016 r.
Opis:
Napięcie wśród kotów przemierzających las osiągnęło niespotykany dotychczas poziom, a wierność klanowi traci na znaczeniu. Dotychczasowy przyjaciel w oka mgnieniu stać się może wrogiem, a niektóre koty skłonne są nawet zabić, by osiągnąć to, czego pragną.
Ogniste Serce jest zdecydowany poznać prawdę tajemniczej śmierci Rudego Ogona. Nie wie jednak, że lepiej, by pewne tajemnice nie ujrzały światła dziennego. . .

Tytuł: Ukryta Łowczyni
Autor: Danielle L. Jensen
Wydawca: Galeria Książki
Data premiery: 20 lipca 2016 r.
Opis:
W mieście pod górą tyran sprawuje władzę absolutną. Jedyny troll, który byłby zdolny mu się przeciwstawić, został oskarżony o zdradę i uwięziony. Cécile uciekła z mrocznego Trollus, ale już wkrótce zdała sobie sprawę, że wcale nie znajduje się poza zasięgiem władzy króla i jego manipulacji.
Cécile mieszka z matką w Trianon i każdego wieczora występuje na deskach sceny operowej. Za dnia zaś niestrudzenie szuka Anushki, czarownicy, która przez pięć stuleci umykała trollom. A niezależnie od tego, czy zwycięży, czy poniesie porażkę, jej bliscy zapłacą wysoką cenę.
Aby odnaleźć Anushkę, dziewczyna musi zagłębić się w magię, która jest mroczna i zabójcza. Czarownica jest jednak przebiegła, a Cécile może się okazać nie tylko łowczynią, ale i zwierzyną.


Tytuł: Jak powietrze
Autor: Agata Czykierda-Grabowska
Wydawca: OMG Books
Data premiery: 20 lipca 2016 r.
Opis:
Zwykła dziewczyna, zwykły chłopak, niezwykła miłość.
Pierwsza polska powieść new adult!
Niektórym może się wydawać, że Oliwii niczego nie brakuje – przystojny chłopak, świetne studia, wieczory spędzane w warszawskich klubach. Ale gdy los stawia na jej drodze Dominika, w jego bursztynowych oczach dziewczyna dostrzega coś, czego nie dał jej wcześniej nikt inny.
Dominik mieszka w obskurnej kamienicy na Pradze i musi zajmować się młodszym rodzeństwem. W jego życiu nie ma miejsca na rozrywki ani nawet na marzenia.
Choć pochodzą z dwóch różnych światów, wkrótce okazuje się, że nie mogą bez siebie żyć. On przynosi jej długo oczekiwany spokój, ona jest dla niego jak powietrze. Ale czy taka miłość ma szanse przetrwać?Czy Dominik potrafi odciąć się od bolesnej przeszłości?Czy da się żyć bez powietrza?


Tytuł: Okrążyć Słońce
Autor: Paula McLain
Wydawca: Między Słowami
Data premiery: 20 lipca 2016 r.
Opis:
Poruszająca opowieść o bezgranicznej wolności i pasji.
Początek XX wieku. Trzyletnia Beryl Markham przeprowadza się wraz z rodzicami na farmę w Kenii. To miejsce szybko staje się jej domem, a członkowie plemienia Kipsigis przewodnikami po nowej i dzikiej krainie.
Wychowywana samotnie przez ojca Beryl szybko wyrasta na niezależną i silną kobietę. Nie boi się niczego. Z wyjątkiem miłości. Kiedy poznaje Karen Blixen i jej kochanka, Denysa Fincha Hattona, jej życie zmienia się na zawsze. Uwikłana w miłosny trójkąt, odnajduje w sobie pasję, która wzniesie ją ku słońcu.
"Okrążyć słońce" to oparta na faktach historia Beryl Markham, kobiety, która daleko wyprzedziła swoje czasy. Pionierki lotnictwa, treserki koni, skandalistki i buntowniczki uwikłanej w miłosną relację tak doskonale upamiętnioną w "Pożegnaniu z Afryką". Paula McLain powraca z kolejną znakomitą książką o kobiecie, która zawsze żyła według swoich zasad.
Tytuł: Winnica Rose
Autor: Kayte Nunn
Wydawca: Burda Publishing Polska
Data premiery: 20 lipca 2016 r.
Opis:
Brytyjka Rose Bennett ma złamane serce i nadwagę, łatwo się denerwuje, a w wyniku splotu różnych okoliczności znalazła się daleko od domu. Nie jest do końca pewna, co robi w winnicy Kalkari Wines w australijskiej dolinie Shingle Valley – jest sam środek zimy, a otoczenie zupełnie nie przypomina soczyście zielonych australijskich krajobrazów, których się spodziewała.
Jej brat uważa, że wysłał ją na przeszpiegi, jej ponury szef jest przekonany, że przysłała ją agencja au-pair, a niania nie może się doczekać, aż Rose posprząta dom.
Odkrywając dziwaczne ceremonie przy ognisku, tajemnicze procedury produkcji wina oraz pełną ekscentrycznych mieszkańców dolinę, Rose marzy tylko o tym, aby być gdzieś, gdzie jest cieplej. Kiedy jednak pogoda się poprawia, dolina zaczyna odkrywać przed nią swoją urodę, a Rose wbrew sobie zaczyna się zakochiwać – w dolinie, winach, dwójce dzieci, którymi się zajmuje, i w przystojnym Marku Cameronie, właścicielu pechowej winnicy Kalkari Wines.
Kiedy do Kalkari wraca niewierna żona jej pracodawcy, a dodatkowo zjawia się brat Rose i żąda wyników jej pracy szpiegowskiej, dziewczyna musi podjąć najtrudniejszą w życiu decyzję.
Czy dla Rose istnieje przyszłość w Shingle Valley, czy będzie musiała odejść?Tytuł: W sercu oceanu
Autor: Elvira Menendez
Wydawca: Czarne
Data premiery: 20 lipca 2016 r.
Opis:
W XVI wieku Korona Kastylii prowadzi intensywny podbój Nowego Świata. Karol V pragnie wprowadzić chrześcijaństwo w odległych rejonach imperium. Aby zapobiec mieszaniu się krwi kolonizatorów z tubylcami, hiszpańska Rada do spraw Indii wysyła do Ameryki pierwszą ekspedycję kobiet w historii: osiemdziesiąt dziewcząt pochodzących z najznakomitszych rodzin szlacheckich, które utraciły swe fortuny na skutek kryzysu dotykającego wówczas Hiszpanię. Trudy podróży za ocean oraz "nieporządek" Nowego Świata wystawią je na niejedną próbę.
Książka "W sercu oceanu" to emocjonująca powieść o przygodzie, bohaterstwie i namiętności.Na co się skusicie? Mnie każda lektura intryguje! :)

26 komentarzy:

 1. Gratuluję wyniku!
  A co kusi? WSZYSTKO! :D

  Buziaczki! ♥
  Zapraszam do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne wyniki. Gratuluję! :) "Sny Morfeusza" niebawem do mnie przywędrują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że Ci się spodobają :) Przeczytałabym je chętnie :)

   Usuń
 3. Gratuluję wyniku! U mnie ciut gorzej - 3 książki mniej, ale i tak jestem bardzo zadowolona ;)
  Co do zapowiedzi, zaintrygowała mnie książka "Okrążyć Słońce" i myślę, że ją przeczytam. Prędzej czy później :)

  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również jestem nią szczerze zainteresowana :)

   Usuń
 4. No dobra, Tobie poszło lepiej niż mi. Ja mam za sobą tylko, a może aż, dwie książki :/
  Pozdrawiam cieplutko i zapraszam na nową recenzję :)
  gabRysiek recenzuje

  OdpowiedzUsuń
 5. Z przyjemnością przeczytałabym "Okrążyć słońce" i "Wstyd" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam ochotę na nie, ale zobaczę jak z czasem stać będę :)

   Usuń
 6. No jeśli jużto może prezczytałbym "W sercu oceanu"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nom, to raczej babskie lektury :D

   Usuń
 7. Z lipcowych premier interesują mnie tylko "Chłopak na zastępstwo" oraz "Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej". Reszta również jest ciekawa, jednak jakoś mnie do nich nie ciągnie i dobrze. Mojemu portfelowi przyda się taki odpoczynek ;)

  Pozdrawiam serdecznie ^^
  ksiazki-bez-tajemnic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mojemu również się by przydał xD

   Usuń
 8. "Błąd" przeczytam na pewno - mam nadzieję, że jak najszybciej :D
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również chcę poznać ją szybko :)

   Usuń
 9. Sporo książek przeczytałaś. Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne wyniki! I kolejne zapowiedzi książek, tych, które z chęcią bym przeczytała, buu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne wyniki, gratuluję! Zapowiedzi jest pełno ciekawych! Czekam już na Jak Powietrze, a wiele z pozostałych chętnie bym przygarnęła ;)

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)