kwietnia 01, 2014

"Niewierna" Reyes Monforte

 Największym darem dla człowieka jest miłość. To ona nadaje życiu sens, dodaje powabu i szczęścia. Dzięki niej człowiek wie, ile jest wart. Miłość przywiera różne oblicza, gdyż jest ona kierowana do różnych osób. Można kochać swoje dziecko, rodziców, przyjaciół jak i tego jedynego, zaś każda z tej miłości jest inna, nieprawdaż? Jak jednak nazwać miłość która odczuwana jest tylko przez jedną osobę? Nieodwzajemniona czy raczej nieszczera? Książka którą Wam dziś przedstawię, reprezentuję miłość pokroju nieodwzajemnionej i zarazem niszczycielskiej. Zagładę niesie ona nie tylko głównej bohaterce, lecz i jej najbliższym.

opis:

Po trudnych doświadczeniach w młodości, wydaje się, że w wieku 24 lat Sara odnajduje szczęście. Uczy w szkole językowej i zakochuje się w jednym ze swoich uczniów. 
On - muzułmanin w pełni przystosowany do zachodniego stylu życia, mężczyzna romantyczny i namiętny - stopniowo wciąga ją w orbitę swej kultury i religii. 
Ona - zakochana bezgranicznie, nie podejrzewa nawet, jakie są prawdziwe intencje mężczyzny. Kiedy do Sary wreszcie zaczyna docierać prawda, jest już za późno. Kobieta zostaje wciągnięta w straszliwą pułapkę, która wymusi na niej podjęcie niezwykle dramatycznych decyzji.
Oparta na prawdziwej historii książka dotyka jednego z najbardziej niebezpiecznych tematów - relacji między nowoczesnym światem Zachodu a kulturą muzułmańską.

  Sara, to kobieta która może uchodzić za ideał. Jest piękną, mającą dobry kontakt z ludźmi jak i z własnym ojcem,osobą. Po trudnym związku, postanowiła, że nie będzie szukać miłości na siłę. Kobieta nie pragnie bowiem burzyć świata swojego synka, jak i wciąż na nowo szukać mu tatusiów. Los na jej drodze stawia, byłego ucznia, Nahiba, który oczarowuje ją ponad miarę.W taki właśnie sposób kobieta, poznaje Nahiba, jak i przypieczętowuję własną przyszłość. Niczego nie świadoma, zaczyna spotykać się z mężczyzną. On, pokazuje jej swoją kulturę, uczy ją właściwego postępowania, i zachwala swoją religię którą jest islam. Niewinne poznawanie kultury Nahiba, powoduje poważne konsekwencje. Kobita zdradzona przez miłość, musi zmierzyć się z inną miłością-do własnego syna. Świat terroryzmu, otwiera się przed nią w całej swej mierze. Co wybierze Sara? Jakie konsekwencje będzie mieć dla niej uczucie, które było jej wyperswadowane z głowy od początku? Jaką przyszłość przyniesie kobiecie los? Czy uratuje swego synka z rąk terrorystów?

"..jestem matką dwanaściorga dzieci. Allah dał mi brzuch,który potrafiłam poświęcić dla islamu. Siódemka moich dzieci już jest w raju:stały się męczennikami, bo tego wymagała od nich religia oraz ich kraj. I tego wymagała od nich matka. Wiedziałam, jak je wychować, przygotować na śmierć, dać im siły potrzebne do świętego dzieła..."

 Gdy tylko zaczęłam czytać tę pozycję, starałam się zrozumieć jakie będzie nieść ona przesłanie. Autorka książki już na początku wplotła czas teraźniejszy, w którym rozpoczyna się atak, lecz później umiejętnie przeniosła czytelnika w przeszłość, o ponad rok. Ta umiejętność wspaniale komponuje się z tą pozycją. Czytanie książki staje się wyraźniejsze, bardziej zrozumiałe i przejrzyste. Miałam wrażenie, że jest ona adresowana do mnie bezpośrednio. Szybko uporałam się z jej przeczytaniem. Nie potrafiłam się od niej oderwać, ani porzucić jej na chwilę. Co mnie jeszcze  w niej zauroczyło?

   Główna bohaterka pomimo błędu jaki popełniła, sama uporała się ze swą zemstą. Nie mogę zdradzić tego, co uczyniła, aczkolwiek muszę stwierdzić, że ją rozumiem. To dziwne, ale nawet gratuluję jej bohaterstwa, którym się wykazała. 
 Wraz z Sarą, poznałam dogłębnie kulturę muzułmańską, oraz jakie ona pułapki ze sobą niesie. Przykład głównej bohaterki można uznać zarówno za fikcje literacką,jak i za prawdziwy przekaz. Jestem szczęśliwa, że mogłam przeczytać tę pozycję i wiem,że z pewnością wrócę jeszcze do tej lektury nie raz. Mam nadzieję, że niedługo przeczytam kolejną pozycję tej autorki.

 "Niewierna" to wstrząsająca powieść o zdradzieckiej mocy miłości i pułapkach, jakie ona stawia.. Książka ta, wnosi zamęt w sercu czytelnika, który w pozytywny sposób zostaje z nim na zawsze. Niszczycielską mocą jest przesadne rozumienie własnej religii, co doskonale utożsamione jest z wyznawcami islamu. Dzięki tej pozycji wiem, że nie należy za wszelką cenę przestawiać swego życia, w imię miłości. Uczucie to, ma bazować na wspólnym poznaniu, planowaniu przyszłości i wzajemnym zaufaniu. Ukochana osoba, nigdy nie narzuci swego własnego poglądu nikomu, a zwłaszcza osobie którą kocha. To cenna lekcja, którą będę pamiętać już zawsze.

 Komu polecam tę pozycje? Książka jest dla osób które lubują się w kulturach i w ich wszelkim poznaniu. Nie znaczy to jednak, że inne osoby nie znajdą w niej nic, dla siebie. Ma ona bowiem głębokie przesłanie, które każdy może odczytać, gdy tylko będzie mieć ku temu ochotę. Chcesz poznać, jak zdradziecka może być miłość? Jaki okrutny jest terroryzm? Polecam przeczytać "Niewierną". 

Moja ocena:
6/6 !!!

Wytyczne książki:
Wydawca: WAM
Autor: Reyes Monforte
Tytuł oryginalny: 
Wydanie: drugie/kieszonkowe
Format: 118x168 mm
Rok wydania: 2014 r.
Ilość stron: 576
Gatunek:
ISBN: 978-83-277-0075-9

                                   


      Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu WAM
                                                     

33 komentarze:

 1. Musze ją przeczytać :)
  I to w niedługim czasie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo interesująca pozycja, która przypadnie Ci do gustu :)

   Usuń
 2. Genialna książka!! Koniecznie muszę ją przeczytać! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Myślę, że jednak przypadłaby Ci do gustu :)

   Usuń
 4. Jeszcze nie miałam okazji poznać się z taką tematyką książki, więc chyba trzeba to nadrobić :D Jeśli lubisz tematykę związaną z realiami muzułmańskimi to polecam film o głębokim przesłaniu ,,Persepolis" ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za informację. Chętnie obejrzę :))

   Usuń
 5. Tematycznie jest to porażająca historia. Aż nie mogę uwierzyć. Muszę koniecznie poznać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam to samo. Jestem zdania, że warto czytać takie historie, więc jeśli tylko nadarzyłaby się stosowana okazja, sięgnęłabym po tę książkę.

   Usuń
 6. Zapraszam serdecznie do kwietniowego gatunku. Tym razem Kryminał. Szczegóły :)
  http://przeczytane-slowa.blogspot.com/2014/04/gatunkowy-miesiecznik-podsumowanie.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka idealna dla mnie. Tematyka muzułmańskiej kultury oraz terroryzmu jest wstrząsająca. Książkę muszę kiedyś poznać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpisuję się pod Twoimi słowami.

   Usuń
  2. Oj tak dziewczyny, książka ma to w sobie w całości, więc gorąco polecam! :)

   Usuń
 8. Zapowiada się ciekawie, ale nie wiem, czy po nią sięgnę. Nie ukrywam, że poruszam się po innych rejonach tematycznych.

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi intrygująco i egzotycznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwierz mi, i tak właśnie jest! :)

   Usuń
 10. Kultura muzułmańska zdecydowanie nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam takiego typu ksiązki. zapowiadają sie zwyczajnie, a tu bum! Tak naprawdę, chcoiaż każda z nich wygląda podobnie to opowiadają zupełnie inne, ciekawe historie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jakiś czas temu przeczytałam tę książkę i bardzo poruszyła mnie emocjonalnie. Długo potem nie mogłam zapomnieć tej historii.

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię trudną tematykę wszelkiego rodzaju, na pewno zapamiętam, a recenzja bardzo dobrze napisana :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :) polecam jak najbardziej ją przeczytać :)

   Usuń
 14. Ta tematyka interesuje mnie odkąd przeczytałam Kwiat pustyni, ale przyznam, że tę pozycję widzę pierwszy raz na oczy ! Z chęcią przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak. Kwiat pustyni jest również wstrząsająca jak i Niewierna! Przeczytaj ją koniecznie :)

   Usuń
 15. Nie za bardzo dla mej persony, jednak recenzja bardzo mi się podoba :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Wydaje się być naprawdę ciekawa. Muszę sięgnąć po nią w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Mam podobną książkę na półce pt. "Honor albo śmierć" już dawno temu ją czytałam, ale była wstrząsająca. Zapis krzywdzenia kobiet, podpalania żywcem. Nie wiem czy po raz kolejny chciałabym sięgnąć po podobną literaturę. Jednak opinia bardzo rzetelna!

  OdpowiedzUsuń
 18. Lubię takie książki, tematyka mnie bardzo interesuje, ale zwykle po takiej lekturze długo dochodzę do siebie. Myślę, że do tej książki też będę musiała najpierw zebrać siły.

  OdpowiedzUsuń
 19. Raczej nie czytam takich książek, ale jak już po nie sięgnę, to zawsze bardzo je przeżywam.

  OdpowiedzUsuń
 20. O kulturze muzułmańskiej jeszcze nie czytałam, może warto byłoby to zmienić. ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Wow! Nie czytałam jej, powiem Ci, że po takim wpisie już dzisiaj szukam jej na allegro!
  A czytałaś "Burkę miłości"? Ta sama autorka opisuje historię Hiszpanki, która wyjeżdża ze swoim mężem do Afganistanu.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 22. nigdy nie słyszałam o tej książę, ale dziękuję ci bardzo za jej polecenie, bo chciałabym bardzo ją przeczytać. I muszę ci powiedzieć, że coraz lepsze piszesz recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 23. Książka wydaje się bardzo ciekawa, będę miała ją na uwadze:)

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)