stycznia 04, 2018

"Fobos.Tom II" Victor Dixen

Lot statkiem Cupido trwa, ale Léonor i pozostali uczestnicy programu Genesisjuż wiedzą, że zostali oszukani – na Marsie będą w stanie przetrwać zaledwie kilka miesięcy. W wyniku buntu załogi transmisja reality show zostaje przerwana, a Serena, której zależało tylko na wzbogaceniu się, musi zacząć działać, by ratować swoją reputację.
Tymczasem zbliża się moment ujawnienia Listy Serca. Uczestnicy dowiedzą się, czy ich uczucia zostały odwzajemnione. Najważniejsza decyzja jednak wciąż przed nimi: wylądować czy spróbować wrócić na Ziemię? Jedno jest pewne – łatwo się nie poddadzą. *

"– (...) Jesteś niesamowitym facetem, któremu powiedziałam „tak” przed całą Ziemią.
– Powiedziałaś „tak” nie tylko mnie, ale i mojej chorobie. Bo jestem chory, Léonor, i aż do dzisiaj nie znalazłem odwagi, by ci się do tego przyznać."
Po poznaniu pierwszej części byłam szczerze zainteresowana przeczytaniem tomu drugiego.  Wstrzymywałam się z czytaniem, ponieważ nie chciałam czuć złości jak po pierwszej części. Tom poprzedni był dla mnie fenomenalny. Kiedy poznałam go do końca chciałam jak najszybciej poznać dalsze losy bohaterów. Musiałam jednak długo na to czekać. Nie lubię gdy książka kończy się w takim momencie, a później trzeba czekać dłuższy czas na jej kontynuację. Wstrzymywałam się więc z tomem II tak długo jak tylko się dało. Teraz oczywiście z językiem na brodzie czekam na premierę tomu III.  

Autor powieści ujął mnie swoją historią już w tomie poprzednim. Zastanawiałam się jak to dalej rozegra, jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Oj namieszał w akcji, namieszał.... Nie przewidziałam nic z akcji, którą stworzył. Książka nie jest więc schematyczna. Atutem są barwni bohaterowie, których nie w sposób jest nie lubić. Każdy z nich posiada swój indywidualny humor, który popycha akcję naprzód. Do pozytywów w lekturze należy również język i styl autorka. Książkę czyta się szybko, przyjemnie i przejrzyście. Nie czułam ani przez chwilę odrętwienia ani zmęczenia. Te kilkadziesiąt stron przeczytałam raz,dwa! 
"– Uważaj na to, co mówisz, Kris – szepczę. – Serena, mimo wszystko, nie jest jednak Bogiem… „Wręcz przeciwnie, to wcielony diabeł”, mogłabym dodać – ale oczywiście tego nie robię, bo kamery rejestrują każde moje słowo. "
Jak dla mnie, drugi tom całkowicie spełnił moje oczekiwania. Ta seria jest świetna! Chyba nie ma drugiej takiej kosmicznej przygody na rynku książkowym. Lektury czyta się lekko i całkowicie pochłaniają nas, jako czytelników. Nic bym w nich nie zmieniła. 
Jak najbardziej polecam tom II serii Fobos. Fani pierwszej części na pewno się nie zawiodą. Jestem pod wrażeniem.


Moja ocena:
8/10

Wytyczne książki:
Wydawca: Otwarte/Moondrive
Autor: Victor Dixen
Tytuł oryginalny: Phobos2
Seria/tom: Fobos/II
Data premiery: 13 lipca 2017 r.
Liczba stron: 520
Kategoria: science-fiction, fantastyka, dla młodzieży
Cena detaliczna: 36,90 zł

6 komentarzy:

 1. Oby tylko tom III trafił na rynek... Wydawnictwa często wydają dwie pierwsze części a z trzeciej nagle rezygnują, bo sprzedaż była słaba :( tę serię bardzo chcę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez mam nadzieję, że ukaże się III tom. Ciągle mam nadzieję, że na rynku pojawi się również zakończenie serii Pojedynek ♥ ♥ ♥

   Usuń
 2. Jestem zainteresowana tą serią i chciałabym ją przeczytać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. KOCHAM, KOCHAM te książki! Jak tylko dowiedziałam się, że 1. tom był o wyprawie w kosmos... zamówiłam w ciemno! Wszystkie informacje o kosmosie zawarte w tych dwóch tomach... chłonęłam jak gąbka. Czekam na 3. tom, mam nadzieję, wielką nadzieję, że niedługo wyjdzie!

  potegaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)