stycznia 01, 2018

"Jedyna" Kiera Cass

America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, dziewczyna wciąż nie jest pewna swych uczuć. A jednak nadchodzi moment ostatecznego wyboru, tym trudniejszego, że cały los Illei może spoczywać właśnie w rękach Ami.
Czy dziewczyna powróci do swej dawnej miłości, czy zdecyduje się zostać królową i podjąć walkę o lepszy świat dla siebie i wszystkich mieszkańców Illei?*

"Próbowałam się przekonać, że to nic wielkiego. Ludzie cały czas łamali prawo i szli do więzienia. To tylko jedną osoba z tysięcy. A ja muszę być doskonała.
Nie pozostawało mi nic poza doskonałością."
Tym razem będzie krótko i na temat. Jest to III część z sagi i nie chcę pod żadnym pozorem zdradzić nikomu ważnych elementów z tej serii. Mam jednak nadzieję, że duża część z osób czytających tę recenzję, śmiało sięgnie po Jedyną. Serię Selekcja zna chyba już każdy, a ja osobiście jestem jej wielką fanką. 

Rywalizacji ciąg dalszy. Uczucia Americy względem księcia rosną. Maxon nie jest jednak do końca oczarowany wyłącznie Amy. W jego sercu pojawia się miejsce na uczucia do innych dziewczyn. Nie tylko America staje się dla niego ważna. Kim jest ta druga?
W tej części, mamy w głównej wierze pokazaną trudną drogę Americy. Dziewczyna musi ponownie rozbudzić w Maxonie jego uczucia względem siebie. 

Zakończenie serii musi mieć mocne brzmienie. Ostatni tom ma nieść ze sobą szczególne znaczenie, oraz być najbardziej intrygująca. Świat, który został zaprojektowany przez autorkę, musi być całkowicie doskonały. Czytelnik nie może czuć, że stracił swój czas. Jedyna pokazuje doskonale, że całość serii została przez autorkę doskonale przemyślana. 

Nie chcę zdradzić zbyt wiele. Wiem, że ta seria ma dalsze swoje losy, które właśnie będę poznawać. Mimo jednak, tę część historii Maxona i Americy uważam za zamkniętą. Mam nadzieję, że każda fanka autorki przyzna mi rację, że książki autorki do samego końca trzymają czytelnika w napięciu. Biorąc pod uwagę poznane przeze mnie do tej pory książki Pani Cass, polecam lektury w całości. Nie stracicie przy nich czasu. Ja osobiście już niebawem wezmę się za Następczynię. 

Moja ocena:
9/10

Wytyczne książki:
Wydawca: Jaguar
Autor: Kiera Cass
Tytuł oryginalny: The One
Seria/tom: Selekcja/III
Data premiery: 10 września 2014 r.
Ilość stron: 320
Kategoria: dla młodzieży, 
Cena detaliczna: 37,90 zł

6 komentarzy:

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)