marca 04, 2016

Marzec- zapowiedzi + podsumowanie.

 Kiedy tylko widzę nowy miesiąc, mój portfel krzyczy. Nowe lektury zachwycają i przyciągają, a zaległości wciąż i wciąż rosną. Mój miesiąc luty jest dowodem na to, że życie jest perfidne do szpiku kości :P Zarówno czytelniczo jak i zakupowo poddałam się na całej nili. Tutaj zaś ponownie mamy do czynienia z literaturą, która uwodzi. Ahh... jak ja to wytrzymam? Krótkie podsumowanie:

Liczba wyświetleń: 79820  (było 76523 odwiedziliście mnie 3297  razy)
Liczba komentarzy: 3887  (było 3570)
Liczba obserwatorów: 303  (było 292 )
Liczba przeczytanych książek: 8
Liczba opublikowanych recenzji: 3
Liczba recenzji przedpremierowych: 1
Liczba recenzji oczekujących na publikację: 7
Liczba opublikowanych postów: 6

 Teraz zaś przedstawiam wam lektury, które pojawią się w marcu:


Tytuł: Czy wspomniałem, że Cię potrzebuję?
Autor: Estelle Maskame
Wydawca: Feeria Young
Data premiery: 02.03.2016 r.
opis:

Drugi tom popularnej trylogii o zakazanej miłości.
Od pamiętnych wakacji w Santa Monica upłynęły już dwa lata. Eden i Tyler nie widzieli się przez ten czas, dla dobra rodziny próbując zapomnieć o uczuciu, jakie się między nimi zrodziło. Gdy jednak spotykają się w Nowym Jorku, by spędzić tam wspólnie kolejne lato, nie potrafią udawać. Oddaleni od przyjaciół i rodziców, sami wśród niezliczonych atrakcji Wielkiego Jabłka, zaczynają rozumieć, że ich miłość wykracza poza zwykły wakacyjny flirt.
Teraz czas na zmierzenie się z rzeczywistością i kilka ważnych postanowień. Jak zareaguje na nie rodzina? Czy związek Eden i Tylera przetrwa katastrofalne skutki ich decyzji?


Tytuł: W ramionach gwiazd
Autor: Amie Kaufman, Meagan Spooner
Wydawca: Otwarte
Data premiery: 02.03.2016 r.
opis:

"Jedno jego spojrzenie wystarczy, by rozpalić we mnie krew. Zdaje mu się, że nie widzę, jak wyciąga rękę w moją stronę i jak powstrzymuje się w ostatniej chwili. Jest niecierpliwy, ale potrafi się hamować – chce mnie odzyskać, ale czeka. Myśli, że mamy czas".
Ikar, największy prom kosmiczny w całej galaktyce, rozbija się podczas rejsu. Jedyni ocaleni to Lilac – córka najbogatszego człowieka w całej galaktyce, i Tervor – młody bohater wojenny, który nie należy do elity. Muszą zjednoczyć siły, by wrócić do domu i rozwiązać zagadkę tajemniczych wizji, jakie zaczynają ich nękać.
Wkrótce rodzi się między nimi uczucie. Jednak w świecie, z którego pochodzą, ich związek jest skazany na potępienie. Czy mimo to nadal będą chcieli opuścić planetę?
Oto pierwsza część trylogii "Starbound".
Trzy światy. Trzy historie miłosne. Jeden wróg.Tytuł: Real
Autor: Katy Evans
Wydawca: Papierowy księżyc
Data premiery: 09.03.2016
opis:

Remington Tate na ringu i poza nim posiada reputację awanturnika, twarde jak granit ciało oraz dziki, zwierzęcy magnetyzm, który wprawia jego fanki w szał. Lecz od chwili, kiedy spotykają się ich oczy, jedyną kobietą, której pragnie, jest Brooke Dumas. Jego pożądanie jest czyste, nieposkromione i REALNE.
Zatrudniona, by utrzymywać jego ciało w doskonałej kondycji, Brooke w końcu dostaje dobrze płatną pracę rehabilitantki sportowej, o której zawsze marzyła. Lecz gdy z Remym i jego zespołem objeżdża w trakcie tournée niebezpieczny podziemny bokserski krąg, jej własne ciało ożywa, zbudzone najbardziej pierwotnym z pragnień. To, co zaczyna się między nimi jako zwykły flirt, szybko dla obojga zmienia się w erotyczną obsesję, która obiecuje o wiele więcej.
Jednak ich rozpalona do białości żądza ma również mroczną stronę… Kiedy największy sekret Remy’ego wychodzi na jaw, a rodzinne obowiązki Brooke wymagają działania, czy uda im się przetrwać? Czy może to, co niegdyś wydawało się takie realne, teraz rozpłynie się jak iluzja.

Tytuł: Przez ciemność
Autor: Alexandra Bracken
Wydawca: Otwarte
Data premiery: 16.03.2016
opis:

Gabe: Chciałbym się wyrwać z pogrążonego w beznadziei miasta. Zrobię wszystko, by zapewnić sobie lepszą przyszłość. 
Sam: Byłam pewna, że Czerwoni zostali wymordowani lata temu. Oni jednak powracają, śmiertelnie niebezpieczni. Wśród nich jest ktoś, kogo znałam dawno temu.
Lucas: Wciąż pamiętam, jak szczęśliwi byliśmy kiedyś, Sam i ja. Ona ocaliła nasz świat. Zrobię wszystko, by ją uratować.
Mia: Nie czuję się dziewczynką, którą dawniej byłam. Jestem „czymś”, obozowym numerem. Przy życiu utrzymuje mnie tylko nadzieja, że jeszcze kiedyś zobaczę mojego brata Lucasa.
Bohaterowie opowiadań walczą o przetrwanie, własne szczęście i ocalenie swoich bliskich. Muszą stawić czoła brutalności sił rządowych i... przerażającej przeszłości.
Czy iskry nadziei rozbłysną w mroku?


Tytuł: Art & Soul
Autor: Brittainy C. Cherry
Wydawca: Filia
Data premiery: 16.03.2016 r.
opis:

Nowa powieść autorki „Kochając pana Danielsa”.
W szkole średniej byłam młodą, niepozorną artystką. Nie zauważano mnie. Pomijano. Olewano. Teraz jestem Arią Watson. . . „Tą” dziewczyną. Jedna zła decyzja i zostałam zauważona – przypięto mi etykietkę puszczalskiej. Zostałam zdzirą. Śmieciem. I już nigdy nie będę niewidzialna.
Szczególnie dla Leviego Myersa. Był dziwnym chłopakiem o pięknej duszy, który zaakceptował i zrozumiał ukrytą w moim wnętrzu zbolałą dziewczynę. Nie planowałam się zakochać. Jednak czy mogłam oprzeć się jego obietnicom? Przebaczeniu? Przyszłości, o której już prawie przestałam marzyć?
Byliśmy rozbici. Poznaczeni bliznami. Byliśmy dziwni i piękni zarazem. Byliśmy dwiema zagubionymi duszami, które trzymały się jedynej rzeczy mogącej je spoić. Siebie nawzajem.


Tytuł: Raven
Autor: Sylvain Reynard
Wydawca: Akurat
Data premiery: 16.03.2015 r.
opis:

Niepełnosprawna, poruszająca się o lasce Raven Wood zajmuje się renowacją starych obrazów w galerii Uffizi we Florencji. Pewnego wieczoru, w drodze powrotnej do domu, jest świadkiem brutalnego napadu na bezdomnego. Próbując interweniować, sama ściąga na siebie wściekłość napastników. Wydaje się, że już nic nie może jej ocalić... A jednak. Z mroku wyłania się tajemnicza postać, która bezwzględnie rozprawia się z bandziorami. Kiedy zagadkowy wybawca pochyla się nad nią i szepcze jej do ucha niezrozumiałe słowa, Raven traci przytomność. Odzyskawszy ją stwierdza ze zdumieniem, że uległa niewytłumaczalnej przemianie: po jej ułomności nie został żaden ślad, jest teraz przepiękną, atrakcyjną kobietą. Jeszcze bardziej zaskakuje ją fakt, że minął tydzień, że w galerii wszyscy traktują ją jak obca osobę oraz że ze zbiorów znikła kolekcja bezcennych ilustracji Boticellego. Traktowana przez policję jako główna podejrzana, Raven szuka pomocy u najbogatszego i najbardziej wpływowego człowieka w mieście. Poszukiwania sprawców zuchwałej kradzieży oraz próby ustalenia tożsamości jej anonimowego wybawcy prowadzą ją w mroczne zakamarki Florencji, gdzie słowa "namiętność" i "strach" nabierają nowego znaczenia, i gdzie mieszkają istoty rodem z przerażających legend i sennych koszmarów.

Tytuł: Serce w kawałkach
Autor: Kathrin Lange
Wydawca: Muza
Data premiery: 16.03.2016 r.
opis:

Juli i David mieszkają w Bostonie. Oboje z pomocą terapeutów usiłują dojść do siebie po wydarzeniach ubiegłej zimy. Niestety ponownie muszą zjawić się na przeklętej wyspie Martha’s Vineyard.
David postanawia rozliczyć się z przeszłością i wraca na klify, by przypomnieć sobie chwile poprzedzające tragiczną śmierć Charlie. Jedyne, co pamięta, to echo wystrzału. Obawia się najgorszego – że to on zastrzelił narzeczoną.
Dziwne zachowanie Davida i natrętna Lizz, która zagięła parol na przystojnego dziedzica, wystawiają związek nastolatków na ciężką próbę.Kiedy policja trafia w morzu na kobiece szczątki, Juli ogarnia zwątpienie. Co naprawdę wydarzyło się zimą na klifie? I jaką rolę w tym wszystkim odegrał David? 


Tytuł: Zanim zrozumiem
Autor: Małgorzata Mroczkowska
Wydawca: Czwarta strona
Data premiery: 16.03.2015 r.
opis:


Czasami miłość stawia przed nami wielkie wyzwania...
Piotr i Joanna to młode małżeństwo, które połączył przypadek. On pochodzi z rodziny inteligenckiej, jest psychologiem i terapeutą. Ona wyjechała z małej miejscowości, żeby ukończyć studia w Warszawie. Z pozoru normalna relacja okazuje się jednak związkiem toksycznym, w której zazdrosna kobieta, skłócona z rodziną męża oraz własnymi bliskimi, pociąga za sznurki, sterując ich wspólnym życiem. Kadry z małżeńskiego życia przeplatają się z sesjami terapeutycznymi pacjentów Piotra, które ilustrują jego oddanie i zaangażowanie w pracę. Paradoksalnie, w myśl przysłowia, że szewc bez butów chodzi, w obliczu demonów własnej żony Piotr jest zupełnie bezbronny. Czy tlące się jeszcze wspomnienie dawnej miłości i namiętności wystarczy, by wspólnie wyjść na prostą i uleczyć zadane dotychczas rany?

Tytuł: Zdrada
Autor: Marie Rutkoski
Wydawca: Feeria Young
Data premiery: 17.03.2016 r.
opis:

Druga część emocjonującej trylogii, pełnej przemyślnych intryg i manipulacji!
Czasem, żeby obronić to, co najcenniejsze, trzeba posunąć się do zdrady.
Większość dziewcząt marzy o królewskim ślubie, o pięknej sukni i balu do świtu. Dla Kestrel jednak ślub oznacza życie w klatce, którą sama zbudowała. Obawia się wyznać Arinowi prawdę o zaręczynach: że zgodziła się na małżeństwo z księciem pod warunkiem, że Arin odzyska wolność. Bo czy może mu ufać? I czy może w ogóle ufać samej sobie? Jest przecież mistrzynią iluzji jako szpieg na królewskim dworze. Jeśli prawda wyjdzie na jaw, jej własny kraj ogłosi ją zdrajczynią. Nie może jednak zrezygnować z podjęcia próby zmiany swojego bezwzględnego świata, co doprowadzi ją do szokującego sekretu.
Jak wysoka może być cena niebezpiecznych kłamstw i niegodnych zaufania sojuszy?


Tytuł: Uwikłani. Obsesja
Autor: Laurelin Paige
Wydawca: Kobiece
Data premiery: 23.03.2016 r.
opis:


Do tej pory Alayna Withers wchodziła z mężczyznami w związki, przez które popadała w chorobliwe obsesje. Teraz jednak, kiedy swe serce otworzył przed nią zabójczo przystojny miliarder Hudson Pierce, czuje ogromną determinację, aby zniszczyć wszelkie przeszkody stojące na drodze ku ich szczęściu i wreszcie stworzyć stabilny związek oparty na głębokim uczuciu. Problem jednak polega na tym, że nie tylko Hudson skrywa mroczne tajemnice.
Przeszłość powoli zaczyna wciągać tych obojga w skomplikowaną sieć nieporozumień, które w końcu doprowadzą do zburzenia długo budowanego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Alayna w desperacji zwróci się o pomoc do Celii – kobiety, która kiedyś sporo namieszała w życiu Hudsona – nie wiedząc jednak, jakie będą tego konsekwencje...
To pierwszy związek, w którym Alaynie uda się uporać z własnymi problemami. Wszystko jednak wskazuje na to, że o serce Hudsona zawalczy ktoś jeszcze...
"Każda strona opowieści o Hudsonie i Laynie tchnie elektryzującą zmysłowością!".
Kristen Proby, bestsellerowa autora New York Timesa

Tytuł: Pani noc
Autor: Cassandra Clare
Wydawca: MAG
Data premiery: 30.03.2016 r.
opis:

Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć.
Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby
jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce…
Jakby mało było tych komplikacji, brat Juliana Mark – uprowadzony przez faerie przed pięcioma laty – zostaje teraz uwolniony w geście dobrej woli ze strony porywaczy. Faerie rozpaczliwie poszukują mordercy, który zbiera wśród nich krwawe żniwo – i w tych poszukiwaniach potrzebują pomocy Nocnych Łowców. Kłopot w tym, że w krainie faerie czas płynie inaczej i Mark nie tylko prawie się nie postarzał, ale na dodatek nie rozpoznaje nikogo ze swoich bliskich. Czy będzie w stanie naprawdę wrócić na łono rodziny? I czy faerie naprawdę na to pozwolą?
Oto rozdzierające serce wprowadzenie do nowej serii Cassandry Clare, „Mroczne Intrygi”, wciągająca gra pozorów, pełna magii i obfitująca w przygody Nocnych Łowców.
       

Tytuł: Bez słów
Autor: Mia Sheridan
Wydawca: Otwarte
Data premiery: 30.03.2016 r.
opis:

Czy są takie rany, których miłość nie zdoła uleczyć?
Archer, obarczony niewypowiedzianym cierpieniem, mieszka w swojej samotni blisko lasu. Jest przekonany, że tylko tyle mu zostało.
Do sennego, pobliskiego miasteczka przybywa Bree. Dziewczyna liczy na to, że w końcu odnajdzie rozpaczliwie poszukiwany spokój. Gdy spotyka Archera, jej początkowa nieufność zamienia się w rosnącą fascynację outsiderem. Próbując przedrzeć się przez warstwy niedostępności i dzikości, jakimi Archer przez lata zasłaniał się przed innymi, Bree powoli rozbiera go z kolejnych tajemnic.
Czy budzące się w ciszy uczucie uwolni ich od bolesnej przeszłości?                


 I jak Wam się podobają? Jakie lektury są dla Was must have? ^^ Ja mam tak, że już dwa z tych tytułów przeczytałam, oraz 3 kolejne niedługo pojawią się u mnie w biblioteczce <3

21 komentarzy:

 1. Czy ja wiem... Chyba nie w moim typie. Z marcowych zaciekawiła mnie za to taka książka trochę podróżnicza o Indiach, co wygląda na mega nastrojową i ją nawet już zamówiłam :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam chrapkę na większość z tych nowości <3

   Usuń
 2. Większość z tych książek to chyba kontynuacje ( ja mam chociaż takie wrażenie ). Na pewno chciałabym przeczytać książkę Cassadry, ale mam jeszcze do nadrobienia Dary i Mechanicznych, więc sporo tego jest.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, to nie są kontynuacje. Tylko kilka z nich nimi jest :)

   Usuń
 3. Gratuluję świetnego wyniku w lutym :).
  Ciekawe tytuły, na szczęście nic co spędzałoby mi sen z powiek, dzięki czemu mój praktycznie pusty portfel nie musi czuć się zagrożony ;)
  Pozdrawiam,
  Biblioteczka Dagmary

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję takich świetnych wyników :) Raczej nie przypadła mi do gusty żadna z nowości marcowych, więc przynajmniej nadrobię zaległości, pozdrawiam
  ksiazkowy-termit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak Ci dobrze. Ja się oprzeć nie mogę ;-)

   Usuń
 5. Najbardziej czekam na "Pani Noc" (której tytuł uważam za niewypał" Cassandry Clare. Po prostu MUSZĘ ją mieć :)
  Do tego na pewno muszę mieć "Przez ciemność" ponieważ uwielbiam "Mroczne umysły"
  Z reszty być może sięgnę po "Art & Soul" ale jakoś mnie do niej nie ciągnie bo zarówno okładka jak i opis przypominają mi typowe opowiadania z wattpada :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam również wielkie nadzieje co do "Pani noc" ale czy będzie dobra, to sie okaże ;-)

   Usuń
 6. Marzec jest okropny, naprawdę :D Jeszcze nigdy nie widziałam takiego wysypu wspaniałych książek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Real, Raven i pani Noc to moje must have!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedługo będzie konkurs u mnie na blogu z Raven ;-)

   Usuń
 8. Gratuluję dobrego, lutowego wyniku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj myślałam, że bedzie lepszy;-)

   Usuń
 9. ,,Bez słów" chętnie poznam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Najbardziej ciekawi mnie "Pani Noc" oraz "W ramionach gwiazd" ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Same perełki. "Bez słów" mam już za sobą, podobnie jak drugą część "Uwikłanych". Na "Raven" właśnie czekam, ale koniecznie muszę zapolować też na "Art & Soul" oraz "Real"!

  OdpowiedzUsuń
 12. Art&Soul brzmi dobrze, ale mam też ochotę na Serce w kawałkach, bo zainteresowała mnie pierwsza część historii :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)