października 11, 2013

Agnieszka Lingas-Łoniewska "Zagręty Losu" - Trylogia o braciach borowskich.

"Zakręty losu"
Muszę przyznać, że na początku czytania pomyślałam sobie, że to taki fajny młodzieżowy romansik. Historia wydawała się nieco przewidywalna, młodzi ludzie, niesamowite uczucie, przeciwności losu i na koniec wspólne, szczęśliwe życie. Och ale wtedy się myliłam! Nie sądziłam nawet, że akcja tej książki rozwinie się tak szybko i zupełnie inaczej niż przewidziałam. Mogę śmiało napisać, że było tutaj naprawdę wiele niespodziewanych zwrotów akcji, wiele napięcia, trochę dramatycznych historii, ale poza tym znalazło się też niesamowite szczęście, mnóstwo miłości i jeszcze więcej namiętności, na dodatek strach, ból, rozpacz, złość... Oj tak książka ta zdecydowanie przepełniona jest przeróżnymi uczuciami. Czytałam ją z zainteresowaniem, wciągnęła mnie bardzo. Byłam ciekawa każdej następnej strony, ponieważ wiedziałam, że im dalej tym jeszcze bardziej zaskakująco rozegra się akcja. Moim zdaniem widać od razu, że autorka włożyła w tę książkę uczucie i poradziła sobie bardzo dobrze. Pomysł na fabułę jak najbardziej udany. Powieść ta przepełniona jest emocjami, jest taka życiowa. Ukazuje nie tylko piękno uczucia i ogrom namiętności, ale też wiele złych stron prawdziwego życia.

Moja ocena  6/6 !
Rodzaj literatury: Literatura kobieca
Wydawca: Novae Res, 2012
Format: 137x205mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydanie: Drugie
Liczba stron:
352


 Zakręty losu. Braterstwo krwi 


Kilka słów o treści... Katarzyna i Krzysztof, główni bohaterowie poznani w pierwszej części, próbują podźwignąć się po minionych, tragicznych wydarzeniach. Obecnie prowadzą kancelarię prawniczą i starają się cieszyć chwilą. Mimo, że są szczęśliwi, dobrze wiedzą, że mafia nigdy nie zapomina i że równowagę, jaką teraz osiągnęli łatwo zniweczyć. Do miasteczka powraca Łukasz i tu zaczynają się ponownie kłopoty a przeszłość kolejny raz daje o sobie znać. Jednak los szykuje coś jeszcze. Co? Nie, nie kochani. Nie zamierzam już więcej zdradzać szczegółów, aby nie odbierać Wam przyjemności z odkrywania zagadek i wyzwań, jakie czekają na naszych bohaterów. Dodam jednak, że z pewnością nie będziecie się nudzić. 

Podobnie jak pierwsza część, także i kontynuacja zrobiła na mnie świetne wrażenie. Wciągnęłam się szybko i bezproblemowo w fabułę, która przyszykowała czytelnikowi wiele tajemnic i niemało wrażeń. Akcja jest wartka i dynamiczna, bowiem cały czas coś się tu dzieje. Napięcie będzie nas trzymać mocno i nie opuści nas aż do końca, podobnie jak cała gama uczuć i silnych emocji. Liczne problemy z jakimi będą musieli poradzić sobie bohaterowie, trudne decyzje, jakie przyjdzie im podjąć oraz cała paleta różnorodnych zagadek, to tylko przedsmak tego, co czeka nas w książce. Spodobało mi się, ze tym razem więcej dowiemy się o Lukasie. Poza tym język jest tu ciekawy i barwny a całość pochłonęłam szybciej niż miałam w planach.

 Moja ocena 6/6!

Rodzaj literatury: Literatura kobieca
                                                                       Wydawca: Novae Res, 2012
                                                                      Format: 137x205mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
                                                                      Wydanie: Pierwsze
                                                                      Liczba stron: 328


 Zakręty Losu :Historia Lukasa
 Łukasz z Krzysztofem spędza wieczór kawalerski w swoim dawnym, rodzinnym pokoju, gdzie jeszcze na ścianach widnieją jego fotografie z czasów dzieciństwa. Wkrótce zamieszka tutaj ponownie, tym razem ze swoją żoną i nienarodzonym dzieckiem. Mężczyzna w dalszym ciągu nie może uwierzyć w to, że los ofiarował mu ,,nowe życie’’. Planuje jednak rozliczyć się z błędów przeszłości, dlatego zbiera się na odwagę i ze szczegółami opowiada swojemu bratu o tym, jak to się stało, że porzucił marzenia o studiach prawniczych wchodząc w świat szemranych interesów. Rozpoczyna swoją spowiedź, która jest dla niego niczym katharsis dla zbolałej duszy. Co takiego strasznego wydarzyło się w nastoletnim życiu Łukasza, że przeobraził się w groźnego mafiozo budzącego postrach i szacunek we wrocławskim półświatku? 

Wydawać by się mogło, że w poprzednich częściach trylogii ,,Zakrętów losu’’ zostało napisane już wszystko, więc, po co trzeci tom? Na szczęście przy bliższym poznaniu ,,Historii Lukasa’’, już wiem, że ,,musiała’’ powstać ta książka, aby na światło dzienne wyszło jeszcze kilka niewyjaśnionych wątków z życia głównego bohatera, oraz żebym mogła zrozumieć, jak czasem mylne mogą być nasze osądy względem danego człowieka. Autorka w niezwykle dokładny i obrazowy sposób pokazała studium psychologiczne osobowości Łukasza. Jedno dramatyczne wydarzenie w przeszłości stało się decydującym zapalnikiem do zmiany jego życiowej drogi. Z dnia na dzień stał się kolesiem, który wsiąknął w świat nielegalnego biznesu i zapomniał, co to znaczy oddanie, miłość i wierność. Dla niego liczyła się tylko dobra zabawa, kasa, szybkie samochody i łatwe dziewczyny. Zatracił się w labiryncie mylnych iluzji dalekich od młodzieńczych ideałów. Mimo wszystko, jest to jednak człowiek z zasadami, o czym świadczy choćby fakt, iż nie uznawał brania narkotyków i nie pozwalał na ich sprzedaż nieletnim osobom. W dalszych rozdziałach poznajemy powolną transformacje Lukasa, dzięki której uświadamia sobie, że w życiu tak naprawdę ważna jest przyjaźń, miłość, rodzina, braterstwo krwi i odkupienie win.

Dzięki tej cześci już dogłębnie dowiedziałam sie o problemach natury i o uczuciach Lukasa.
Mówiąc szczerze spółczułam mu i na prawdę płakałam gdy opowiadał o uczuciach gdy zmarła Małgośka.Jego historia ukazuje że nawet Ci najbardziej twardzi ludzie mają swoje wraźliwe piękno a to jest piękne! Moja ocena! 6/6

Rodzaj literatury: Literatura kobieca
Wydawca: Novae Res, 2012
Format: 137x205mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 320


2 komentarze:

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)