października 04, 2016

Październik! Nowości + podsumowanie

 Mamy kolejny miesiąc, który jak dla mnie jest bardzo pracowity. O ile wrzesień uważam za bardzo udany, o tyle o październik się boję. Już niebawem ponownie zetknę się ze szkoła, i mam nadzieję, że czas do czytania znajdę.
 Wrzesień był naprawdę dobrym miesiącem. Będę go miło wspominać, chociaż przyznam, że początek był bardzo ciężki. Miałam strasznie dużo na głowie i mało czasu dla siebie. Teraz w sumie październik zaczął się podobnie. Czy będzie udany?


Zapraszam na krótkie podsumowanie miesiąca

Liczba wyświetleń: 107 395 (było 103 395 odwiedziliście mnie 4000 razy)
Liczba komentarzy: 5828 (było 5593)
Liczba obserwatorów: 355 (było 332)
Liczba przeczytanych książek: 13
Liczba opublikowanych recenzji: 9
Liczba recenzji przedpremierowych: 0
Liczba recenzji oczekujących na publikację: 8
Liczba opublikowanych postów: 12 A teraz zapowiedzi: 


Tytuł: Ósme życie. Tom II
Autor: Nino Haratischwili
Wydawca: Otwarte
Data premiery: 12 październik 2016 r.
opis:
Druga połowa XX wieku. Zimna wojna. Kitty Jaszi i jej brat Kostia żyją po dwóch stronach żelaznej kurtyny. On jest radzieckim oficerem zaangażowanym w budowę podwodnych okrętów atomowych, ona odnoszącą sukcesy piosenkarką. Dla obojga los bywa jednak podobnie niełaskawy. I dla ich bliskich. Kobietom z rodziny Jaszich trafiają się jedynie ulotne chwile szczęścia. A mimo to kochają, podsycają w sobie nadzieję, żyją... na przekór wszystkiemu.
Ósme życie to jeden z najpiękniejszych, a jednocześnie dręczonych przeszłością głosów młodego pokolenia. Nino Haratischwili stworzyła powieść, na jaką czeka się latami: epicki rozmach, pełnokrwiści bohaterowie, wielkie namiętności i cudowny, plastyczny styl.


Tytuł: Raze
Autor: Tillie Cole
Wydawca: Filia
Data premiery: 12 października 2016 r.
opis:

Aby przeżyć, musi zabijać...
Raze, szkolony w niewoli, aby okaleczać i zabijać, więzień numer 818, którego losem rządzi okrucieństwo i śmierć.
Po latach niewoli w piekle w głowie kołacze mu się tylko jedna myśl: zemsta. Krwawa, powolna, brutalna zemsta.
Zemsta na człowieku, który skłamał.
Na człowieku, który go skrzywdził.
Który go skazał i zmienił w pałającą wściekłością maszynę do zabijania. Potwora odartego z człowieczeństwa.
Kisa jest jedyną córką Kirilla „Silencera” Volkova, przywódcy niesławnej „Trójcy” bossów rosyjskiej Braci w Nowym Jorku. Jest chroniona, choć tak naprawdę żyje w więzieniu bez krat.
Kisa marzy o wolności.
Zna jedynie okrucieństwo i poczucie straty. Pracuje jako managerka imperium śmierci swojego papy, a jej codzienność wypełniają jedynie smutek i ból. Jej narzeczony, Alik, kontroluje każdy aspekt życia Kisy, panuje nad każdą jej decyzją i pilnuje, by pozostała uległa i martwa w środku. Ale jeden wieczór wszystko to zmienia.
Kisa wpada na ulicy na wytatuowanego i pokrytego bliznami mężczyznę, który obudzi w niej głęboko skrywane uczucia. Pragnienia znajome, choć zakazane.
Dziewczyna od razu wie, że wpadła w tarapaty. Piękny i groźny mężczyzna ma w oczach śmierć.
Kisa ma na jego punkcie obsesję. Pragnie go. Łaknie jego dotyku. Musi zdobyć tego tajemniczego mężczyznę, którego zwą Raze. 
       

Tytuł: Chłopak z sąsiedztwa
Autor: Kasie Head
Wydawca: Feeria Young
Data premiery: 12 październik 2016 r.
opis:
Od śmierci mamy Charlie Reynolds przebywa głównie w męskim towarzystwie - ma trzech starszych braci i sąsiada, honorowego członka rodziny. Jest zdeklarowaną chłopczycą i woli grać z kumplami w kosza, niż bawić się w jakieś gierki i flirty. Jednak gdy musi sama zarobić na kolejny ze swoich mandatów za przekroczenie prędkości, nagle ląduje w butiku z eleganckimi ubraniami. I tam nie pozostaje jej nic innego, jak zachowywać się o wiele bardziej kobieco niż do tej pory. Co sprawia, że zaczyna się nią interesować pewien przystojny chłopak...
Wszystkie stresy Charlie odreagowuje wieczorami, gadając przez płot z Bradenem, sąsiadem i przyszywanym czwartym bratem, który zna ją lepiej niż ktokolwiek. Ale nawet się nie domyśla, że Charlie kryje pewną tajemnicę: jest w nim zakochana. I za żadne skarby mu tego nie zdradzi, bo nie chce go stracić.


Tytuł: Więzy
Autor: Steve Cartwright
Wydawca: Burda Książki
Data premiery: 12 październik 2016 r.
opis:
W obliczu groźby utraty rodzinnej fortuny Lara Bertrand zwraca się do jedynego człowieka, który może jej pomóc – przystojnego i potężnego Connora Donovana.
Wie, że jest dla niej niebezpieczny pod każdym względem – bezwzględny i bezpardonowo realizujący swoje cele. Tylko desperacja skłania ją do złożenia ryzykownej propozycji.
Gdy pełna klasy i elegancka Lara wkracza do jego biura z niewiarygodną propozycją, Connor jest oszołomiony i ogromnie zaintrygowany. Od kiedy spotkał ją po raz pierwszy, pociągała go jej chłodna uroda, choć Lara zawsze zachowywała dystans.
Connor nie waha się jej pomóc, jednak wyznacza wysoką cenę. Chce nie tylko jej ręki, ale także całkowitej uległości.


Tytuł: Uwikłani. Hudson
Autor: Laurelin Paige
Wydawca: Kobiece
Data premiery: 13 październik 2016 r.
opis:
Historia miłosna, która zafascynowała miliony czytelniczek na całym świecie - widziana oczami boskiego Hudsona. Książka, o której mówią wszyscy.
Bez trudu mogę podzielić swoje życie na dwie części – przed nią i po niej...
Hudson Pierce prowadzi życie, jakie wielu nawet się nie śni. Można powiedzieć, że ma wszystko: władzę, pieniądze i cały świat u swoich stóp. To znany w nowojorskim środowisku biznesmenem z miliardami na koncie, który może zdobyć każdą kobietę, jaką tylko zechce. Nie wiąże się z nikim na dłużej – romanse traktuje jedynie jako okazję do zabawy i do manipulowania uczuciami innych.
Wszystko jednak się zmienia, gdy poznaje ponętną i inteligentną Alaynę Withers...
Jedno spojrzenie na tę kobietę wywołuje w Hudsonie lawinę nieznanych mu wcześniej uczuć. Próbuje nad nimi zapanować, jednak na próżno – opanowują go do tego stopnia, że już nie jest w stanie myśleć o innych kobietach.
Wkrótce złoży poznanej dziewczynie propozycję nie do odrzucenia...
Elektryzująca... Hipnotyzująca... Fascynująca...
Każda strona opowieści o Hudsonie i Laynie tchnie elektryzującą zmysłowością!


Tytuł: Remy
Autor: katy Evans
Wydawca: Papierowy Księżyc
Data premiery: 19 październik 2016 r.
opis:
Remington Tate, bokser Podziemnej Ligi, jest tajemnicą nawet dla samego siebie. Jego umysł jest jasny, a zarazem mroczny, złożony i otwarty. Czasami jego działania i nastrój są dokładnie wyważone, a czasami pozbawione są wszelkiej kontroli.
W tym wszystkim jednak zawsze była jedna niezmienna rzecz: pragnienie, pożądanie, kochanie i chronienie Brooke Dumas. To jego historia: od chwili, kiedy po raz pierwszy ją zobaczył i uświadomił sobie, że jest ona największą wartością, o jaką kiedykolwiek musiał walczyć. 
   
Tytuł: Współczesna bogini
Autor: Roxana Bowgen
Wydawca: Kobiece
Data premiery: 20 październik 2016 r.
opis:
Jej życie było pełne paradoksów. Wychowała się w Peru, dorastała w Beverly Hills, podróżowała po całym świecie, obecnie mieszka w Connecticut. Kiedy przyjechała do Stanów Zjednoczonych, nie znała angielskiego, dziś mówi płynnie w 3 językach. Zajmowała się handlem, pośredniczyła w obrocie nieruchomościami, organizowała programy pomocy dla krajów Trzeciego Świata. Za każdym razem, gdy życie stawiało ją w trudnej sytuacji, nigdy nie bała się zacząć od nowa, dlatego sama porównuje się do kwiatu agapantu, zwanego też lilią afrykańską, rośliny, która przy odrobinie pielęgnacji jest w stanie zakwitnąć wszędzie.
We Współczesnej bogini Roxana Bowgen wykorzystuje własne doświadczenia, by zachęcić czytelników do poszerzania horyzontów, zdobycia się na odwagę, by ponieść rozsądne ryzyko i cieszenia się pełnią życia. Książkę miejscami czyta się jak ekscytujący memoir, a jej przesłanie inspiruje nas do tego, by nie dać się pokonać problemom i w pełni wykorzystać drzemiący w nas potencjał.


Tytuł: Zakręty Losu. Nowe pokolenie
Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawca: Novae Res
Data premiery: 20 października 2016 r.
opis:
Bohaterowie znanej czytelnikom trylogii Zakręty losu, Łukasz i Krzysztof Borowscy prowadzą szczęśliwe i stateczne życie rodzinne u boku ukochanych kobiet. Wydaje się, że tragiczne wydarzenia z przeszłości nigdy nie wrócą. Jednak rosyjska mafia nie zapomina doznanych krzywd, a żądza zemsty każe jej przez lata przygotowywać misterny plan odwetu. Tymczasem w dorosłość wkracza nowe pokolenie Borowskich, które próbuje wyrwać się spod kurateli nadopiekuńczych rodziców. Młodzi nie znają dawnych losów swoich ojców i nie rozumieją, że od złej przeszłości nie da się uciec, dlatego zawsze trzeba mieć się na baczności. Okazuje się, że pierwsza miłość nie zawsze jest tą najpiękniejszą. Czasem przynosi tylko ból i rodzi się tam, gdzie człowiek zaplanował nienawiść.              

Tytuł: Mimo twoich łez
Autor: Tarryn Fisher
Wydawca: Otwarte
Data premiery: 26 październik 2016 r.
opis:
„Mam wszystko, bo ciężko na to zapracowałam”. Gdy ktoś tak mówi, to zazwyczaj myślimy o bogactwie, spełnionych marzeniach i szczęśliwej rodzinie. Czy pod tym pojęciem mogą kryć się kłamstwa, krzywdy i rany? Czy ktoś może sobie zapracować na wszystkie nieszczęścia świata?
Cóż, ja naprawdę mam wszystko i nie pozwolę, by ktokolwiek mi to odebrał.
Ta żmija ciągle próbuje wślizgnąć się w nasze życie i nadszedł czas, by skosztowała własnej trucizny. Ja też potrafię kąsać – każda z nas potrafi, gdy ktoś podstępem chce zniszczyć nasze związki, rodziny, życie. Czujesz złość na samą myśl o zdradzieckich żmijach, prawda?
"Wypowiedzenie mi wojny to nie najlepszy pomysł. Nie poddam się bez walki, bo zawsze dostaję to, czego chcę. Tym razem poleją się łzy i nie będą to moje łzy. Powiem Ci więcej: mam w zanadrzu coś, co definitywnie przeważy szalę na moją stronę. O tak, w miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone. "
L.


Tytuł: Czy wspomniałam, że za tobą tęsknię?
Autor: Estelle Maskame
Wydawca: Feeria Young
Data premiery: 26 październik 2016 r.
opis:
Prawda jest taka, że przez ostatni rok nie byłam beznadziejnie zakochana.
Byłam potwornie wściekła. ”
Eden i Tyler po raz ostatni widzieli się rok temu. W Nowym Jorku wiele się między nimi wydarzyło, a ich płomienny romans zakończył się rodzinną awanturą. I wtedy Tyler zniknął. Eden sama musiała stawić czoła wściekłej rodzinie, żyć z etykietką niemoralnej pannicy w oczach bliskich i całego Santa Monica, a później z trudem przyjąć do wiadomości, że pomiędzy nią i Tylerem wszystko skończone. Aż w końcu cała miłość, jaką czuła, wyparowała. Zamiast niej pojawił się gniew. Gdy Tyler znów pojawia się na horyzoncie, nic nie jest takie jak dawniej. Czy Eden mu wybaczy? Czy dla niej i Tylera jest jeszcze w ogóle jakaś szansa? Czy ich rodzina się ostatecznie nie rozpadnie?
Ostatni tom bestsellerowej serii.


Tytuł: Silna i sexy
Autor: David Costa
Wydawca: AHA
Data premiery: 26 październik 2016 r.
opis:
„Zwiewna i omdlewająca” to nie jest ideał, który przemawia dziś do wielu aktywnych, pewnych siebie i korzystających z życia kobiet. Oprócz figury synonimem atrakcyjności stają się siła i sprawność. A któż ma o tym wiedzieć lepiej niż Francuzi i Francuzki?
Trener osobisty David Costa przedstawia 12-tygodniowy program treningowy, przeznaczony dla pań, które na co dzień nie zajmują się sportem, jednak chcą zadbać o swoją kondycję oraz estetykę sylwetki. Nie są to ćwiczenia kulturystyczne, po których można by nabawić się gigantycznych muskułów, pozwalają natomiast nabrać elastyczności i realnej siły, która zawsze jest mile widziana, a także zapewnić sobie zgrabną sylwetkę.


Tytuł: Przeznaczenie Violet i Luke'a
Autor: Jessica Sorensen
Wydawca: Zysk i S-ka
Data premiery: 31 października 2016 r.
opis:
Życie Luke'a Price'a od zawsze zależało od porządku, kontroli i twardego stawiania czoła światu. Nic nieznaczące związki z kobietami były dla niego rozrywką - sposobem na wyciszenie chorych wspomnień z dzieciństwa. Luke rozpaczliwe pragnie zapomnieć o przeszłości, ale – nieważne, co zrobi - ona i tak będzie go prześladować.
Los nie sprzyjał Violet Hayes. Już jako dziecko została sama na świecie, bez żadnej rodziny. Towarzyszyły jej jedynie wspomnienia o niewyjaśnionym morderstwie rodziców. Dorastała w domach zastępczych, żyjąc pod opieką nieodpowiedzialnych przybranych rodziców, w otoczeniu narkotyków. Nikt o nią nie dbał, gdy próbowała zwalczyć bolesne wspomnienia o nocy, w której odebrano jej rodziców. Ale niepamięć przychodzi z trudem, kiedy nie można zamknąć za sobą niektórych drzwi, a ona nie mogła przestać śnić o tym, co przydarzyło się tamtego tragicznego dnia. Aby poradzić sobie z życiem, dystansuje się do wszystkich wokół i nigdy nie pozwala sobie na uczucia.
I nagle Violet spotyka Luke'a. Obydwoje natychmiast ścierają się, ale równocześnie coś ich ku sobie pcha. Chociaż z tym walczą, powoli otwierają się przed sobą i czują coś, czego jeszcze nigdy nie poznali. Odkrywają, jak bardzo są do siebie podobni. Czeka ich jednak zderzenie z jeszcze jedną trudną prawdą: nie da się uciec od przeszłości. . .Na jakie premiery czekacie z wielką ochotą? :)28 komentarzy:

 1. Dobre statystyki, gratuluję. Tyle jest ostatnio premier, że sama nie wiem już co czytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam mało czasu ;/ Ubolewam nad tym :(

   Usuń
 2. ''Chłopak z sąsiedztwa" chętnie bym poznała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też! Mam nadzieję, że już niebawem ją poznam ;)

   Usuń
 3. "Chłopak z sąsiedztwa" z chęcią bym sięgnęła po nią, zwłaszcza że poprzedni książka autorki mi się spodobała. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. czekam na remiego, hudsona i raze. widze że mamy podobny gust ;) chetnie też zerkne na silna i sexy

  OdpowiedzUsuń
 5. "Współczesna bogini" ma cudowną okładkę :) aż chce się czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tyle cudowności! <3 Kiedy i ja je zdobędę! ? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och nic nie mów ;( ! Podobna sytuacja ...

   Usuń
 7. Bardzo ładny wrzesniowy wynik, gratuluję :)
  Pozdrawiam,
  Zaczytana Wiedźma
  ZaczytanaWiedźma.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne statystyki ;* Tyle nowych wspaniałych tytułów się szykuje tym miesiącu! ♥
  Pozdrawiam
  Moment Of Dreams ♥

  OdpowiedzUsuń
 9. Aż tyle obserwatorów Ci spadło? Ja bym bardzo chciała przeczytać " Przeznaczenie..." :)
  Blog o książkach KLIK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo nie! :D Kurcze pomyliłam się :D Ha! Muszę poprawić :P Dzięki :P

   Usuń
 10. "Ósme życie" bardzo mnie kusi, muszę dorwać obie części.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo dobre statystyki. Gratuluję i oby tak dalej.
  Co do nadchodzących premier, osobiście najbardziej polecam RAZE.

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję ;)
  Jestem ciekawa 3 tomu DIMILY, ponieważ właśnie zabieram się za drugi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja muszę póki co zacząć czytać I tom ;D

   Usuń
 13. Gratuluje fantastycznych wyników! :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)