#Łukasz Wasilewski i książka "Oddawaj różdżkę, Phong!"


Razem z autorem książki, Panem Łukaszem Wasilewskim, zapraszam do przeczytania jego książki pt.:  "Oddawaj różdżkę, Phong!. Co najciekawsze, możecie to zrobić całkowicie za darmo!
  Jeżeli chcecie poznać lekturę naszego rodowitego autora, zapraszam tutaj. Ściągnij książkę za darmo!

Oto słów kilka na temat książki:

Zosia ma problem ze skonsumowaniem sukcesu, Tatiana zbyt rezolutnie wycenia swoje wdzięki, a Natalia próbuje żyć z piętnem geeka. Wydawałoby się, że dziewczyn nic nie łączy, ale wtedy do ich życia wkracza tajemniczy Szatyn, który dryfując na obrzeżach moralności, próbuje zmierzyć się ze swoją przeszłością i przyszłością. Problem w tym, że nie zawsze radzi sobie z tu i teraz. Ale od czego ma się przyjaciół?
W „Oddawaj różdżkę, Phong!” nie brakuje prób odnalezienia tożsamości, brawurowych aktów przyjaźni i klasycznego (jeśli takowy istnieje) bromance'u. Przelotne opady absurdu nikogo nie dziwią, a wątki romantyczne bezwstydnie flirtują z komediowymi. Zaraz, zaraz, czyżby to była komedia romantyczna? Trochę tak, ale po co od razu uciekać się do szufladkowania? Całość skąpana w sosie własnym i szczodrze doprawiona popkulturą.

„Oddawaj różdżkę, Phong!” opowiada o równowadze pomiędzy siłami niemal od zawsze rządzącymi światem – miłością i przyjaźnią. Wprawdzie w książce pojawia się tytułowa różdżka, ale nie jest to powieść fantastyczna. Daleko jej jednak do szarej rzeczywistości – w warszawskich dekoracjach rozgrywają się wydarzenia z jednej strony przyziemne, a z drugiej nieustannie próbujące osiągnąć pierwszą prędkość kosmiczną. Chociaż akcja toczy się głównie jesienią i zimą, to podczas lektury częściej niż na deszcz i śnieg można natknąć się na przelotne opady absurdu.

„Oddawaj różdżkę, Phong!” wielu uzna za powieść obyczajową, ale – stosując terminologię filmową – bliżej jej do niezależnej komedii romantycznej. „Oddawaj różdżkę, Phong!” to w pewnym stopniu literatura kobieca, ale nie ma wątpliwości, że również przedstawicielom płci brzydkiej przypadnie do gustu – w końcu to oni są głównymi bohaterami. W powieści zarówno męski, jak i kobiecy świat został przedstawiony w nieregularnie zakrzywionym zwierciadle. Wszystkie osoby podchodzące do życia ze stosownym dystansem odnajdą w niej echa własnych doświadczeń.

Powieść pęka w szwach od nawiązań do popkultury, która w istocie jest jedną z głównych bohaterek książki – wszak codzienność od lat przesiąknięta jest fikcją. Czy to dobrze? Na to pytanie czytelnik musi już odpowiedzieć sam. Tak czy inaczej, odkrywanie kolejnych filmowych i serialowych odniesień jest rozrywką samą w sobie. Podobnie jak czytanie skrzących się humorem dialogów. Żywy, współczesny język zmonopolizował karty powieści, a bohaterom pozwolił owe karty opuścić. Uroczy, nieporadni, zdeterminowani, postrzeleni, zakochani. Nie da się im nie kibicować.


Co sądzicie? Skusicie się? Ja mam na nią ochotę :D Muszę jedynie uporać się z pozycjami bieżącymi i myślę, że oddam się tej pozycji :)

Komentarze

 1. Fajny tytuł. Nie mówię nie, może się skuszę w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pobrałam ten darmowy ebook i chętnie przeczytam tę książkę! ;) Zwłaszcza, że autora kojarzę właśnie z Instagrama i już wcześniej mignęła mi tam ta książka. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam ochotę się z nią zapoznać :)

   Usuń
 3. Obawiam się trochę tej fikcji. Niektórzy autorzy zdecydowanie z nią przesadzają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie się z Tobą zgodzę. Mam jednak nadzieje, że w tym wypadku będzie wszystko w umiarkowany sposób zaprezentowane ;)

   Usuń
 4. W sumie może się skuszę i przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo...chętnie bym przeczytała, tylko kiedy znaleźć na to czas ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha kiedyś trzeba go jednak znaleźć ;)

   Usuń
 6. Już mam pobrane na telefon, także w wolnej chwili zacznę czytać, zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się bardzo intrygująco ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że tak będzie przez całą książkę ;)

   Usuń
 8. Niestety, ale mam co czytać, półka aż mi się ugina od nieczytanych powieści więc muszę odmówić. ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)