lutego 23, 2015

"Kiedyś Cie odnajdę" Małgorzata Rogala

Nigdy nie wiesz co tak naprawdę może Cie spotkać. To czy wyjdziesz z domu żywy i do niego wrócisz, należy wyłącznie do opatrzności. A co jeśli to nie prawda? Co się stanie, jeśli świat popada ze skrajności w skrajność? Jak nazwać ludzi którzy pozbawiają życia niewinnych?Czy zwykłe określenie że są bestiami wystarcza?


 Po tragicznej śmierci swojej matki, Weronika długo nie może pogodzić się ze stratą. Winą tego jest przede wszystkim fakt, iż została ona zgwałcona a później uduszona. Dla Weroniki jedyną opoką w trudnych chwilach okazuje się jej najlepsza przyjaciółka, Olga. Niestety los drwi dwukrotne z Wiki. Dla dziewczyny czas otoki mija. Olga zostaje zamordowana. Lecz kto to uczynił? Czy Weronika poradzi sobie z tą niesprawiedliwością? Czy Wiki odnajdzie tego, kto zawinił? Kto pomoże jej w śledztwu? 

 Jeśli chodzi o kryminały to powiem, iż nie za często mam z nimi do czynienia. Tym razem całkiem spontanicznie zabrałam się za przeczytanie pozycji o tejże kategorii. Dlaczego? Jak do tej pory czytałam całkiem nudne pozycje, których miałam już dosyć.Pomyślałam więc, że by zacząć myśleć trzeźwo, potrzeba się zrestartować! To też nastąpiło.

"Wiesz co? Pochyl swój głupi łeb i dobrze się rozpędź,a ściana sama się znajdzie."

 Lekturę chwyciłam do rączki całkiem spontanicznie, nie bacząc nawet na autora. Nie zwróciłam uwagi czy to nasza Polska autorka, czy też zagraniczna. Okazało się iż padło na Małgorzatę Rogalę, kobietę o duszy barwnej w kryminalne zagadki. Jedyną pozycją którą do tej pory poznałam, tejże autorki, jest właśnie "Kiedyś  Cię odnajdę", lecz mój apetyt podrósł. Książka ta bowiem bardzo przypadła mi do gustu. Ma w sobie wszystko to co dobre w kryminałach. Najważniejszym jest jednak to, iż ani przez chwile nie miałam pojęcia, kto zabił. Zagadka więc trwała do samego końca. Czytałam tę pozycję szybko i łapczywie, wyłącznie dlatego że mnie strasznie do siebie wciągnęła. Łatwość przyswojenia tej lektury zapewnia na pewno łatwy i przejrzysty styl autorki.

 Jedynym minusem jakiego dopatrzyłam się w lekturze, to przede wszystkim zbyt płytki wątek miłosny. Jak dla mnie był on na tyle źle umiejscowiony, iż aż powalał swoim nonsensem. Owszem, nie mówię iż jest nierealny, aczkolwiek nieco naciągany. Nie czułam przy nim ani krzty autentyczności.
 Polecam tę pozycję mimo wszystko fanom kryminalnych zagadek i tym, którzy lubią od czasu do czasu coś innego. Na pewno spodoba Wam się sposób w jaki została napisana ta pozycja i  jak została oddana w ręce czytelnika. Polecam więc gorąco!

Moja ocena:
8/10 !!!

Wytyczne książki:
Wydawca: Replika
Autor: Małgorzata Rogala
Data premiery: kwiecień 2014 r.
Ilość stron: 280
Kategoria: thriller, kryminał
ISBN: 9788376740461
Cena detaliczna: 29,90 zł

12 komentarzy:

 1. Nie gustuje w kryminałach, ale opis fabuły bardzo mnie zaciekawił :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam ją już jakiś czas temu i bardzo mi się podobała;

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm, książka może trafic w moje gusta. Z chęcią się z nią zapoznam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja kryminały lubię, więc jak mi wpadnie w dłonie to na pewno przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niedopracowany wątek miłosny mnie nie zniechęca.

  OdpowiedzUsuń
 6. Od dawna intryguje mnie ta powieść, więc muszę w końcu zabrać się za nią. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wątek miłosny faktycznie mógłby być odrobinę bardziej pogłębiony. Mimo to i tak niezwykle pozytywnie odbieram tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale tu się zmieniło! :) Jeśli chodzę o książkę, to zazwyczaj sięgam po podobne powieści zupełnie przypadkowo, ale nie raz pozytywnie mnie zaskoczyły. Jedynym minusem jest to, że szybko o nich zapominam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa okładka i gatunek, który lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam takie klimaty, więc chętnie rozejrzę się za tą książką :) Pięknego masz tego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę, że książka idealna dla mnie. Lubię kryminalne zagadki :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam takie książki, chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)