lutego 09, 2015

"Wiem o Tobie wszystko" Claire Kendal

Czujesz to? Możesz uciekać ile chcesz lecz wiedz, że zawsze Cię dogonię. Widzisz to? Tak, to ja i jestem toż obok ciągle na nowo i na nowo. Nie w sposób jest się ode mnie uwolnić. Ty jeszcze tego nie wiesz, ale ja widzę wszystko. Patrzę na Ciebie zawsze i wiedz, że ja wiem o Tobie już wszystko...


 Clarissa jest kobietą, która od pewnego czasu nie czuje się bezpiecznie. Jej życiu zagraża niemal prawdziwe niebezpieczeństwo. Winą tego jest Rafe, który ją prześladuje. Gdziekolwiek Clarissa nie spojrzy, widzi jego twarz i czyny. Zauroczenie mężczyzny coraz bardziej się pogłębia. Czy kobieta podda się stalkingowi?

 Przyznam,że z tak poważnym problemem jakim jest stalking, spotkałam się po raz pierwszy w książce. To dla mnie jak najbardziej poważny temat. Dzięki książce zrozumiałam uczucia i spojrzałam na niektóre sprawy nieco inaczej. Powiem szczerze, iż odkrywanie i podążanie tropem prześladowcy, jest również przydatną lekcją. Dzięki temu wiem, przed czym się bronić.

"Próbuje nie wyobrażać sobie, co mi robisz w swoich snach. Zastanawiam się, jak się tam znalazłam i czy mogę się z nich wydostać."

 Aż trudno uwierzyć, że "Wiem o tobie wszystko" jest debiutem autorki. Claire Kendal ma w sobie potencjał i niemały talent. Widać, iż nie lekka się sięgać po trudne tematy i mówić o nich głośno. Po wydobyciu ze swojego wnętrza tejże historii, sprawiła, że młodzi ludzie mogą poznać  świat z drugiej, bardziej agresywnej strony. 
 Jak dla mnie książka jest udaną pozycją, lecz czułam przy niej niemałe zmęczenie. Winą tego jest nieco zbyt trudny język, do którego nie jestem przyzwyczajona. To nie jest jednak zbyt poważną negatywną sprawą, aczkolwiek dla mnie odegrało to sporą rolę. 

 Ciekawą relacją w książce jest jej podwójne dno. Wszystko bowiem dzieje się w dwóch światach. W teraźniejszości, toczy się rozprawa sądowa, w której Clarissa bierze udział, jeśli zaś chodzi o przeszłość, widać jest w niej uporczywe starania się Rafe, o kobietę. Jak dla niej, zbyt ostro i nieprzyzwoicie. Fajnie to wkomponowuje się w akcję i ją ubarwia.

 Książka jak najbardziej należy do wstrząsających pozycji, które można polecić. Jako thriller, pozycja ta niesie za sobą niepokój, pełnie strachu i niepewność. Nie należy się jednak od tego oddalać. Polecam pozycję wszystkim lubiących się w trudnych i dramatycznych przeżyciach. 


 Moja ocena:

7/10 !!!

Wytyczne książki;
Wydawca: Akurat
Autor: Claire Kendal
Tytuł oryginalny: The Book of You
Data premiery: 18 luty 2015 r.
Ilość stron: 410
Kategoria: Thriller 
ISBN: 9788377588062
Cena detaliczna:  39,90 zł

 Za tę pozycję dziękuję Wydawnictwu Akurat :)

15 komentarzy:

 1. Przeczytałam już kilka opinii blogerów o tej książce i mam na nią ochotę :) Jeśli uda mi się sięgnąć po nią w przyszłości to mam nadzieję, że język nie będzie mi sprawiał zbyt dużego problemu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba coś ze mną jest nie tak, bo mnie niestety ta książka w ogóle się nie spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja mam ogromną ochotę na lekturę książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałem o dobrze zaplanowanej akcji promocyjnej tej książki. Jeszce Twoja recenzja - nic tylko czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ mnie kuszą opinie o tej książce... Wszędzie ją widzę, osacza mnie wręcz! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. O stalkingu mówisz? Cóż, to ciekawe. Jako tako również nie miałam z nim wcześniej do czynienia w książkach, więc na pewno ciekawie byłoby poznać coś takiego. :) Zastanowię się.
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 7. Teraz często będzie można spotkać recenzję tej książki na blogach i każda pozytywna opinia co do niej bardzo mnie cieszy, gdyż mam w planach ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Będę miała książkę na uwadze ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kolejna pozytywna opinia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo kusi mnie ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka wywarła na mnie piorunujące wrażenie i trochę zabawiła się moim poczuciem bezpieczeństwa ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka już czeka na mojej półce do przeczytania!

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytam opinie o tej książce, jednej pozytywne, inne nie i jakoś zdecydować się nie mogę. Myślę, że książka kiedyś trafi w moje ręce, ale kiedy - tego nie wiem :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem bardzo ciekawa tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. słyszałam bardzo dużo o tej książkę i planuję ją przeczytać.Nie wiedziałam tylko, że to debiut. Powieść miała bardzo fajną akcję promocyjną dla blogerów :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj wędrowcze!
Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to nie pozostaje Ci nic innego jak umieścić komentarz, że tu byłeś.
Posiadasz bloga,stronę etc.? Nie musisz spamować! Odwiedzam każdego, więc nie przegapię i Ciebie! Zawsze się odwdzięczam!
Pozdrawiam serdecznie! :)